Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Drzewa i krzewy liściaste - gatunki niepolecane

Pokaż wątki Pokaż posty

Drzewa i krzewy liściaste - gatunki niepolecane

Gardenarium 23:02, 04 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Marcin89 napisał(a)
Ja zastanawiam się nad robinią akacjową 'Umbraculifera'. Ma ciekawy pokrój i doskonale nadaje się do obsadzania alejek i ulic. Ma małe wymagania i długo utrzymuje liście jesienią.

Wady: brak kwiatów, cała masa drobnych liści do sprzątnięcia i co chyba najgorszej to odrosty korzeniowe - wydaje mi się, że ma ich mniej niż typowy gatunek. Ale jak już się pojawią to jest problem.
Liście ma zielone - czyli niezbyt ciekawe. Jest dużo więcej drzew o kulistej koronie i kolorowych liściach.

Osobiście nie posadził bym jej u siebie w ogrodzie, w mieście - prędzej.


To najgorsze drzewo jeśli chodzi o kulistą koronę, nie polecam a nawet zabraniam sadzenia, jest okropne i potem nie dasz rady z formowaniem korony, Poza tym jest kruche, wymarza, czasem pół korony wymarznie, liście jesienią wyglądają jak sparzone wrzątkiem, ani się nie przebarwiają, ani nic, po prostu okropieństwo.

Choć 15 lat temu sadziłam w ogrodach, taraz żeby mi dopłacali - nie posadzę
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Marcin89 23:38, 04 lis 2013


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2361
To tutaj się zgadzamy .
W sumie niezbyt jasno napisałem...nie zastanawiam się nad jej sadzeniem (chociaż ma też jakieś tam zalety), ale nad tym by trafiła na czarną listę gatunków. Okazuje się, że powinna tu być jak najbardziej.

Tak teraz sobie przypominam, że widziałem drzewka, które miały ogromne luki w koronie - pewnie efekt przemarznięcia.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
EdytaB 13:49, 26 lis 2013


Dołączył: 26 sty 2012
Posty: 299
Ja również nie polecam:

Klonu jesionolistnego: ma taki mój sąsiad, ja ciągle tnę przełarzące gałęzi, jesienią mam smietnik na trawie i niezliczone siewki o bardzo długich korzeniach (w stosunku do części nadziemnej);

oraz:
Modrzew - taki zwyczajny - kruchy , śmieci , leci z niego pełno igieł i gałązek i brzydko wygląda zimą, też własność rzeczonego sąsiada, drzewo jest bardzo wysokie, wygięło się na moją działkę ponieważ mocno odchylił się od domu sąsiada.

Gardenarium 15:29, 26 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na mój samochód teraz leci z modrzewia u sąsiada, utrapienie straszne
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
bella 13:31, 16 lut 2014


Dołączył: 10 lut 2013
Posty: 200
A co myślicie o klonie Globosum? Sadzić?
____________________
Iza Duży ogród i brak pomysłów
Gardenarium 15:10, 16 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sadzić. Nie jest najgorszy. Tylko błagam, wybierz prosty pieniek a nie "pofalowany"
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
bella 15:46, 16 lut 2014


Dołączył: 10 lut 2013
Posty: 200
Danusiu mam ich 5 posadzonych wybralam na prostym pienku. Tylko nie wiem czy nie za slabo je przywiazalam. Maja tylko po 1 kijku.

____________________
Iza Duży ogród i brak pomysłów
Gardenarium 16:22, 16 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Powinny stać prosto i równiutko zwłaszcza w szpalerze
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kolagn 16:26, 04 kwi 2014

Dołączył: 05 mar 2014
Posty: 132
Sebek napisał(a)
Kolejnym okazem jest wierzba Iwa. Pod koniec lata liście zostają porażone przez grzyba i stają się brązowe do końca sezonu. Nie wygląda to dobrze gdy reszta roślin nadal cieszy, a ona już taka smutna



dotyczy to także wierzby iwa pendula? Szukam czegoś w zastępstwie grujecznika japońskiego pendula, którego nigdzie w okolicy nie mogę dostać
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4201-od-poczatku
Gardenarium 16:36, 06 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
O taką wierzbę Sebkowi chodzi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies