Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nadzieja na spełnienie marzeń

Pokaż wątki Pokaż posty

Nadzieja na spełnienie marzeń

butterfly 20:31, 06 lis 2011


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Danusiu, a czy mogę go tak radykalnie ściąć? Nie zaszkodzę mu?
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
butterfly 20:52, 06 lis 2011


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Hej Bociek, bukszpan rzeczywiście wygląda na zdrowy, nie ma żadnych brązowych ubytków - jestem mile zaskoczona jego wyglądem bo tak wspomniałam wcześniej nikt o niego specjalnie nie dbał.

Co do berberysów - posadzone jesienią zeszłego roku, przezimowały pięknie. Jeden nawet pies mi wyłamał ale korzeń został i teraz w wysokości nie ma różnicy.
Jak je kupowałam to chciałam coś niewielkiego.
Te na pierwszych zdjęciach rosną w miejscu gdzie tylko rano jest słońce, te z nastepnych zdjęć tam gdzie od południa do samego zachodu - dlatego taka różnica bo kupowałam wszystkie takie same.

Z wyglądu mi to wygląda na 'Atropurpurea' ale on rośnie większy - chyba że pani w szkółce pomyliła sie co tez bardzo możliwe.
Ale znów w tym miejscu z przodu gdzie nie ma wiele światła to ma takie zielone obwódki jak w 'Coronita'
Myslałam tez o proponowanym prze Ciebie 'Golden Ring' i tez mi pasuje - musze zobaczyć jakie będzie miał owoce i kwiaty. Ale on tez wysoki rośnie i znów pani ze szkółki pomyliłaby się
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Sebek 22:39, 06 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
butterfly napisał(a)
Danusiu, a czy mogę go tak radykalnie ściąć? Nie zaszkodzę mu?


Bukszpan bardzo dobrze odbija ze starych łodyg

Berberysy też śmiało przytnij
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
butterfly 14:54, 13 lis 2011


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Wczoraj o godzinie 10 rano ogród przedstawiał się tak:


Miałam 3 odcienie zieleni

świetnie to wyglądało


Dziś rano przymrozku już nie było. Moje nowo-posadzone rośliny jeszcze nie okryte...
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
jotka 15:54, 13 lis 2011


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Beatko, Twoje zdjęcia jak najpiękniejsze obrazy
Mogłyby u mnie wisieć na ścianie - mam dla nich godne miejsce

pozdrawiam fotomalarkę
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
butterfly 21:55, 13 lis 2011


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Jola, oj chciałabym tak pięknie malować jak natura...

Wiecie co kochani, pre wieczorów juz siedze i myslę o tej mojej nieszczęsnej rabacie


Trzmielina już przesadzona na - mam nadzieję - docelowe miejsce.
Wierzba Hakuro do przesadzenia - jeszcze nie wiem gdzie.
Reszta też raczej na 100% do przesadzenia.

Potrzebuje czegoś dużego - tak na 2m - zimozielonego, łdnego bo to od frontu na miejsce wierzby.
A że przez wiekszośc dnia jest tu cien to wybór ograniczony.
Myslałam o choinie kanadyjskiej bo do cienia sie nada

A może jakies inne propozycje?

Tu gdzie teraz te tujki kule myslałam o czyś szczepionym na pniu ale chyba za dużo by tego było...

Sama już nie wiem
Wymysliłam cos takiego - chciałabym wsadzić tu hortensje, jakies trawy ale nie mam pomysłu jak to rozmieścić.


Oj, nie wiem dlaczego takie małe mi to wyszło...
Szer 5,70 m, długość 8,50 m
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Sebek 22:17, 13 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Jeśli mogę doradzić to ja bym zmniejszył tą rabatę

Na szybko wymyśliłem coś takiego



Kule z tui na swoim miejscu - między to żywopłot z bukszpanu - przed nim mogą rosnąć żurawki lub hakonechloa

W centrum rabaty stożek z cisa - a pod nim nieregularnie i różnej wielkości ułożone kule z berberysu.

Hortensje myślę można dać na drugą krawędź rabaty - nie zaznaczyłem ich.

Niebieskie koła to iglaki, które już tam rosną - może też je ułożysz nieregularnie i wyjdzie ładnie?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
jambosana 22:19, 13 lis 2011


Dołączył: 26 sie 2011
Posty: 585
Hej! Na Twoim projekcie jest taka jakby ścieżka, dzieląca rabatę na dwie części- ona ma być z roślin, czy żwirka (kamyczków)?.
Jeśli jest tam cień, to oprócz choiny, która rośnie większa niż 2 m (chyba że ją tniesz), to mogą być cisy, ale musiałabyś kupić jakiś spory okaz. Po za tym, jak tam nie jest bardzo cienisto, to radę może by dał świerk serbski.
A co do rozmieszczenia na pewno ktoś Ci doradzi, ja nie bardzo potrafię, na pewno musisz sobie to jakoś zaprojektować, Danusia radzi większe trawy, np. miskant gracimilus sadzić za hortensją, a mniejsze Morning light pomiędzy. Jednak podobała mi się wypowiedź Danusi w wątku Malkul- [i]"Trzeba kupić rośliny, poustawiać je tak, jak wg projektu, ale nie sadzić. Chodzić koło tego, patrzeć z okien, poprzyglądać się, poprzestawiać i dopiero wtedy sadzić."
Wydaje mi się tylko, że to jest calkiem spory kawałek i czy nie będzie zbyt "łysy" zimą i wiosną jak będą tam w środku tylko hortensje i trawy?, chyba coś jeszcze trzeba by dodać.

____________________
Pozdrawiam Beata http://www.ogrodowisko.pl/watek/3676-gdzies-wsrod-lak
jambosana 22:25, 13 lis 2011


Dołączył: 26 sie 2011
Posty: 585
O ! Sebek mnie wyprzedził i już coś doradził, tylko, jeśli tam jest rzeczywiście cieniście, to berberysy może rzeczywiście usunąć z tej rabaty, opisz, jaka to strona i jak długo pada tam światło?
____________________
Pozdrawiam Beata http://www.ogrodowisko.pl/watek/3676-gdzies-wsrod-lak
butterfly 23:03, 13 lis 2011


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Dzieki Sebek, to moja pierwsza wersja i trochę się motam A twoje pomysły całkiem , całkiem.

Beata, moja imienniczko! Na projekcie jest ścieżka i na 100 % tam będzie bo tedy chodzi się z garażu na tył ogrodu - po prawej stronie od ścieżki trawa.
Cienia na tej rabacie sporo - praktycznie tylko rano, i tak od 10-11 do wieczora cień. No, może tam gdzie rosła (na zdjęciu jeszcze rośnie trzmielina na pniu trochę tego słońca więcej

Hortensje i trawy planuje jako dodatek do zimozielonych, tylko nie wiem gdzie je rozmieścić... te zimozielone...

____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies