Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Dominiki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Dominiki

GabiK 11:35, 02 lis 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Tak Wieloszko, mam to samo. Trochę na własne życzenie. Dobrze, że ogródek malutki, to nie kosztował za dużo, ani czasu, ani pieniędzy. Ale już jest 3 razy tyle posadzone, co było zaprojektowane na początku.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Pszczelarnia 12:02, 02 lis 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ten śmiałek to mnie zmartwił. Widziałam takie łany w ogrodach angielskich i u siebie posadziłam w pewnej ilości. Aż tak źle?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Domi 12:15, 02 lis 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Ja go do dziś przeklinam Ewo,ale to nie znaczy, że Ty go nie polubisz. Może w ogrodach o charakterze naturalistycznym, gdzie łąka z falujących traw jest mile widziana, gdzie jest dużo miejsca na siewki, gdzie właścicielowi takie rozsiewanie się nie przeszkadza, gdzie jest posadzony w głębi rabaty i nie wysiewa się na ścieżkę śmiałek darniowy sprawdzi się, ale u mnie jest za mało terenu na takie łąki, no i zielona trawka w spoinach między kostką była dla mnie nie do zaakceptowania. Poza tym nie byłam w stanie zapanować nad tą rośliną i to mnie też denerwowało.Lubię mieć czysto, przycięte, na swoim miejscu, a nie wysiane gdzie popadnie. Ozdobą tej trawy są kłosy, a ja je musiałam ścinać, żeby później nie biegać z Roundupem. To było bez sensu.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 12:34, 02 lis 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Wieloszka napisał(a)

Straszna i śmieszna historia. A przecież bierze się projektantkę, żeby nie mieć takich wpadek.

No właśnie, wszystko zależy od tego, jaką projektantkę się weźmie. A będąc jeszcze do tego takim laikiem jak ja na początku zakładania ogrodu - można mieć różne "kwiatki" A potem, jak się poogląda ogrodowisko, trochę "liźnie" wiedzy na ogrodowe tematy i tak wszystko się przerabia i pomysły projektantki idą do kosza. Najgorzej, że nietrafione pomysły kosztują - i pracy i pieniędzy


To wszystko wynika z braku doświadczenia obu stron. Niektóre gatunki wydają się atrakcyjne, ale dopiero codzienne problemy pozwalają poznać wady i zalety danej rośliny. To też jest tak, że u jednych problem wystąpi, a u innych nie. Danusia też odradza niektóre rośliny, bo miała skargi klientów i już wie, że są na ogół problematyczne. Wiele gatunków projektantka odradziła mi ze względu na potencjalne problemy i jestem za to wdzięczna. Ze śmiałkiem darniowym widocznie żaden klient nie miał wcześniej problemów lub był sadzony po raz pierwszy w projektach tej osoby.
No ale przez takie "kwiatki" nie jestem do końca zadowolona z wykonanego projektu. Na szczęście te trawki były najtańsze wśród nasadzeń
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Gardenarium 12:59, 02 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Lata uprawy różnych gatunków roślin i eksperymentowanie we własnym ogrodzie pozwoliły mi na opracowanie "żelaznej listy roślin" którą wszyscy Ogrodowiskomaniacy już znają. Czasem odstępstwa są możliwe i eksperymenty z nowymi roślinami, jak w tym roku Hakonechloa macra "Aureola", ale ten eksperyment odbywa się w moim ogodzie
To mi pozwoli nie narazić się klientowi i dokładnie sprawdzić zalety i wady nowej rośliny którą chcę wprowadzić na swoją listę ulubionych.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Domi 20:12, 02 lis 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Dzisiejsze zdjęcia.Poniżej rozplenica japońska


____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 20:17, 02 lis 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Azalie japońskie
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 20:21, 02 lis 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Irga
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 20:32, 02 lis 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 20:40, 02 lis 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438


____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies