Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Dominiki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Dominiki

Domi 07:29, 01 lis 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Kaisia napisał(a)
Dominiko trafiłam do Twojego ogrodu wczoraj, nie mogłam go opuścić tak mi się spodobało.
Dziś musiałam ponownie zagościć.
U Ciebie jest cudownie, widać dbałość o szczegół i wielką estetykę, dla mnie wzór.
Wiem, ze projekt i początkowy dobór roślin był kogoś innego , ale teraz tam jest Twoje serce i praca własnych rąk. Myślę, ze gdyby nie Twoje pomysły i nasadzenia ogród nie miałby duszy, a tak jest bajeczny.
Twój ogród ma trzy lata a wygląda na co najmniej 5. Wiem o czym piszę bo sama mam ogród trzyletni, tylko ze ja nie sadziłam wszystkich roślin wtedy dosadzam je na bieżąco i dlatego niestety widać wielką różnice.
Zresztą też miałaś dużo większe rośliny na początku i to jest bardzo fajne.
Będę zaglądać tutaj bardzo często wiem to. Wiesz, że tulipany wszystkie które masz u siebie, też są u mnie (niektóre zakup tegoroczny też w dużych ilościach). Wiosną będzie super.


Witaj Kasiu W Twoim pięknym ogródku bywam, ale jako "Niewidzialna Stopa" Cieszę się, że mnie znalazłaś i że mamy podobny "tulipanowy gust".Zapraszam Cię serdecznie, zaglądaj. Na razie nic nowego nie wrzucam, ale mam wielkie plany na ten tydzień
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 07:32, 01 lis 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Martek napisał(a)

nie wiadomo czy okrycie coś da,..... mam ten sam dylemat

Mnie hebe nie wymarzło zimą tylko jak powiało mrozem wiosną to je nieco trąciło .Czyli należy okryć jeszcze raz jak zbliżają się te zimne doły ,zoski coś koło tego .Kiedy nie ma śniegu


Już sobie obiecałam, że to będzie ostatnia próba przezimowania hebe w moim ogrodzie. Jeśli się nie powiedzie, zrezygnuję z tej rośliny. Szkoda czasu i pieniędzy.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Sebek 09:57, 01 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
A zrobisz.....jakieś jesienne.....zdjęcia?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
bociek 13:13, 01 lis 2011


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Domi napisał(a)
najgroszy (pod względem ekspansywności) jest, moim zdaniem,miskant olbrzymi.
To bardzo mocna, ekspansywna trawa.Ten miskant przyrasta koliście (tworzy taką fontannę).
Po 2 latach musiałam go wykopać z samodzielnego stanowiska, bo jego korzenie wysadziły mi
obwódkę z kostki granitowej w górę.Wykopanie go też było sporym wysiłkiem. Korzenie tak przerosły
linię nawodnienia, że trzeba było nawodnienie rozciąć, bo nie dało się wyrwać rurki z korzeni.


Domi, zmartwilas mnie, ja w tym roku wsadzilam trzy sadzonki olbrzyma blisko plotu...No nic, zobaczymy w jakim tempie bedzie sie rozrastal u mnie...
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Bogdzia 13:44, 01 lis 2011


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Bardzo jestem ciekawa tych planów na ten tydzień. Rozumię że są związane z ogrodem. Pozdrawiam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Domi 07:37, 02 lis 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Tak, moje plany dotyczą ogrodu: mam do wsadzenia kolejnych kilkaset cebul, no i chciałabym sfotografować jesień u mnie.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 07:51, 02 lis 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
ewaglen napisał(a)
Ślicznie u Ciebie . Masz piękne trawy. Ciekawa jestem, które z nich są najmniej ekspansywne. Mam zamiar posadzić trawy w swoim ogrodzie, ale nie mam za dużo miejsca.
Dominiko, jeśli możesz powiedz proszę, gdzie i za ile kupiłaś tę swoją huśtawkę? Podoba mi się jej forma.


Ewo, Zbyszku,
przypomniałam sobie jeszcze o pewnej uciążliwej trawce, którą z wielką ulgą wykopałam z ogrodu. To był koszmar! A na imię mu było śmiałek darniowy. Przez 2 lata walczyłam z tą trawą i zastanawiałam się czym podpadłam pani projektantce, że mi ją wsadziła w ogrodzie w tak dużej ilości
Śmiałek ma piękne kwiatostany, rozrasta się szybciutko, jest malowniczy, ale....... rozsiewa się niemiłosiernie. Wysiał się na chodniki z kostki granitowej, na korę wkoło, wszędzie, gdzie sięgały kłosy.Obcinałam te kłosy, wyskubywałam, ale regenerował się błyskawicznie. W końcu po roku walki poddałam się i wykopałam go z wielką ulgą. To nie był jednak koniec, bo w podłożu zostało pełno siewek. Chodniki z kostki musiałam potraktować Roundupem, a wierzchnią warstwę ziemi wymienić, bo wyglądała jak wschodzący trawnik. Jeszcze długo po pozbyciu się śmiałka znajdowałam siewki między kostkami granitowymi i w ściółce z kory. W sumie 2 lata zmagałam się z tym "cudem". No i naczytałam się, że ta "piękna trawka" jest zmorą rolników, a ja za jej wsadzenie jeszcze zapłaciłam
"Śmiałek darniowy należy do najbardziej uciążliwych i trudnych do zwalczenia chwastów użytków zielonych. Jego wystające, zbite kępy świadczą o zaniedbaniach w gospodarce łąkowej. Jest gatunkiem bardzo plennym, jeden osobnik wytwarza powyżej 1000 drobnych ziarniaków, o wysokiej zdolności kiełkowania, które niekorzystne okresy mogą przeleżeć w glebie bez utraty żywnotności." (Żródło:http://www.zootechnik.com)
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
GabiK 09:38, 02 lis 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Straszna i śmieszna historia. A przecież bierze się projektantkę, żeby nie mieć takich wpadek.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
popcorn 09:50, 02 lis 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
niezła trawka
____________________
Mój nowy ogródek
Wieloszka 10:44, 02 lis 2011


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
GabiK napisał(a)
Straszna i śmieszna historia. A przecież bierze się projektantkę, żeby nie mieć takich wpadek.

No właśnie, wszystko zależy od tego, jaką projektantkę się weźmie. A będąc jeszcze do tego takim laikiem jak ja na początku zakładania ogrodu - można mieć różne "kwiatki" A potem, jak się poogląda ogrodowisko, trochę "liźnie" wiedzy na ogrodowe tematy i tak wszystko się przerabia i pomysły projektantki idą do kosza. Najgorzej, że nietrafione pomysły kosztują - i pracy i pieniędzy
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies