Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Dominiki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Dominiki

Domi 09:31, 10 lis 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Pszczelarnia napisał(a)




Domi, co to za trawka koło wrzosów, przed tym bordowym (perukowiec?), ma takie wysokie (ale nie za wysokie) wiechy?
Lubie taką masę roślin tak pięknie skomponowanych!


Po lewej stronie jest Trzęślica modra Molinia coerulea 'Variegata', a po prawej kwitnąca Gaura Lindheimera.

____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Bea 09:35, 10 lis 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 3580


Na pewno większość myśli o zmianach. Jesień i zima to dobry czas na przemyślenia ogrodowe i przygotowanie się do tego. Ja zgodnie z zaleceniem Szefowej już mam miejsce do inspiracji , więc proszę wklejaj zdjęcia i fotografuj ogród z góry, z dołu, z przodu, z tyłu, z boku, z lewa i prawa.



.
" Bea, dobrze że byłaś u Dominiki, a ja byłam u Ciebie i miałam napisać żebyś odwiedziła właśnie ten ogród. Szukaj tu inspiracji Poczytaj też co Ci napisałam
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy"






____________________
Beata W miniformacie
Domi 09:42, 10 lis 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Muszę wreszcie zrobić ten plan ogrodu. Nie idzie mi w żadnym programie. Narysuję chyba na kartce.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Pszczelarnia 10:11, 10 lis 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Jeżeli rysujesz tak pięknie jak robisz zdjęcia (a pewnie tak jest) - rysuj !!!!!!
To jest trzęślica "Variegata" właśnie ..... ? W towarzystwie kulek bukszpanowych i wrzosów?


Cudo! Dzięki za te wszystkie smakowite zdjęcia!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 10:25, 10 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Urzekająco w Twoim ogrodzie
A tę sosnę Brepo cięłaś?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 13:50, 10 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
GabiK 14:23, 10 lis 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Ślicze te sosenki, takie puchate. Same z siebie, czy je korygujesz?
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Bogdzia 14:57, 10 lis 2011


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Ja też jestem ciekawa czy te sosenki tniesz? Pięknie i jeszcze tak kolorowo u Ciebie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Domi 06:44, 11 lis 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Sosenki karłowe to nowy nabytek, więc nie były jeszcze cięte. Sadziłam je zeszłej jesieni i w tym roku nie miały wielkich przyrostów. Oprócz 3 szt. 'Brepo' wsadziłam jeszcze 3 szt. sosny czarnej 'Marie Bregeon', ale jedna niestety nie przyjęła się i uschła. W tym klombie zaraz obok mam jeszcze 1 szt. sosny górskiej 'Varella'. Chciałam mieć same Varellki, ale ciężko je dostać, więc kupiłam te Brepo i Bregeonki.
Poniżej na zdjęciu 'Marie Bregeon' i z tyłu 'Varella'.
'Marie Bregeon'

'Varella' w innym miejscu ogrodu:


Jedną z rabat, które będę zmieniać jest właśnie ten klomb żwirowy. Połowa jest ok (lewa strona do latarenki), ale właśnie ta część prawej: z cyprysikiem i sosenkami jest do zmiany; za dużo tu odmian, za dużo pustego miejsca. Nie podoba mi się obecny stan.Myślę o wsadzeniu dużych kul z bukszpanu różnej wielkości, które będą dominować nad tymi małymi sosenkami.Sosenki będą wtedy wypełniaczami na brzegach.

____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 06:54, 11 lis 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
To jest kolejna rabata do przeróbki: chcę tu wszadzić 2-3 kulki na pniu, bo jest nieciekawie. Tylko nie wiem która odmiana da tu sobie radę. Problemem jest odbijająca ciepło ściana (strona zachodnia). Irgi sobie radzą, ostrokrzew jest w średniej kondycji.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies