Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Dominiki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Dominiki

Sebek 11:43, 11 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Domi napisał(a)
Nie, no coś Ty Syla? Bardzo dziękuję za wszelkie sugestie. Czekam na nie Po to wrzucam te fotki i piszę o moich pomysłach, żeby zyskać Wasze rady. Co dwie głowy to nie jedna Mam całą zimię do przemyśleń. Dzięki Wam będę miała o czym myśleć


Ale Twoje pomysły są tak świetne - i wszystkie rozwiązania, że nasze pomysły są czasem niepotrzebne



Luuub - zamiast brzóz może posadź te wiśnie - ale daj też hortensje limelight na pniu - rozjaśnią bardzo ten zielony zakątek

Bo zimozielonych jest tam dość, a cisy się zleją z tym żywopłotem o nazwie "My Dream "
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Domi 15:55, 11 lis 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
No właśnie z tym miejscem, gdzie są brzozy mam największy "zgryz" , ponieważ: z jednej strony dużo dzieje się wkoło (wiąz "Camperdownii" z lewej, klon palmowy "Atropurpureum" z prawej) i nie widzi mi się wprowadzanie kolejnego gatunku, który będzie konkurował z sąsiednimi roślinami przykuwając uwagę, a z drugiej strony tak, jak piszesz zimozielonych jest tam dosyć i cis na tle cisa może słabo wyglądać. Sama nie wiem co wybrać. Jest jeszcze taka opcja, żeby nie dawać tam nic wysokiego tylko zrobić np. hostowisko z odmiany o białych liściach np. "Fire and ice", które będzie ładnie rozbarwiać zimozielone.

Jeśli chodzi o rabatkę pod ścianą domu: myślę, że kupię po prostu coś ładnego na kijku, co akurat znajdę: albo trzmieliny, jak radzi Sylwia, albo jakiegoś świerka/sosenkę-byle były w kolorze innym, niż ciemna zieleń. Przemyślałam ostrokrzew i doszłam do wniosku, że ostrokrzew nad ostrokrzewem będzie nudny.

No i widzicie jak bardzo potrzebne są Wasze rady: jeden dzień, a ja już zmieniłam zdanie i odeszłam od pomysłów, które mieliłam w głowie od dawna. Bardzo dziękuję.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Sebek 18:21, 11 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
No właśnie
Nie dawaj tam nic wysokiego - jednak wydaje mi się, że będzie tam luka....

Hosty fire&ice są tylko przez pewien czas białe - potem są całkiem zielone.
Posadź np. hosty Patriot - albo te co ma Danusia - są przepiękne - nazwy nie znam



Dodałbym też żurawy

A może trochę traw - niskie miskanty, hakonecholea - turzyce?

____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Limka 11:20, 13 lis 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
Cudnie, przecudnie!
____________________
Nasadzenia przed domem
Monic 12:12, 13 lis 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Dominiko, trafiłam dzisiaj na Twój ogród. Przepiekny jest! Zapewne nie jesteś zdumiona, bo każdy chwali, ale nie da się nie powatrzać za innymi tych pochwał, bo ogród jest po prostu niezwykły i pięknie skomponowany
____________________
mój ogród Monika
Pszczelarnia 20:38, 13 lis 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Dominika, bardzo dziękuję za zdjęcie trzęślicy "Variegata". Ładna trawa: źdzbła się wyginają w łuk a kłosy na w górę strzelają. Udało mi się 1 kupić i sadziłam w piątek w ziemi lekko zmrożonej. Okopoczykowałam natychmiast.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Domi 09:24, 15 lis 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Limko, Monic, dziękuję za odwiedziny
Dzisiejszy poranek w moim ogrodzie...


____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 09:29, 15 lis 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438

____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Wieloszka 09:33, 15 lis 2011


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Jak zwykle bajkowo i URZEKAJĄCO!
Po zalogowaniu na ogrodowisko, pierwszą moją czynnością jest wizyta w Twoim ogrodzie, sprawdzenie, czy dodałaś jakieś nowe zdjęcia Więcej proszę!!!!!!
Pozdrawiam serdecznie!
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Domi 09:42, 15 lis 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438

____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies