Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Dominiki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Dominiki

Domi 10:46, 16 lis 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
anula_wn napisał(a)
Dominiko, do dobrych zdjęc potrzebny jest dobry sprzęt ale i umiejętności obsługiwania go, no i to "coś", oko, spojrzenie, wyczucie..... zdradź czy sama osiągnęłaś te umiejętności czy na jakimś kursie? nie mówię o spojrzeniu, bo to się ma lub nie, a Ty masz zapewne!


Niestety nie kształciłam się w tym temacie, choć kiedyś myślałam o tym, żeby skończyć odpowiedni kurs. Wciąż uczę się fotografii wyłącznie metodą prób i błędów. Kiedyś wrzucałam jeszcze fotki na portal fotograficzny, gdzie profesjonaliści i amatorzy oceniają nawzajem swoje zdjęcia, także pod względem technicznym. Takie uwagi też wiele dają.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 10:48, 16 lis 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Pszczelarnia napisał(a)
Monic, a żywopłoty są z cisa ? Wracam do pierwszego postu pooglądać trawy w lecie.
Obejrzałam raz jeszcze - jest! Od razu był taki super?
A chcąc się odwdzięczyć za kosmatki i inne polecane molinie, polecam Ci trawę kostrzewę Meirea - będzie pasowała. Kulista, zwarta, duża, promienista! Jasna zieleń a potem piękna słomkowa żółć.


O, to spróbuję ją kupić na wiosnę i skomponować może z kostrzewą siną jako wyższe i spokojniejsze tło.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 11:02, 16 lis 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
hanka_andrus napisał(a)
Skąd te wątpliwości?Ogród jak z bajki!Ja ,Hanka,Ci to mówię!


Dziękuję Haniu za pocieszenie. Jesteś Naczelnym Pocieszycielem Ogrodowiska. Krytycyzm bierze się z zachwytu nad ogrodami innych i brakiem docenienia własnego (w myśl przysłowia: cudze chwalicie, swego nie znacie). Szukając inspiracji, co chwilę natrafia się na piękny ogród, na nowe aranżacje i ten własny ogród zaczyna wydawać się mało interesujący, koniecznie wymagający zmian itd.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Gardenarium 11:04, 16 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308


A może 3 sosny na pniu żółte jaskrawo i irgę dociąć w kostkę.
Mi tu pasuje najbardziej coś żółtego. Trzmielina mogłaby być ale troche trzeba by poczekać aż zgrubieje, masywny pieniek jest potrzebny a nie taki giętki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 11:09, 16 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308


Tutaj mi pasuje żeby kule były duże ale kolorowe żółte (z żółtego bukszpanu, nawet tawuły japońskiej) i czerwone z berberysu, tylko ładnie uformowane od razu.

Wyobraź sobie te kulki w takim kolorze co żywopłot



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Domi 11:10, 16 lis 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Tak zrobię Danusiu Bardzo dziękuję za pomoc!
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Gardenarium 11:12, 16 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Domi napisał(a)
No i trzecie miejsce do zmiany:zamiast tych dwóch brzóz chciałabym wsadzić 3 kulki z cisa na bardzo wysokich pniach.


Tutaj to mi kulki w ogóle nie pasuja na pniach, W brzozach za to bym dała kilka egz. miaskantów białych "Variegatus". Dwie brzozy tak trochę niezręcznie - lepiej by było 3.
Albo za nimi jeszcze jeden duży Rh. Z prozdu żólta Hakonechloa. Rozweseli się ten zakątek i rozjaśni.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 11:13, 16 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308


Ta irga to jest chyba C.horizontalis - wyrzuć ją.
Albo daj odmianę zimozieloną, albo jeszcze lepszy pomysł: jako pienne - cisy czy bukszpany kule na pniu, a jako dolna kostka - Ilex crenata Golden Gem (żółty).
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Domi 11:18, 16 lis 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
To jest irga Ursynów. Mogę ją wymienić bez żalu i tu wsadzić kulki z cisa na pniu, które chciałabym gdzieś mieć w ogrodzie (jak przystało na Ogrodowiskomaniaczkę).
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 11:23, 16 lis 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
gardenarium napisał(a)

No i trzecie miejsce do zmiany:zamiast tych dwóch brzóz chciałabym wsadzić 3 kulki z cisa na bardzo wysokich pniach.


Tutaj to mi kulki w ogóle nie pasuja na pniach, W brzozach za to bym dała kilka egz. miaskantów białych "Variegatus". Dwie brzozy tak trochę niezręcznie - lepiej by było 3.
Albo za nimi jeszcze jeden duży Rh. Z prozdu żólta Hakonechloa. Rozweseli się ten zakątek i rozjaśni.


Widzę Danusiu, że też jesteś za tym, żeby te brzozy zostały,a ja tak chciałam się ich pozbyć...
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies