Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Dominiki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Dominiki

Domi 13:15, 18 lis 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
badara napisał(a)
O tak ,Świerklaniec to piękne miejsce,ogród pokazowy jest nieduży,ale bardzo ładny,nowości "iglakowe" oszałamiajace,niestety w również oszałamiających cenach,ale faktycznie jest co oglądać


No ceny mają bardzo wysokie
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 13:19, 18 lis 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
ewaglen napisał(a)
Kilka dni mnie tu nie było, a tu taki przyrost stron, inspiracji, cennych rad...Bardzo ciekawy wątek!!! Tyle można się nauczyć... Danusi rady bezcenne...I jak tu się zdecydować na cokolwiek we własnym ogrodzie? Dobrze, że nie tylko ja mam takie trudności decyzyjne. Im więcej patrzę Dominiko na Twój ogród, Twoje zdjęcia i determinację z jaką uprawiasz swoją twórczość, tym więcej mam w sobie niepokoju ogrodowego. Mam nadzieję, że po tej fazie nastąpi następna pt. "wiem co zrobię w swoim ogrodzie", by dostarczał tylu tak pozytywnych wrażeń co Twój.
Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie


Ja też Cię Ewo pozdrawiam Masz piękny ogród.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 13:28, 18 lis 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
lenka napisał(a)
Dominiko,Twój ogród jest jednym z moich ulubionych, zawsze gdy mam chwilę na Ogrodowisko do Ciebie zaglądam obowiązkowo
Ktoś już chyba wcześniej Cię o to pytał - jest szansa na plan całego ogrodu lub chociaż kilka ujęć z większej perspektywy?
Ciekawi mnie też czy masz przedogródek? Sama jestem teraz na tym etapie i przyznam,że trochę brakuje mi pomysłów na jego obsadzenie
I mam jeszcze jedną prośbę- mogłabyś wrzucić jeszcze kilka fotek buka Purple Fontain- planuje takiego u siebie, jak szybko przyrasta?
Dziękuję i pozdrawiam


Lenko, zaglądnij proszę na 4 stronę mojego wątku. Wstawiłam tam zdjęcia klombów, które mam przed domem.Nie mam przedgródka.
Poniżej obiecany Profusowi rysunek mojego ogrodu. Przepraszam za jakość. Rysowanie nie jest moją mocną stroną.


Jeśli chodzi o buka i lepsze fotki, będziesz musiała poczekać do wiosny Teraz jest całkiem łysy Ciężko jest ocenić jego szybkość przyrastania, ponieważ rośnie w dół, nie w górę i jest już na tyle wysoki, że oglądam go tylko od dołu. Na pewno zagęścił się przez te 3 lata. Ten buk jest bezproblemowy. Czasem połaszą się na niego mszyce, ale łatwo je przepędzić. Więcej problemów z nim nie miałam.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Pszczelarnia 13:35, 18 lis 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
gardenarium napisał(a)
A, tego nie wzięłam pod uwagę, No to całkiem insza inszość. W takim razie jestem za, a nawet przeciw. Bo jak tu pozbyć się takich drzew? Grzech
Lepiej dosadzić trzecie. A najlepiej brzozy himalajskie-wielopniowe o czysto białej korze.


Istnieje coś takiego jak adopcja na odległość. Zgłaszam się.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Domi 13:36, 18 lis 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Gabriela napisał(a)

[
Dziękuję bardzo za oba miłe wpisy No to może spotkamy się wiosną w Świerklańcu? Uwielbiam tam jeździć. Nawet jak nic nie kupuję (bo z cenami jest różnie), to sobie przynajmniej oglądam roślinki, bo mają różne nowości.


Pamiętam, że w Świerklańcu od zawsze były szkółki, mój ojciec jeździł tam kupować drzewa owocowe do sadu, bo tam były najlepsze. Sprzedawali tam też róże.
Ciekwe jak tam teraz to wygląda - czy jest to ta sama szkółka?
Teraz spojrzałam na Twoją Dominiko wizytówkę i widzę że jesteś z Górnego Śląska, to zapytam z której strony rzeki mieszkasz - "gorolskiej" czy śląskiej?
Pozdrawiam.


Znam w Świerklańcu tylko tę szkółkę, ale mnie zaciekawiłaś, że może ich być więcej. Poszukam w wolnej chwili. Może znajdę jeszcze jakieś ciekawe miejsce? Jestem z zachodniej części województwa śląskiego.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
GabiK 13:36, 18 lis 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Wiesz co Dominiko, jaj mogłaś mówić, że nie rysujesz?
Suepr wygląda ten plan. Wszystko widać, Dom równiutki.

Jak zwykle za skromna jesteś.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Domi 13:38, 18 lis 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Pszczelarnia napisał(a)

A, tego nie wzięłam pod uwagę, No to całkiem insza inszość. W takim razie jestem za, a nawet przeciw. Bo jak tu pozbyć się takich drzew? Grzech
Lepiej dosadzić trzecie. A najlepiej brzozy himalajskie-wielopniowe o czysto białej korze.


Istnieje coś takiego jak adopcja na odległość. Zgłaszam się.


Ewo, czy to znaczy, że będziesz mi przesyłać regularnie jakieś małe kwoty na te brzozy? Jeśli tak, zostajesz natychmiast ich matką adopcyjną.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 13:43, 18 lis 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
siaaska napisał(a)
Dominiko piękny masz ogród ale o tym już pewnie wiesz... Jeśli pozwolisz to zaczerpnę z niego trochę inspiracji do siebie Oj... na wiosnę czeka mnie wiele pracy Mam nadzieję że w zimowe wieczory zaglądniesz do mnie czasem i pomożesz troszkę w zaprojektowaniu moich rabatek...


Witaj,oczywiście "bierz co chcesz, wszystko weź" Ten cytat nie oznacza, że jest to moja ulubiona muzyka i wokalistka! Jeśli tylko będę potrafiła, postaram się pomóc Pozdrawiam
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Pszczelarnia 13:48, 18 lis 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Tak, wylicz koszt utrzymania (sprzątanie gałązek, liści i ilość zużywanej wody). One będą moimi utrzymankami (ale słowo!).
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Domi 13:50, 18 lis 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
grapaka napisał(a)
Dominiko, ja tam zawsze jestem z menem. Ogród zwiedzam migiemno może przesadziłam, ale wolałabym z Tobąsiedziałybyśmy tam i siedziały najlepiej na Twojej super huśtawcea Ty gdzie jeszcze się zaopatrujesz w roślinki?masz jakieś namiary na dobre tanie szkółki?


Nie mam jakiegoś jednego miejsca gdzie kupuję rośliny, różnie to bywa. Konwalniki są tylko w Ogrodzie Śląskim Często jeżdżę na giełdę kwiatową do Tychów po jednoroczne, po jałowce, pnącza.Tam jest chyba najtaniej. Zdarzyło mi się też kupować przez internet. Właśnie jutro wybieram się na giełdę po bombki choinkowe, bo w tym roku zmieniam kolorystykę świąteczną. Piękne szklane bombki są sprzedawane dużo taniej, niż w sklepach.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies