Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Dominiki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Dominiki

Domi 13:53, 18 lis 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Halinas napisał(a)
Pięknie u Ciebie Dominiko, tylko oglądać i podglądać.


Witaj Halinko Dziękuję za wizytę i ciepłe słowa.Nasze ogrody zawsze są zlepkiem różnych inspiracji. U mnie też tak jest. Co ciekawe, każdy zlepek jest inny
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 14:02, 18 lis 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Pszczelarnia napisał(a)
Tak, wylicz koszt utrzymania (sprzątanie gałązek, liści i ilość zużywanej wody). One będą moimi utrzymankami (ale słowo!).


Muszę wytłumaczyć się i uspokoić zmartwionych przyszłym, niepewnym losem brzóz, że nie wylądują one na śmietniku lub w kominku, a zostaną przesadzone w inne miejsce. Daję słowo, że nie zrobię im krzywdy chociażby dlatego, że .......za dużo za nie zapłaciłam
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 14:14, 18 lis 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
A teraz czas podlać jeszcze zimozielone i mam nadzieję, że to już ostatnie podlewanie w tym roku. Trzeba w końcu wyłączyć wodę, zakręcić nawodnienie. Zamówione kaptury z agrowłókniny juz dotarły i czekają na mrozy ok -5 stopni. Wtedy będę okrywać sadzone w tym roku zimozielone i hebe.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
sylllwia 14:19, 18 lis 2011


Dołączył: 08 sie 2011
Posty: 2341
Ja również lubię jeździć na giełdę do Tychów
____________________
Sylwia - Po prostu ogród...
anula_wn 14:43, 18 lis 2011


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
Domi, a hebe masz dawno?
ja miałam w pierwszym roku (zanim zamieszkaliśmy) , okryłam je agrowłókniną i wszystkie (aż 10) przemarzły... omijam je teraz szerokim łukiem.....
____________________
anula mój mały raj na ziemi
abiko 14:50, 18 lis 2011


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
I kto tutaj nie umie rysować? Super rysunek
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Domi 16:00, 18 lis 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
anula_wn napisał(a)
Domi, a hebe masz dawno?
ja miałam w pierwszym roku (zanim zamieszkaliśmy) , okryłam je agrowłókniną i wszystkie (aż 10) przemarzły... omijam je teraz szerokim łukiem.....


Mnie co rok częściowo przemarzały, ale nie okrywałam. W tym roku żal mi je stracić, bo urosły piękne, więc chcę okryć po raz pierwszy. Jak padną- nie będę więcej kupować.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
goniak 16:59, 18 lis 2011


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Witaj Dominiko
Dopiero teraz dotarłam do Twojego, jakże urokliwego ogrodu
Podoba mi się ponieważ jest ułożony ale nie sztywny. Czuć w nim swego rodzaju naturalność, co osobiście bardzo cenię w ogrodach
Widziałam u Ciebie piekny wiąz Camperdownii, obserwuj go, bo często jest atakowany bawełnicą (takie bąble na liściach), która totalnie szpeci i niszczy drzewo.
Pisałaś o klonie, który choruje, być może przyczyną jest gliniaste i mokre podłoże, którego klony nie tolerują.
Wspaniale prezentują się berberysy Green Carpet, które według mnie są niedoceniane.
Widzę, że podobnie jak ja jesteś wielbicielką tulipanów
____________________
Małgosia mój zielony świat
Sebek 21:37, 18 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Domi napisał(a)

Dominiko, ja tam zawsze jestem z menem. Ogród zwiedzam migiemno może przesadziłam, ale wolałabym z Tobąsiedziałybyśmy tam i siedziały najlepiej na Twojej super huśtawcea Ty gdzie jeszcze się zaopatrujesz w roślinki?masz jakieś namiary na dobre tanie szkółki?


Nie mam jakiegoś jednego miejsca gdzie kupuję rośliny, różnie to bywa. Konwalniki są tylko w Ogrodzie Śląskim Często jeżdżę na giełdę kwiatową do Tychów po jednoroczne, po jałowce, pnącza.Tam jest chyba najtaniej. Zdarzyło mi się też kupować przez internet. Właśnie jutro wybieram się na giełdę po bombki choinkowe, bo w tym roku zmieniam kolorystykę świąteczną. Piękne szklane bombki są sprzedawane dużo taniej, niż w sklepach.


Jak coś to bombki są już w tesco - chodzę tam po bułki przed szkołą więc widzę

a tak na poważnie to już czuć święta wszędzie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Kaisia 22:09, 19 lis 2011


Dołączył: 23 sie 2011
Posty: 1349
Dominiko jakiś czas nie zaglądałam ale dziś nadrobiłam zaległości, powiem może wbrew wszystkim, ale rozumiem Cię ze chcesz się pozbyć dwóch brzózek, wyobrażasz je sobie pewnie jako wielkie drzewa
po za tym na dosadzenie tam trzeciej nie ma miejsca, też bym je przesadziła. Zresztą u siebie już jedną przesadziłam, niestety nie przeżyła tego, a była podobnej wielkości do Twoich. Nawet nie zdajemy sobie sprawy jak szeroko rosną korzenie brzozy i jak płytko im szybciej to zrobisz tym lepiej bo trzeba będzie sporą cześć rabaty rozkopać.
Pomysł Danusi z wisienkami mi się podoba, ale coś czuję, że masz na to miejsce swój własny i wierzę ze będzie bardzo dobry.
____________________
Kasia Ogród z Czerwonym mostkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies