Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

Agatorek 19:40, 04 sty 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ten który podlinkowałaś to ogród Agatki, znam go osobiście byłam kilka razy w realu w nim wzór wspaniały do naśladowania ja też też się wzorowałam na nim w dużej mierze bo mi jego charakter drzewno krzewiasty mocno w duszy gra. Agania ma piękną kolekcję drzew i krzewów w tym klonów właśnieTo już dojrzały cudny ogród z zachowana spójnością i przemyślany, z oczkami wodnymi oranżerią.
Ogród Weroniki jest w zupełnie innym charakterze, to ogród pełen pięknych kolekcji roślinnych i roślinnych rarytasów, prześliczny ogród
Bukszpanowy jest mocno formalnym ogrodem z wyrafinowanym gustem i dekoracjami, znany na całym świecie, mistrzostwo ogrodnicze w tym stylu.
Tajemniczy ogród jest młodym ogrodem z dojrzałym drzewostanem wspaniale wykorzystanym jako oparcie dla rabat w stylu naturalistycznym, ale uporządkowanym, ma cudny charakter i klimat.
Na forum znajdziesz masę inspiracji godnych naśladowania, choć mam wrażenie, że raczej będziesz Się kierować w wyborach intuicją i sercem, dzięki temu powstanie niepowtarzalne miejsce


Zazdroszczę wizyty w tym ogrodzie
A moje serce kocha (prawie) wszystkie roślinki

Ps. Nie będę raczej miała rabat dochodzących do ogrodzenia. Mam 3 wielkie psy i one ciągle biegają wzdłuż ogrodzenia. Byłyby duże szkody.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
inka74 19:59, 04 sty 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Kobieto, na mój ogród nie patrz przy takich ha do zagospodarowania. Inna skala zupełnie. U ciebie bardziej nasadzenia parkowe jak u Agani by się przydały bo jak to inaczej ogarnąć. Może też klimaty takie jak u Hani Gruszki
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 20:24, 04 sty 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
Zajrzyj do Ogrodu w remoncie, może spodoba Ci się to co wyczarowuje Asia (Margerytka40) w swojej przestrzeni.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Agatorek 00:01, 05 sty 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Zajrzę, dzięki dziewczyny
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Margerytka40 08:01, 05 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Hej Agnieszko, wpadam zajrzeć.
Fajny masz teren, duży. Jest gdzie się rozpędzać. Proponuję zacząć od określenia co konkretnie chcesz mieć w ogrodzie i gdzie. Widzę już, że planujesz altanę, oczko. Fajnie. Jakie układy rabat Ci się podobają? Linie proste? Łuki? Fale?. Chcesz mieć trawnik?. Warto byłoby rozważyć najpierw te aspekty. Spojrzeć na całość terenu przeznaczonego na ogród. Wyznaczyć co i gdzie. Polecam artykuły Danusi o zakładaniu ogrodu. Zajrzyj może też na bloga naszej Asi Makadamii, o tutaj. Kopalnia inspiracji i użytecznej wiedzy. Teraz dobry czas na kopanie w wątkach, blogach, artykułach. Do wiosny może się coś urodzi w Twoich planach.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Ania111 09:07, 05 sty 2021


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Witam serdecznie

Bardzo duży teren na ogród- fajnie
Bo to oznacza szaleństwo z roślinami
Jedyną radę jaką mogę dać to hortensje bukietowe w klombie
Nie wiem jakie są wymiary
Ale jak dla mnie są posadzone zbyt gęsto
Jak się rozrosna będą na siebie "wchodzić"
I konkurować o światło i nie będą miały miejsca na ładny ,zgrabny pokrój.
Śliczna balustrada i cudowny zegar.

Z niecierpliwością czekam na nowe fotki
I oczywiście będę zaglądać.

Pozdrawiam Ania

____________________
Ania Spelnione marzenie
Agatorek 10:52, 05 sty 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Margerytka40 napisał(a)
Hej Agnieszko, wpadam zajrzeć.
Fajny masz teren, duży. Jest gdzie się rozpędzać. Proponuję zacząć od określenia co konkretnie chcesz mieć w ogrodzie i gdzie. Widzę już, że planujesz altanę, oczko. Fajnie. Jakie układy rabat Ci się podobają? Linie proste? Łuki? Fale?. Chcesz mieć trawnik?. Warto byłoby rozważyć najpierw te aspekty. Spojrzeć na całość terenu przeznaczonego na ogród. Wyznaczyć co i gdzie. Polecam artykuły Danusi o zakładaniu ogrodu. Zajrzyj może też na bloga naszej Asi Makadamii, o tutaj. Kopalnia inspiracji i użytecznej wiedzy. Teraz dobry czas na kopanie w wątkach, blogach, artykułach. Do wiosny może się coś urodzi w Twoich planach.


Witaj Asiu

Rabaty planowałam raczej owalne, z łagodnymi lukami (przypomniał mi się Twój miś panda na planie ). Trawnika nie będę zakładać, psy mam. Spore, dużo biegające, więc szkoda nerwów . Wystarczy trawę regularnie kosić, nie wygląda najgorzej.
Jak przestanie padać, dokładnie zmierzę ten teren, na którym będę działać.

Pozdrawiam
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 10:55, 05 sty 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Ania111 napisał(a)
Witam serdecznie

Bardzo duży teren na ogród- fajnie
Bo to oznacza szaleństwo z roślinami
Jedyną radę jaką mogę dać to hortensje bukietowe w klombie
Nie wiem jakie są wymiary
Ale jak dla mnie są posadzone zbyt gęsto
Jak się rozrosna będą na siebie "wchodzić"
I konkurować o światło i nie będą miały miejsca na ładny ,zgrabny pokrój.
Śliczna balustrada i cudowny zegar.

Z niecierpliwością czekam na nowe fotki
I oczywiście będę zaglądać.

Pozdrawiam Ania



Cześć Aniu
Tez powoli zaczynam myśleć o tych roślinach nad oczkiem. I myślę, żeby zrobić rewolucję tam.
Przesadzić wszystko.
Zrobić jedną rabatę z dominującym jednym/dwoma gatunkami roślin wokół oczka. I jeszcze jedną wokół tego wszystkiego. Narysuję później .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 11:25, 05 sty 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Plan na szybko


Rabata 1 - otaczająca oczko, raczej niższe nasadzenia, dominujący 1- 2 gatunki plus trawy, żurawki, kulki z bukszpanu .
Między rabatami 1 i 2 - trawa
Rabata 2 - iglaki, sosenki, drzewa liściaste typu dereń, wiąz camperdownii, wiąz geisha, śliwa wiśniowa, może jakaś magnolia, klony japoński itp z trawami, kulkami bukszpanowymi itp.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
sylwia_slomc... 11:27, 05 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Agatorek napisał(a)


Zazdroszczę wizyty w tym ogrodzie
A moje serce kocha (prawie) wszystkie roślinki

Ps. Nie będę raczej miała rabat dochodzących do ogrodzenia. Mam 3 wielkie psy i one ciągle biegają wzdłuż ogrodzenia. Byłyby duże szkody.

Przy samym ogrodzeniu można zostawić z metr odstępu dla psiaków jak Madzia z "Ogrodu z Wilkiem"
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies