Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zacisze Alicji

Pokaż wątki Pokaż posty

Zacisze Alicji

ewsyg 19:51, 11 wrz 2022


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Alicjo u nas mocno popadało, a jak u Ciebie ?
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Basieksp 20:00, 11 wrz 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10330
No właśnie, też jestem ciekawa czy u Ciebie Alicjo padało?
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Alija 21:45, 11 wrz 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
anabuko1 napisał(a)

U mnie z deszcze jest podobnie. suchy rak. Wczoraj trochę w warzywniku pousuwałam po ogórkach wysiałam poplon i mus podlewać będzie, bo nic z ziaren w tej suszy nie urośnie.
O tak koty bardzo poprawiają nastrój. Wprawdzie ja mam jedna kotkę. Ale jest z kim pogadać


Aniu! Takiego suchego roku jak obecny, to nie pamiętam. Od wczoraj pogoda się zmieniła i troszkę pada, co jakiś czas.
Koty.... oj, jest z kim pogadać i poprzytulać.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 21:49, 11 wrz 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
Gosialuk napisał(a)
Oj u mnie też sucho. Zwłaszcza pod blokiem. I też wyglądam tego deszczu. Szedł z zachodu i gdzieś się zawieruszył po drodze. Oby się odnalazł na dniach.


Gosiu! Na naszych terenach w tym roku susza okropna, nawet Solina podsycha...
Prognozy pogody swoje a rzeczywistość swoje, ale od soboty coś się zmienia. Może i my w końcu się doczekamy
porządnego deszczu.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 21:49, 11 wrz 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
Basieksp napisał(a)
Chyba wszyscy tu zaglądający wypatrują deszczu u Ciebie i trzymają mocno kciuki


Basiu! Dziękuję za wsparcie, to bardzo miłe.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 21:56, 11 wrz 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
Mirka napisał(a)
Alicjo taki piękny staw szkoda że taka susza w tym roku . Może jesienią popada to się napełni . Tylko rybek szkoda.
Też mam plan na powiększenie swojego stawiku ale jak mam patrzeć co sezon jak wysycha to się ciągle zastanawiam czy watro.
U mnie też susza podlewam to co widzę że mdleje. U mnie najgorzej to z dereniami. O dziwo hortensje się trzymają.


Mirko! Staw jeszcze nigdy nie był w takiej złej kondycji, jak w tym roku.
Trzy wiadra ryb już padło niestety. Mam nadzieję, że w jesieni w końcu się poprawi ta sytuacja.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 21:59, 11 wrz 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
Judith napisał(a)
Alicjo, odszukałam zdjęcia stawu… Bardzo smutny widok… Wysychają wielkie rzeki, jeziora - szaleństwo. Niestety, raczej lepiej nie będzie…


Judith! Niestety, to bardzo smutne. W naszym rejonie wyjątkowo sucho, prognozy pogody niezłe,
a rzeczywistość zupełnie inna.
Nawet Solina podsycha...
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 22:06, 11 wrz 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
sylwia_slomczewska napisał(a)
Masakra z tą suszą tegoroczną Rośliny w stawie dadzą radę przetrwać bo w tym mule nadal woda jest, ryby gorzej. Nie dałoby rady podebrać im tego mułu z dna stawu? Zrobić w jednym miejscu taką głębsza nieckę, w niej by woda się zebrała może by poradziły sobie jakoś....
U mnie tak wygląda oczko to zamulone, wiem, że serce Ci się kraje na ten widok bo wiem co sama czułam rok temu nigdy tak sucho nie było jeszcze. Jezioro Solińskie też znika z powierzchni od kilku dni czytam o nim dramatyczne informacje, a mieliśmy tam spędzić rocznicę ślubu z Emusiem...
Dramatyczne zmiany pogodowe i to z roku na rok drastycznie się pogłębiające, już nie trzeba wielu lat by coś zauważyć. U nas rów też wysechł do oczek jeszcze dolewamy, ale nie jestem w stanie podlewać całego ogrodu, a niestety już tego wymaga. U sąsiadki dalszej dorosłe sosny usychają na amen Z drżeniem w sercu myślę o naszych jeszcze nie dorośniętych choć już dużych.
W glebie nie ma wilgoci żadnej i to do bardzo głębokich warstw. U nas dzisiaj miał być deszcz, nie było, cały tydzień ma świecić słońce kolejnego możemy się spodziewać dopiero w sobotę o ile będzie jakiś. Już trzy tygodnie nie padało, a wcześniej tylko porosiło wierzchem trochę. Najgorzej, ze nawet tej odrobiny wody ziemia wcale nie trzyma, natychmiast jest sucho od nowa.


Sylwia! Niestety susza straszna, nie pamiętam takiej sytuacji w ogrodzie i stawie, nigdy nie było tak źle. W stawie zrobiliśmy właśnie tak jak piszesz, dodatkowo pompa chodzi dzień i noc, żeby trochę wodę napowietrzyć, ale i tak ryby padają, mąż już trzy wiadra ryb wybrał.
Od soboty coś się zmienia pogoda, coś zaczyna padać, a właściwie mżyć, mało tej wody deszczowej, ale mam nadzieję, że może dłużej to potrwa i chociaż porządnie podleje.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Basieksp 22:09, 11 wrz 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10330
Ale jak popaduje, to może się ten deszcz rozkręci Alicjo życzę Wam deszczowej pogody, no tak na dwa, trzy dni, żeby nie przesadzić
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Alija 22:11, 11 wrz 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
basia3012 napisał(a)
U nas jest tak samo jak u Sylwii. Bardzo, bardzo sucho. W piątek, sobotę ma popadać.
Alu, ze stawem to przykra sprawa. Oby się coś dało zrobić i ratować sytuację.


Basiu! U nas straszna susza, staw w najgorszej sytuacji, ryby padają, przykro patrzeć.
Od soboty zmiana w pogodzie, może w końcu prognozy się sprawdzą, bo do tej pory często zapowiadali deszcz, a nawet nie pokropiło. Na razie trochę mży i lekko pada, co jakiś czas. Cały następny tydzień tak zapowiadają, więc może chociaż trochę podleje.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies