Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zacisze Alicji

Pokaż wątki Pokaż posty

Zacisze Alicji

Kordina 19:01, 12 wrz 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4746
Piękny Twój ogród, lubię, jak jest tak bujnie i naturalnie
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
sylwia_slomc... 20:52, 12 wrz 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81986
Alija napisał(a)


Judith! Niestety, to bardzo smutne. W naszym rejonie wyjątkowo sucho, prognozy pogody niezłe,
a rzeczywistość zupełnie inna.
Nawet Solina podsycha...

Alicjo czy Ty z okolic Soliny??? Jeśli tak to się chyba zapłaczę, bo w weekend byłam z Emusiem z w Solinie i w Polańczyku. Sprawdzałam nawet na mapie forum jakie są tam ogrody z O w pobliżu bo można by się spotkać, ale żadnego aktywnego nie znalazłam
W Solinie na drzewach już widać kolory jakby to był co najmniej koniec października. Strasznie tam sucho Na szczęście w weekend troszkę popadało. O wiele więcej niż u nas w ogrodzie.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:54, 12 wrz 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81986
Alija napisał(a)


Sylwia! Niestety susza straszna, nie pamiętam takiej sytuacji w ogrodzie i stawie, nigdy nie było tak źle. W stawie zrobiliśmy właśnie tak jak piszesz, dodatkowo pompa chodzi dzień i noc, żeby trochę wodę napowietrzyć, ale i tak ryby padają, mąż już trzy wiadra ryb wybrał.
Od soboty coś się zmienia pogoda, coś zaczyna padać, a właściwie mżyć, mało tej wody deszczowej, ale mam nadzieję, że może dłużej to potrwa i chociaż porządnie podleje.

Przykro mi bardzo
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
basia3012 23:08, 12 wrz 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9503
Alija napisał(a)
Ostatnie jesienne róże.



Alu, różowe piękności z tych róż. Piękne są, delikatne. Taki kolor uwielbiam. Ale rudbekie też zachwycają. To chyba jesienne kwiaty.
Mam nadzieję, że ze stawem jest lepiej. U nas popadało w piątek. Jak u Was?
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Alija 18:09, 13 wrz 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8795
gogo napisał(a)


To u mnie na odwrót - w większości czarna sierść na jasnym
Bo u mnie 3 całe czarne, 2 czarno-białe i jeden pasiasty.
No, ale jak się ma futrzaste, to trzeba udawać, że sierści wcale na ubraniach nie ma

Piękne różności, podobają mi się fikuśne kosmosy i rudbekie


Grażynko! Dziękuję za pochwałę różności.
Tak to już jest z tymi zwierzakami, jak się je lubi, to nie przeszkadzają kłaczki na ubraniach i w innych miejscach.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 18:10, 13 wrz 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8795
antracyt napisał(a)
Białasy cudownie pozują


Zuziu! Dzięki w ich imieniu.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 18:12, 13 wrz 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8795
Kordina napisał(a)
Piękny Twój ogród, lubię, jak jest tak bujnie i naturalnie


Bożenko! Dziękuję, wydaje mi się patrząc na piękne ogrodowiskowe ogrody, że mój trochę zbyt naturalny.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 18:19, 13 wrz 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8795
sylwia_slomczewska napisał(a)

Alicjo czy Ty z okolic Soliny??? Jeśli tak to się chyba zapłaczę, bo w weekend byłam z Emusiem z w Solinie i w Polańczyku. Sprawdzałam nawet na mapie forum jakie są tam ogrody z O w pobliżu bo można by się spotkać, ale żadnego aktywnego nie znalazłam
W Solinie na drzewach już widać kolory jakby to był co najmniej koniec października. Strasznie tam sucho Na szczęście w weekend troszkę popadało. O wiele więcej niż u nas w ogrodzie.


Sylwia! Na szczęście nie musisz płakać. Nie mieszkam w okolicach Soliny, ale też na Podkarpaciu, 30 km od Rzeszowa.
Fajną mieliście wycieczkę, uwielbiam te tereny. Wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy ślubu.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 18:21, 13 wrz 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8795
sylwia_slomczewska napisał(a)

Przykro mi bardzo


Sylwia! Dziękuję. Trudno, takie życie.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 18:26, 13 wrz 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8795
basia3012 napisał(a)


Alu, różowe piękności z tych róż. Piękne są, delikatne. Taki kolor uwielbiam. Ale rudbekie też zachwycają. To chyba jesienne kwiaty.
Mam nadzieję, że ze stawem jest lepiej. U nas popadało w piątek. Jak u Was?


Basiu! Dziękuję. Mam wrażenie, że jesienią niektóre róże mają nieco inny kolor, niż w tym pierwszym kwitnieniu.
U nas też trochę popadało w sobotę, chociaż trudno to nazwać deszczem, bo raczej rosiło, ale odrobinę podlało ogród, dobre i to. Na staw taki deszcz nie miał wpływu, wody właściwie nie ma, tylko w jednym miejscu mąż wykopał głębszy dołek dla ryb, ale i tak dużo padło.;(
Trudno, takie życie.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies