Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zacisze Alicji

Pokaż wątki Pokaż posty

Zacisze Alicji

Alija 14:07, 23 maj 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 9301
Narsilia napisał(a)
Ojej jak pięknie tutaj jak w Alicji z krainy czarów , bardzo lubię takie ogrody leśne , zaciszne , ta zieleń jest jak poducha w którą mam ochotę się rzucić .

Kwitnące przepiękne taki duży wybór gatunków i odmian pozazdrościć kolekcji.


Klaudia! Bardzo się cieszę, że Ci się podoba mój zarośnięty ogród. Ciągle coś plewię i podcinam gałęzie,
ale nie ogarniam całości, busz i już.

____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 14:09, 23 maj 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 9301
Juzia napisał(a)
Ławeczka stoi w idealnym miejscu.
Przysiadłabym


Juzia! To świetnie, zapraszam. Ławeczka stoi w centrum leśnej rabatki z przesłoniętym trochę drzewami
widokiem na stawek.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 14:14, 23 maj 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 9301
ElzbietaFranka napisał(a)
Ta szalona róża bardzo piękna.
Ona to kisciowa. To dziczka czy odmianowa.

Kupiłam w zeszłym roku taka kisciowa ma dużo kiści, ale ma ok 1 metra.

U mnie też powoli zaczynają kwitnąć róże. Jutro jadę i znowu podlewanie na deszcz nie ma co liczyć. Chmura nadejdzie parę kropli spadnie i po deszczu.


Elu! Mnie też się podoba, ale jest ekspansywna, szybko rośnie, rozrasta się podziemnymi rozłogami, sieje się i bardzo łatwo wymyka się spod kontroli. No, a potem efekt, jak u mnie, porasta drzewa, zadusi mi świerki. To jest dzika róża rosa multiflora.
Inne róże też powoli zaczynają kwitnąć, ale wiele z nich w tym roku wygląda mizernie.
Chmury u nas już trzeci dzień, ale tylko straszą, kropi, jak ksiądz w kościele. Mam nadzieję, że w końcu popada.

____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Narsilia 17:11, 23 maj 2024


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 806
Ahhh uwierz mi jako właścicielka pustej działki po łące zazdroszczę tego buszu i mikroklimatu który tworzy, cienia który daje i przytulności.
____________________
Klaudia Ogród vs budowa czyli trudne początki ogrodniczki
Gruszka_na_w... 19:28, 23 maj 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22610
Ta biała róża to jakiś mutant. Niesamowita jest.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Makao 20:09, 23 maj 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4920
Niezła ta Rosa Multiflora
Kurczę nawet się rozsiewa
Jak chwast
Jakbym ją na przedogródku posadziła to bym miała piękne wejście
Gorzej jak do ogrodu by mi się dostała
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
sylwia_slomc... 22:08, 23 maj 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 83349
Alija napisał(a)


Elu! Mnie też się podoba, ale jest ekspansywna, szybko rośnie, rozrasta się podziemnymi rozłogami, sieje się i bardzo łatwo wymyka się spod kontroli. No, a potem efekt, jak u mnie, porasta drzewa, zadusi mi świerki. To jest dzika róża rosa multiflora.
Inne róże też powoli zaczynają kwitnąć, ale wiele z nich w tym roku wygląda mizernie.
Chmury u nas już trzeci dzień, ale tylko straszą, kropi, jak ksiądz w kościele. Mam nadzieję, że w końcu popada.


Kurcze ona podobna do mojej " Panny Młodej" Moja podziemnych rozłogów nie puszcza, ale rozsiewa się to fakt.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Joku 22:18, 23 maj 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12441
Wspaniałe klimaty w twoim ogrodzie panują. Lubię zestawienia różnych liści, odcieni zielonego koloru. Własne oczko w ogrodzie - pozazdrościć.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Gosialuk 12:07, 24 maj 2024


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5488
Napisałam do Ciebie wiadomość zerknij.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
tengel27 14:11, 24 maj 2024


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 884
Cudowny ogród, a biała róża zapiera dech. <3
____________________
Mój zielony chaos oraz Moje kaktusy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies