Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Glina i zielsko

Pokaż wątki Pokaż posty

Glina i zielsko

Judith 19:42, 06 maj 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10068
LIDKA napisał(a)


Judith,
Hosty i żurawki tu mam

Bez jeżówek.

Te mam takie dopiero .
Po pikowaniu przestaly rosnąc .


Pisalam kiedyś, ze mylą mi sie nazwy jezowka i żurawka . No to właśnie był przykład . Czytam „żurawka” widzę „jezowka” .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
LIDKA 19:47, 06 maj 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7327
Poszłam je podlac i niespodzianka.


Chyba to Nova zembla

A ten nie wiem. Jest dużo drobnieszy. Gęsty i rośnie kuliscie.
Pąki czerwone a kwiat kremowo - morelowy z żółcią wiejskiego jajka. Foto nie oddaje koloru.




Karmienie nawozem co 2 tyg sie opłcało.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Gruszka_na_w... 19:53, 06 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Carexy podzieliłaś fachowo.
Podpisuje się obiema rączkami pod tym, co napisała Marta.
Perz w trawniku bardzo szybko zamiera, bo korzenie nie maja siły wciąż produkować zielonej masy. Nasiona trawy to z reguły mieszanka kilku gatunków traw. Nie kiełkują wszystkie w tym samym czasie. Dosiewek już nie rób. Lada moment trawa się dobrze ukorzeni i sama zacznie się zagęszczać. Dbaj o systematyczne podlewanie. Dla własnego zdrowia i biologicznego życia w ogrodzie, lepiej jest unikać stosowania na trawniku wszelkich chemicznych środków chwastobójczych. Lepiej zaopatrzyć się w narzędzie do usuwania chwastów i w kolejnych latach usuwać nim siewki mniszka. Jednorocznych chwastów w kolejnych latach już nie będzie.
Będzie dobrze.
Ps. To narzędzie mam zawsze na podoredziu podczas pielenia. Idealnie podważa siewki mniszków, ostów i perzu. Wsuwa się to narzędzie na tyle głęboko, żeby podważyć korzeń. Wychodzi w całości wraz z korzeniem.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Rojodziejowa 19:57, 06 maj 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8688
Kurczę! Takiego cuda nie widziałam!! Muszę sobie zakupić
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
LIDKA 20:02, 06 maj 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7327
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Carexy podzieliłaś fachowo.
Podpisuje się obiema rączkami pod tym, co napisała Marta.
Perz w trawniku bardzo szybko zamiera, bo korzenie nie maja siły wciąż produkować zielonej masy. Nasiona trawy to z reguły mieszanka kilku gatunków traw. Nie kiełkują wszystkie w tym samym czasie. Dosiewek już nie rób. Lada moment trawa się dobrze ukorzeni i sama zacznie się zagęszczać. Dbaj o systematyczne podlewanie. Dla własnego zdrowia i biologicznego życia w ogrodzie, lepiej jest unikać stosowania na trawniku wszelkich chemicznych środków chwastobójczych. Lepiej zaopatrzyć się w narzędzie do usuwania chwastów i w kolejnych latach usuwać nim siewki mniszka. Jednorocznych chwastów w kolejnych latach już nie będzie.
Będzie dobrze.
Ps. To narzędzie mam zawsze na podoredziu podczas pielenia. Idealnie podważa siewki mniszków, ostów i perzu. Wsuwa się to narzędzie na tyle głęboko, żeby podważyć korzeń. Wychodzi w całości wraz z korzeniem.



Haniu ja Ci dziękuje. Za pocieszenie. W sprawie trawnika nie mam cierpliwosci. A te narzędzie sobie kupie. Mam łopatke do pielenia taką chudą długa ale nie do konca sie sprawdza.

Pielenie trawnika juz robiłam i robie czasami bo mamy 2 małe trawniki przy tarasie i zrobilismy je sami z mężem.

Tylko na tym dużym uroslo 1000 razy wiecej chwastów niz na tych co sami zrobiliśmy.
Mąż tez sam siał trawe na przedplociu z najtańszych nasion i tez ładnie urosla.
Teraz mamy tam ze 4 mniszki tylko a pryskana nie byla.

Jeszcze raz Ci Haniu dziękuję.

____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Gruszka_na_w... 21:06, 06 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Rojodziejowa napisał(a)
Kurczę! Takiego cuda nie widziałam!! Muszę sobie zakupić


Gorąco polecam. Motyczka może niechcący skosić to, co pożyteczne. pazurkami trzeba się namachać kilka razy, żeby dokopać się do korzenia, a to się idealnie wsuwa.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Rojodziejowa 22:16, 06 maj 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8688
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Gorąco polecam. Motyczka może niechcący skosić to, co pożyteczne. pazurkami trzeba się namachać kilka razy, żeby dokopać się do korzenia, a to się idealnie wsuwa.


Zamówiłam już! Dwa od razu będę działać na dwie ręce hehe, a tam serio to sasiadce
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
LIDKA 23:29, 06 maj 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7327
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Gorąco polecam. Motyczka może niechcący skosić to, co pożyteczne. pazurkami trzeba się namachać kilka razy, żeby dokopać się do korzenia, a to się idealnie wsuwa.


Ja to calkiem nie umiem i nie lubie robic motyką zwaną haczką.

Wydaje mi sie ze ona tylko podcina korzenie chwastom i odrastają.

A za młodu kazali hakać ziemniaki i buraki. Zawsze na poczatku wakacji. Nienawidziłam tej roboty.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Milka 07:30, 07 maj 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ja mam haczkę i nigdy nic nią nie robiłam, bo nie umiem.
Cudowne rodki, wielkie pąki.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
LIDKA 07:34, 07 maj 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7327
Milka napisał(a)
Ja mam haczkę i nigdy nic nią nie robiłam, bo nie umiem.
Cudowne rodki, wielkie pąki.


Dzięki Irenko



____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies