Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Glina i zielsko

Pokaż wątki Pokaż posty

Glina i zielsko

Wiaan 08:51, 07 cze 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5183
LIDKA napisał(a)
Bukowa
Mąż mnie tu zaskoczył bo stwierdził po 3 tyg nieobecności w domu że stanowczo za wąska jest.

Jest niedokończona. Na polowie rośnie trzcinnik brachytrych za bukami i sesleriami. Musze dosadzić.


Jestem bardzo ciekawa tego trzcinnika, dziel się fotkami na etapie rozwoju proszę
Lidka ja też mam za wąskie rabaty tam gdzie są drzewa, no ale cóż u mnie działka mała i już nie powiększam
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
edi75 09:04, 07 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2056
Lidka ni piękne te Twoje rabaty...wszystkie takie zadbane
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
DariaB 12:58, 07 cze 2023


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
Lidka pięknie masz i jak zawsze porządeczek. Niedługo się doczekasz buszu, ładne masz rodki!
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
LIDKA 23:16, 07 cze 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7061
Dziewczyny
Bardzo dziękuję za pochwały.
Porzadeczek jakoś się udaje utrzymać. Lubię pielić choć ostatnio głównie podlewam. Susza totalna.
Nasadziłam bylin z p9 na platanowej i leje te wode. A komary żrą .



Pomóżcie wymyślic tu obwódkę.
Mam tu rzędami na mijanki
Od tyłu;
-tuje
-Proso dallas blu
Hortensje głównie candelight 15szt,
Miscant rptsilber co 3 hortki.
Potem pas ok 1.5 różnych bylin z rorzuconymi iglakami

Na obżeżu rabaty mam drzewa i 8 cisków na poduchy.

Mam bodziszek korzeniasty i biały rozchodnik do zagospodarowania ale najbardziej to mi w duszy gra niska szałwia.


____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Margerytka40 23:57, 07 cze 2023


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Szałwia sama kiepsko wygląda jako obwódką. Kwitnąca ok ale jak zetniesz nie specjalnie. Może sesleria jesienna? Między nią można szałwię wcisnąć.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Judith 01:02, 08 cze 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9910
Moje tegoroczne odkrycie: molinia variegata. Mała śliczna trawka. Można wpasować w szałwię .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Magleska 07:35, 08 cze 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18424
Lidka jak masz czyściutko mucha nie siada
też testuję obwódki -i jak narazie moje typy to -miodunki ,kukliki , sesleria jesienna ,hakone ,przywrotnik czerwonołodygowy i bodziszki ( na razie testuję kilka odmian ,które bedą dla mnie najlepsze )
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Kordina 09:30, 08 cze 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
A nie chcesz lawendy? Tak pasowałaby w tym miejscu ja zakupiłam w zeszłym roku ligustr zimozielony i z niego będę tworzyła niewysoki żywopłocik w jednym rzędzie. Mam również na obwódki nachyłek różowy 'American Dream', bardzo mi się spodobał, ale myślałam, że po zimie wymarzł, bo śladu żadnego nie było, a jednak ujawnił się dopiero teraz w postaci zielonych niteczek więc będzie póżniejszy, co też mi pasuje
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Wiaan 13:33, 08 cze 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5183
Judith napisał(a)
Moje tegoroczne odkrycie: molinia variegata. Mała śliczna trawka. Można wpasować w szałwię .


Potwierdzam Uwielbiam ją, jest delikatna, podobna do hakonechloa i ma ładny kolor. Żadne zdjęcia w necie nie oddają jej urody, ciężko to uchwycić
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiolka5_7 15:18, 08 cze 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
Wiaan napisał(a)


Potwierdzam Uwielbiam ją, jest delikatna, podobna do hakonechloa i ma ładny kolor. Żadne zdjęcia w necie nie oddają jej urody, ciężko to uchwycić


Też uwielbiam ,mam od kilku lat starsze kępy pokazują swoją urodę najbardziej
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies