Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Glina i zielsko

Pokaż wątki Pokaż posty

Glina i zielsko

LIDKA 22:32, 06 kwi 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7334
Szarobialy napisał(a)
Po przekwitnięciu są takie. Potem żółkną i trzeba je ściąć.
Szczerze mówiąc to nie wiem, czy mi się rozsiewają z nasionek, czy mnożą z cebulek.
Zdjęcie mogę usunąć jeśli chcesz.


Jola fajnie to wyglada.

Ile szerokości ma ta rzeczka szafirkowa?
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Szarobialy 22:40, 06 kwi 2024


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 717
LIDKA napisał(a)


Jola fajnie to wyglada.

Ile szerokości ma ta rzeczka szafirkowa?


Na początku posadziłam 100 sztuk w dwóch rzędach (na mijankę). Po paru latach "rzeczka" osiągnęła szerokość około 20 cm.
____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
Wiaan 23:08, 06 kwi 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5352
Lidka weź z tym porządkiem na rabatach jak w laboratorium tak czyściutko, pięknie
Jesteś perfekcjonistka i kochasz ogród Będą szafirki widzę, ja sobie na brzozowej posadziłam i fiolecik mój ulubiony jest, w donicach na tarasie mam drugi sezon są mega. Trochę liście mają przydługawe ale ładne zielone, bezproblemowe. W doniczce plastik jako lazania cebulowa mam już trzeci rok, a jak zrobisz rzeczkę to będzie cudo.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Agatorek 00:29, 07 kwi 2024


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Haha, też myślę o szafirkach (i krokusach) .

Muszę Ci jeszcze napisać, że masz perfekcyjny porządek na rabatach. Naprawdę. Brawo Ty! ❤️
Drobna kora daje lepszy efekt niż grubsza.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
nicol21 00:50, 07 kwi 2024


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10350
oooo nie tylko ja mam malutkie pomidorki
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
pestka56 14:16, 07 kwi 2024


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4463
Ja tu w kompleksy wpadam. Taki porządek to nie u mnie
____________________
Kasia
LIDKA 20:55, 07 kwi 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7334
Dziś była piękna pogoda. Wręcz upał. Pokręciłam się wkoło domu. Pozmiatałam trochę tarasy i bruk,
Poustawiałam doniczki i pokręciłam się po ogrodzie myśląc gdzie by tu i co dosadzić.
Posadziłam szałwie które czekały od początku marca.
Mialam 15 szt, niektóre podzieliłam żeby było więcej. Przy kostce dam pasek szafirków. A w głąb rabaty wcisne liatry z różanki.



____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
LIDKA 21:16, 07 kwi 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7334
Po południu przyjechała przyjaciólka Asia i przywiozła prezent.
Przedstawiam nową mieszkankę mojego ogrodu.
Suzan.
Nieduża za to Z pąkiem.

Z dobrych wiadomosci to posiałam mój mikro warzywniak oraz truskawki rosną i nawet kwitną.




Wszystko rośnie w oczach. Róże w pąkach . Klony w listeczkach. Kukliki mają pąki. Wychodzi baprysja, siewek orlików widze coraz więcej, rozanne ma z 15 cm kępki. Hakone w donicach i w przedogródku ruszyła.
Musze jej kamienie odsunąć bo widze że kępy większe.
Nareszcie jej miejscówka chyba przypasowała.


Nie widzę jeszcze gaury, krwawnic, inkarwilli, orlayi i nie ruszyła budleja. Stan ogrodu wskazuje na początek maja. Hosty jeszcze nie wszystkie wyszły.

Doniczki p9 po szałwiach wykorzystam na pikowanie pomidorków. Zrobie to na dniach.




____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Yenna 21:41, 07 kwi 2024


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 585
U Ciebie truskawki kwitną, a u mnie poziomki wystartowały z kwiatami już. Masz racje z majową pogodą. Szaleństwo jakieś.
A poza tym: pięknie masz w ogrodzie!
____________________
Marta z Vengerbergu
Angelika95 17:43, 08 kwi 2024


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1024
Porządek jak z katalogu, jak zawsze u Ciebie same piękne wiosenne ogrody dziś na ogrodowisku oglądam, gdzie zamieszka nowa lokatorka Susan?
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies