Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Glina i zielsko

Pokaż wątki Pokaż posty

Glina i zielsko

Juzia 11:24, 18 kwi 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38836
Po tych fotkach już wiem co znaczy.... czysto jak u Lidki w ogrodzie
HAhahaha!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Wafel 12:22, 18 kwi 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 1012
Nawet w żwirku czysto... bożesz...
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Wiaan 12:30, 18 kwi 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5338
Juzia napisał(a)
Po tych fotkach już wiem co znaczy.... czysto jak u Lidki w ogrodzie
HAhahaha!


To prawda, jak można mieć tak czysty żwirek, no jak?

Lidka czy on się brudzi, myjecie go, czy jak?

Zdjęcia wspaniałe, bardzo fajny sposób pokazania ogrodu po kolei, można się poczuć jakby się było w nim. Widać efekty ciężkiej pracy i jesteś po prostu pedantyczna
Rabaty wymuskane, powierzchnia trawnika jest powalająca i rozumiem nowe plany.
Moją uwagę zwróciły skrzynie warzywne, masz je tak fajnie skomponowane, że wyglądają elegancko i nie kojarzą mi się z nagrobkami bo niestety takie mam skojarzenia z warzywnikami.
Powiedz proszę czy w tym miejscu masz pełne słońce, jakie tam jest oświetlenie. Mam plan przyszłościowy na wkomponowanie właśnie w ten sposób podejrzany u Ciebie na dwie, trzy skrzynki Brawo Wy
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
LIDKA 12:58, 18 kwi 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7316
Odpowiem zbiorowo.
Żwirku nie myjemy, odchwaszczam na bieżąco ale mam tu naprawde malutko chwastów.
w pierwszym roku mąż pryskał punktowo. teraz sie pokazuje skrzyp a żwirku jest grubiutko.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Marcin89 13:42, 18 kwi 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2549
Coś sobie pomyślałem... Czy w nowej rabacie nie znajdziesz miejsca na fragment warzywny?

Oczywiście wszystko skomponowane i przemyślane. Oddzielone żywopłocikiem niskim. O kurde.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
ajka 13:45, 18 kwi 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4067
LIDKA napisał(a)
Dereniowa


Ale fajny pomysł na wkomponowanie skrzynek warzywnych w rabatki. Jak to schludnie wygląda. Dziękuję ci za ten spacer po ogrodzie.

PS. Widzę, że u ciebie buki też jeszcze w pąkach. Kiedy one startują?
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Patrycja_KG_Lu 14:09, 18 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2763
Jestem pod wrażeniem. To, jak dbasz o każdy szczegół i utrzymujesz porządek na rabatach, to prawdziwa sztuka. Musisz mieć oko do detali, bo wszystko wygląda jak z katalogu ogrodniczego. Naprawdę widać, ile serca wkładasz w pielęgnację każdej rośliny i w całą kompozycję ogrodu.

A co do tych cisów na promocji…jak Ty to robisz, że zawsze trafiasz na te najlepsze okazje? Chyba powinnaś prowadzić kurs z szukania promocji.

P.S. Jak się nazywa to małe, żółte coś na basenowej? Rozumiem, że zapobiega by wąż nie wchodził na rabatę, tak? Przydałoby i nam się coś takiego, ale nie wiem jak to wyszukać.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
UrszulaB 14:11, 18 kwi 2024


Dołączył: 02 gru 2018
Posty: 210
Też kocham takie uporządkowane eleganckie ogrody
Brawo Lidka!!!!!!!!!!
UrszulaB 14:13, 18 kwi 2024


Dołączył: 02 gru 2018
Posty: 210
Zainteresowało mnie to drzewo. To Klon jesionolistny?
LIDKA 14:29, 18 kwi 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7316
Basia8 - doping się przyda bo harówka się zapowiada. Obawiam się komarów w maju co uprzykrzy robotę

Juzia

Wafel

Wiaan - warzywnik jest tuż przy bramie. ma słońce od ok 8,00 do zmierzchu. z domu dojdę tu w kapciach po zielone warzywa. jest maleński bo 2 m2. A skrzynki kwadartowe bo takie dechy Mąż kupił.

Marcin to jest myśl - ten warzywnik w rabacie - Byłby w pełnym słońcu. muszę się z M naradzić czy się uda, 2 skrzynki więcej już by mnie bardzo ucieszyły.

Ajka - buki u mnie póżniejsze od katalpy. To może dlatego że zmieniły im się warunki świetlne w zeszłym roku, sąsiedzi postawili dom. Mają teraz cień do ok 10.00 potem dopiero oświetla je słonko.
Zaraz popękają pąki liściowe i będą liście. To piękne drzewa.

Patrycja - po drodze do pracy mam lidla, biedronkę, netto oraz aldi. Czasem jade specjlnie wcześniej żeby tylko na krzaki zerknąć. Mimo to ciemierników w tym roku nie upolowałam
Nazwy tego p[lastykowego kwiatka nie pamiętam, rzeczywiscie to ogranicznik do węża , w leroju kosztował kilka zł. Mosiężne widziałam w necie ale jeszcze się nie skusiłam.

UrszulaB - czy jest szansa zobaczyć Twój? może wątek założysz a jak nie to w gosci zapraszam tu.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies