Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Glina i zielsko

Pokaż wątki Pokaż posty

Glina i zielsko

Wiaan 11:03, 23 kwi 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5195
Lidka u mnie było minus 4,5, okryłam tylko klony palmowe, a w donicach wstawiłam do garażu.
Też wszystko co nieokryte opadło w dół liczę, że się podniesie.

Powiem Ci, ze bardziej podoba mi się pomysł Magdy na dwie rabaty zamiast jednej na środku.
Jak i tak przerabiacie nawadnianie to może warto przemyśleć

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Makao 12:18, 23 kwi 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4098
U mnie przymrozki szły górą. To co przy ziemi nie ucierpiało ani ani. Za to drzewka już bardziej bo młode przyrosty już były. Myślę jednak że odbiją
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Wiolka5_7 17:36, 23 kwi 2024


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
U mnie na wschodzie aż dziw że było cieplej niż na zachodzie.

Oberwało tylko kilka hakone i zawilce
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Magleska 19:34, 23 kwi 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18443
LIDKA napisał(a)
Madzia w kierunku podjazdu jest taki cypelek trawnika wyciągnięty bo kostka do wiaty idzie po łuku.

Reszta trawnika jest prostokątna i regularna . Jakby patrzeć na całość to z tych zdjęc co porysowałaś To trawnik ma lewy górny róg lekko wystający do góry.

Pomysł na przejscia fajny ale kosiarka i nawodnienie mają swoje wymagania i raczej nie przejdzie .



Lidka ja tylko taką luźną propozycję dałam
na pewno mnie osobiście kusiłoby zrobić rabatę przy garażu i pewnie ścięłabym ten łuk z podjazdu rabatą -tak ,żeby zrobić same kąty proste

ale nie gniewaj się ,ja tu Ci nic nie narzucam ,tylko tak sobie z nudów planuję haha

edit. Znasz ogród Oli ? ona ma własnie taki nowoczesny na bazie kątów prostych -tak on mi przyszedł do głowy ,bo wydaje mi się ,że mógłby być w Twoim stylu
https://www.ogrodowisko.pl/watek/6398-wizytowka-moja-codziennosc
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Narsilia 19:35, 23 kwi 2024


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 492
Magleska napisał(a)
Lidka bo póki nie zaczęłaś zrywać wszystkiego możesz jeszcze mocno pokombinować

taka luzna myśl ( nie umiem równo rysować na fotkach )


zamiast jednej wielkiej rabaty zrobić takie trochę bardziej tajemnicze przejścia -ciężko mi na fotce to zrobić -z podjazdu masz chyba pod skosem trawnik ?
można by wyprostować ,żeby zrobić kształty trawnika w prostokątach i do tego dostosować linie rabat




Ooo mnie też się pomysł z dwoma rabatami z takimi przejściami bardzo podoba , Lidka oczywiście Twoja decyzja ale warto się na spokojnie zastanowić
____________________
Klaudia Ogród vs budowa czyli trudne początki ogrodniczki
mrokasia 19:47, 23 kwi 2024


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18007
Lidka, pooglądałam zdjęcia i plany i nie wiem czy Ci coś doradzę bo ja najlepiej planuję ze szpadlem w dłoni i latając z donicami w terenie . Poza tym wiesz, ja nie umiem w rządki i linie proste... .
Jednakże myślę, że to dobry pomysł by pissardi posadzić w trójkącie przed wiatą. Weź tylko pod uwagę, że jak urosną to będą stanowić mocny akcent bordo więc ja bym ich w kupie nie sadziła. Rozsunęłabym je tak by ich korony się nie stykały jak urosną. No chyba, że chcesz by się zrosły i taka ilość bordowych liści w jednym miejscu Ci nie przeszkadza. Magnolia na tle buczków to też dobry pomysł.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
LIDKA 20:29, 23 kwi 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7118
Magleska napisał(a)


Lidka ja tylko taką luźną propozycję dałam
na pewno mnie osobiście kusiłoby zrobić rabatę przy garażu i pewnie ścięłabym ten łuk z podjazdu rabatą -tak ,żeby zrobić same kąty proste

ale nie gniewaj się ,ja tu Ci nic nie narzucam ,tylko tak sobie z nudów planuję haha

edit. Znasz ogród Oli ? ona ma własnie taki nowoczesny na bazie kątów prostych -tak on mi przyszedł do głowy ,bo wydaje mi się ,że mógłby być w Twoim stylu
https://www.ogrodowisko.pl/watek/6398-wizytowka-moja-codziennosc


Madzia niemówię nie od razu. Musze pomyśleć i skonsultować z moim WSPÓŁOGRODNIKIEM.
Przyzwyczaiłam się do myśli.O jednej dużej.

Ogród Oli znam . Piękny trawiasty.
Widuje teraz na insta czasem.

I absolutnie się nie gniewam .
To świetnie że mi pomysły podrzucacie.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
LIDKA 20:40, 23 kwi 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7118
mrokasia napisał(a)
Lidka, pooglądałam zdjęcia i plany i nie wiem czy Ci coś doradzę bo ja najlepiej planuję ze szpadlem w dłoni i latając z donicami w terenie . Poza tym wiesz, ja nie umiem w rządki i linie proste... .
Jednakże myślę, że to dobry pomysł by pissardi posadzić w trójkącie przed wiatą. Weź tylko pod uwagę, że jak urosną to będą stanowić mocny akcent bordo więc ja bym ich w kupie nie sadziła. Rozsunęłabym je tak by ich korony się nie stykały jak urosną. No chyba, że chcesz by się zrosły i taka ilość bordowych liści w jednym miejscu Ci nie przeszkadza. Magnolia na tle buczków to też dobry pomysł.


Kasia pisardi posadzę dość luźno. Miejsce jest
Mam słabość do drzew o liściach bordo.

Rządki bedą raczej z bylinek.

Chciałam Cię poprosić żebyś mi doradziła krzaki jakieś kwitnące.
Konkretnie z nazwami. Ty masz tego mnóstwo.
Nie umiem wybrać bo mi się zbyt dużo podoba.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
mrokasia 21:23, 23 kwi 2024


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18007
Krzaków kwitnących trochę mam . Przypuszczam, że takie mniejsze Cię interesują? Mam sporo różnych tawuł - brzozolitne Tor i Gold Tor, japońskie o zielonych liściach chyba Little Princess. Mam fajne małe krzewuszki Pink Poppet. Karłowe budleje. I karłowe żylistki - białe Yuki Snowflakes i Yuki Cherry Blossom.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
LIDKA 21:24, 23 kwi 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7118
Choć o pogodzie mi się gadać i myśleć nie chce to dziś odebrałam od kuriera nowy zimowy płaszcz. I jutro pójde w nim do pracy.
Zimno jest okroooopnie.!


____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies