Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

April 11:51, 27 sty 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Magara napisał(a)
I ja nacieszyłam oczy


Cieszę się że twoje oczy się nacieszyły
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 11:53, 27 sty 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Kordina napisał(a)


Mój ogródek jest mały, a ja sama na razie w wielkich reorganizacjach, 2-rok po remontach i przeprowadzkach, więc nie jestem gotowa. Okolice Elbląga, wyprowadziłam się z miasta i blokowiska do mojego starego ogrodu na wsi. Na razie chłonę, zmieniam pod wpływem wiadomym itp, ale za to umieściłam zdjęcia w temacie lilie a może zapodam linka:
https://www.ogrodowisko.pl/watek/141-lilie-lilium?page=54


No widziałam, widziałam. Fajna kolekcja. U mnie jakoś lilie zanikły. Pewnie za jałowo. Choć zasilałam.....eee sporadycznie
Życzę powodzenia w rozkręcaniu ogrodu. Tu można faktycznie znaleźć masę cudnych inspiracji. Mój ogród tak powstawał, dzięki innym koleżankom
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 11:55, 27 sty 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Tess napisał(a)
Aprilku, zbieram szczękę z podłogi.
Dawno mnie nie było, przegapiłam więc, że wątek wreszcie załozyłaś.
Ale cudny ten twój kawałek Zielonego Świata!
Na piaskach i w lesie takie magiczne zakątki stworzyłaś.
No, cudowności.


Tess, no wszelki duch...
Ale dawno nie zaglądałaś. Wątek to jak pisałam na początku, chwila nieuwagi i jakoś tak poszło...
Dzięki za miłe słowa.
A ja od kilku dni właśnie u Ciebie nad Bugiem.... zgłębiam historię, bardzo ciekawą, ogrodu.
Ja do Bugu mam tylko trzy kilometry... ale tak urokliwie nie jest
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 11:57, 27 sty 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Margo2 napisał(a)
Jolu, bardzo chętnie skorzystam z zaproszenia, ale jak się u Ciebie choć trochę uspokoi.
Ja na razie siedzę na HO, więc mam trochę mniej pracy. Odpoczywam, chociaż pracuję nadal do późna, ale beż wariackiego pędu.
Ostatnie fotki przepiękne.
Już tęsknię do Twojego ogrodu


Da się zrobić

Na razie pracowałam ostatnie dwa weekendy, nie wiem jeszcze jak najbliższy. Poza tym w tygodniu po kilkanaście godzin dziennie... ech, tylko śpię i pracuję. Nawet już jeść mi się nie chce, co akurat dobrze. Może trochę schudnę Bo od świąt zachomikowałam kilka kilogramów...
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 11:58, 27 sty 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Monia81 napisał(a)
Ależ cudowne widowisko na fotkach, rudzielec widać też zachwyca się widoczkiem pięknie


Moniko, bardzo dziękuję
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 11:59, 27 sty 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
jolanka napisał(a)
Rudasek na tle ogrodu naprawdę wymiata, świetne to zdjęcie


Do twoich "ptaszkowych zdjęć" się nie umywa. Podziwiałam dzisiaj przez chwilkę. Muszę sobie robić krótkie przerwy w pracy, żeby nie oszaleć. I to była bardzo przyjemna chwilka
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 12:02, 27 sty 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
mirkaka napisał(a)


Cudowne zdjęcia porobiłaś, uchwyciłaś wspaniałe kolory, dobre ciepłe światło
Aż sama zachciałam mieć w swoim lasku hakonki, uwielbiam te trawy

To Twój kot czy mój??


Taaak, koty nam się udały
A hakonki KONIECZNIE. To najwspanialsze trawy. Cudne na każdym etapie wegetacji. Tylko potrzebują przepuszczalnego gruntu. Do lasku w sam raz
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 12:05, 27 sty 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
ewsyg napisał(a)
Kochana, wpadłam do Ciebie z rewizytą. To nie pierwszy raz. Spaceruje po Twoim leśnym ogrodzie już od pewnego czasu. Jestem zachwycona i pełna niedowiary, że na terenie leśnym można stworzyć taki cudny ogród, w którym tez maja swoje miejsce róże. Ogrom pracy wykonaliście, najważniejsze ,że efekt dech zapiera. Podobają mi się murki, drzewa, rośliny, słowem wszystko. Barwy jesieni wspaniałe.
Pozdrawiam


Ewo, miło że zajrzałaś
Przyznam że róże raczej wegetują niż rosną. Przy twoich wyglądają jak baaardzo ubogie siostry. Ale ja lubię próbować. Jak nie sprawdzę czegoś na własnej skórze, to nie uwierzę. Głównie wybierałam historyczne i takie co tolerują półcień. A i tak nie zawsze się udało.
Cieszę się że się podobało i mam nadzieję że to nie ostatnie odwiedziny
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 12:09, 27 sty 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
TAR napisał(a)
Aprilu wymiatasz jesiennie co tu wiecej pisac, moj ogrod poszedl w nowe rece a my na tymczasie. za to nowy zaczne pewnie wiosna, przynajmniej z uporzadkowywaniem. Mise miec musze koniecznie, rzezby juz kupilam, pieknie sie beda prezentowac w zacienionych kątkach


Tarcia, ty teraz wątkowo "bezdomna" jesteś Nie mogę się doczekać jakie nowe cuda od wiosny zdziałasz. Biorąc pod uwagę to co było w poprzednim ogrodzie, to poprzeczkę zawiesiłaś bardzo wysoko.
Misę kupuj. Ja cały czas uważam że to była świetna decyzja.
Trzymam kciuki za budowę. Kurcze, trochę zły na to moment. Materiały budowlane podrożały w astronomicznym tempie.
No i oby nowi właściciele twojego ogrodu docenili co nabyli
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 12:13, 27 sty 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Monika83 napisał(a)
Piękny leśny ogród i spore rodki Masz bardzo dobre warunki dla nich bo rosną pod koronami drzew, w takim świetlistym cieniu, moje niektóre rosnące w pół cieniu to latem cierpią bo łapie ich trochę popołudniowe słońce. A te które rosną w świetlistym cieniu to mają się bardzo dobrze.


Witaj Moniko.
Rodek tylko jeden taki spory. I wcale sobie dobrze nie radzą. Chyba jednak za sucho w tym lesie. Fakt, warunki świetlne dobre ale na tym się kończy. No i chyba już ze cztery rodki mi wypadły. Jeszcze jest opcja że ogrodniczka "do kitu"
Może w sezonie jakieś rady od ciebie pomogą w przeżyciu moim bidokom
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies