Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

April 12:13, 27 sty 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9912
Alija napisał(a)


Piękne jesienne zdjęcia, trawy wprost płoną, a ten jegomość na ławeczce jest cudny.


Alicjo
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 12:15, 27 sty 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9912
Sorry ale zdjęć nie ma. Za oknem bura, ciężka beznadzieja. Poza tym ja ciągle w pracy, słońca nie widuję "na żywo".
Oby to się wkrótce zmieniło bo zacznę lunatykować.
____________________
April April podbija las Mazowsze
sylwia_slomc... 18:18, 27 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Oj jak rok po covidzie niemoc trzyma to długo, oby w ogóle minęła...... nie wyobrażam sobie tak funkcjonować na dłużej
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
inka74 02:48, 28 sty 2022


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
piękne te twoje rudości ogrodowe i nie tylko wymiziaj futra ode mnie

ja zapadłam w sen zimowy
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
anpi 00:08, 29 sty 2022


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8020
Aprilku, aż wstyd się przyznać, że łażę sobie po Twoim bajecznym lesie nie zostawiając śladu, po cichutku wzdychając do tych pięknie skomponowanych roślinek i dodatkowo świetnie uchwyconych w kadr
Ale to w większości z braku czasu i weny , by w odpowiedni sposób wyrazić te wszystkie moje zachwyty nad tym co stworzyłaś i podziw dla ogromu wykonanej pracy!
Szczególnie uwielbiam ten kadr z rzeźbą pary, z misą i ławeczką

Mam od niedawna podobnego kotka do Twoich, jeszcze nie widział ogrodu latem, ciekawe jaki los czeka moje kocimiętki I niech drżą nornice- mam nadzieję!!!?
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Johanka77 08:34, 29 sty 2022


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Helloł!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
ElzbietaFranka 12:12, 29 sty 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
April napisał(a)


Nie pamiętam który miskant, jest jak wata cukrowa. Spuszony, niesamowicie wygląda na żywo. Zdjęciem nie jestem w stanie tego oddać










Przeglądam Aprilku i moc kolorów jesiennych u ciebie.
Hakomy i inne trawki wymieszane z drzewami to urok jesieni.
Czasami się zastanawiam która pora wiosna czy jesień kolorystycznie ładniejsza.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Tess 18:11, 29 sty 2022


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
April napisał(a)


A ja od kilku dni właśnie u Ciebie nad Bugiem.... zgłębiam historię, bardzo ciekawą, ogrodu.
Ja do Bugu mam tylko trzy kilometry... ale tak urokliwie nie jest

Zanosi się, że i u mnie już niedługo tak urokliwie nie będzie.
Gmina pod naciskiem kilku rolników przystąpiła do zmiany planu zagospodarowania przestrzennego. Zmiana ma polegać na zniesieniu zakazu budowy dużych obór w zwartej zabudowie wsi.
A wieś gęsto zabudowana.
Mamy ich - tych aktywnych rolników - ledwo czterech, ale jeden z nich został radnym i dużo krzyczy.
Chcą rozwijać produkcję - mówią. Nieważne, że to teren Nabużańskiego Parku Krajobrazowego oraz obszar Natura2000 - Dolina Dolnego Bugu i Ostoja Nadbużańska (obszary siedliskowe i obszary ptasie).
A gdzie nad Bugiem Twój ogród?
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
April 20:42, 04 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9912
Witam
najpierw zdjęcia brachytrichy dla Johanki, może ją skuszę na posadzenie u siebie. U mnie dają radę w suchym lesie sosnowym, z rozproszonym światłem słonecznym.
Od jesieni



Tutaj w tle za rzeźbą.



Po prawej masz nawet obok host, które też planujesz










ponad Vertigo i bambusami widać pas kwiatostanów brachytrichy




Pamiętaj że jestem kiepskim fotografem. Ta trawa na żywo jest cudna
____________________
April April podbija las Mazowsze
Agatorek 21:25, 04 lut 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Śliczna jest ta trawa. U mnie posadziłam kilka w zeszłym sezonie, ale bardzo polubiła je Venus (wykopywała je, ja je wkopywałam z powrotem i tak kilka razy, ciekawa jestem, czy coś będzie żyć). Mam nadzieję, że w tym sezonie je oszczędzi.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies