Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

Kordina 22:42, 04 lut 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4692
Pamiętaj że jestem kiepskim fotografem. Ta trawa na żywo jest cudna


Z całą stanowczością zaprzeczam!! Najlepszy dowód, to przejrzenie Twojego wątku ze zdjęciami
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Magara 00:22, 05 lut 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6515
Jolu, ja wiem, że ta brachytricha to dla Johanki, ale czy ja też mogę zgapić? Bo w tych sosnach super wygląda
Jaka ona wysoka jak kwitnie i jakie duże kępy tworzy?
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
April 06:33, 05 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
sylwia_slomczewska napisał(a)
Oj jak rok po covidzie niemoc trzyma to długo, oby w ogóle minęła...... nie wyobrażam sobie tak funkcjonować na dłużej


Sylwia, myślę że każdy przypadek jest inny. Trzeba mieć nadzieje i... ćwiczyć organizm. Zwiększać stopniowo wydolność. Wiem że to trudne mając taki obszar do ogarnięcia. Ale ogród to jednak inny rodzaj wysiłku.
Powodzenia i zdrowia życzę
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 06:36, 05 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
inka74 napisał(a)
piękne te twoje rudości ogrodowe i nie tylko wymiziaj futra ode mnie

ja zapadłam w sen zimowy


Rudości wymiziane
A co do twojego snu zimowego to się nie zgodzę. We śnie masz więcej energii niż ja rozbudzona.
Chociaż miałam na dziś plany ale właśnie zaczęła się u mnie wichura. Ciekawe jak długo potrwa
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 06:43, 05 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
anpi napisał(a)
Aprilku, aż wstyd się przyznać, że łażę sobie po Twoim bajecznym lesie nie zostawiając śladu, po cichutku wzdychając do tych pięknie skomponowanych roślinek i dodatkowo świetnie uchwyconych w kadr
Ale to w większości z braku czasu i weny , by w odpowiedni sposób wyrazić te wszystkie moje zachwyty nad tym co stworzyłaś i podziw dla ogromu wykonanej pracy!
Szczególnie uwielbiam ten kadr z rzeźbą pary, z misą i ławeczką

Mam od niedawna podobnego kotka do Twoich, jeszcze nie widział ogrodu latem, ciekawe jaki los czeka moje kocimiętki I niech drżą nornice- mam nadzieję!!!?


Aniu, cieszę się że zaglądasz i w pełni rozumiem niechęć do pisania. Ja też w 90% odwiedzin jestem duchem. Ale miło że w końcu się odezwałaś i że ci się podoba.
Co do kota to cię niestety rozczaruję. Zarówno nornice jak i kocimiętki są niezagrożone To nie jest typ kota polującego. Owszem zdarza się że jakąś nornicę kocur upoluje ale wtedy żywe przynosi mi do sypialni, to samo robi z jaszczurkami. Kotka nie poluje wcale. Za to kotka czasem skubnie ciut kocimiętki ale nie zauważyłam żeby się w niej tarzała lub traktowała ze szczególną atencją. Tyle z moich doświadczeń. Chociaż może twój kot będzie miał inny charakter?
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 06:45, 05 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Johanka77 napisał(a)
Helloł!


Helloł, brachytrichy widziałaś?
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 06:49, 05 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
ElzbietaFranka napisał(a)




Przeglądam Aprilku i moc kolorów jesiennych u ciebie.
Hakomy i inne trawki wymieszane z drzewami to urok jesieni.
Czasami się zastanawiam która pora wiosna czy jesień kolorystycznie ładniejsza.

Pozdrawiam


Elu, ja coraz bardziej lubię jesień. Kiedyś mnie przygnębiała bo zapowiadała kolejną porę roku czyli zimę, której baaardzo nie lubię. Ale ta ostatnia jesień była absolutnie wyjątkowa. I nie tylko dlatego że miałam więcej roślin przebarwiających się. Długa, ciepła jesień pomalowała wszystkie ogrody w sposób niesamowity. Zapłonęły rośliny, które w innych latach nie zdążyły pokazać nawet plamki koloru bo mróz je zważył.
Oby więcej takich sezonów.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 06:52, 05 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Tess napisał(a)

Zanosi się, że i u mnie już niedługo tak urokliwie nie będzie.
Gmina pod naciskiem kilku rolników przystąpiła do zmiany planu zagospodarowania przestrzennego. Zmiana ma polegać na zniesieniu zakazu budowy dużych obór w zwartej zabudowie wsi.
A wieś gęsto zabudowana.
Mamy ich - tych aktywnych rolników - ledwo czterech, ale jeden z nich został radnym i dużo krzyczy.
Chcą rozwijać produkcję - mówią. Nieważne, że to teren Nabużańskiego Parku Krajobrazowego oraz obszar Natura2000 - Dolina Dolnego Bugu i Ostoja Nadbużańska (obszary siedliskowe i obszary ptasie).
A gdzie nad Bugiem Twój ogród?


Tess, mam nadzieję że wystarczająco dużo osób podpisze petycję i uda się Wam wywalczyć ochronę tego pięknego miejsca.
Trzymam kciuki, nie wyobrażam sobie żeby takie "budowle" powstały w moich okolicach, nie mówiąc o zapachach i owadach krążących wokół wielkich farm hodowlanych...
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:02, 05 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Agatorek napisał(a)
Śliczna jest ta trawa. U mnie posadziłam kilka w zeszłym sezonie, ale bardzo polubiła je Venus (wykopywała je, ja je wkopywałam z powrotem i tak kilka razy, ciekawa jestem, czy coś będzie żyć). Mam nadzieję, że w tym sezonie je oszczędzi.


Agnieszko, posadź jej więcej to Venus się znudzi, przecież wszystkich nie wykopie? Ja początkowo martwiłam się o trzcinniki bo koty i psy namiętnie je podgryzały. Ale jak już miałam ich dużo to okazało się że tych drobnych zniszczeń już w tej masie nie było widać. Tak więc wykorzystaj swoje przestrzenie i po prostu dosadź więcej
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:07, 05 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Kordina napisał(a)


Z całą stanowczością zaprzeczam!! Najlepszy dowód, to przejrzenie Twojego wątku ze zdjęciami


Wiesz, zdjęcia robię tylko telefonem więc już z tego powodu szału nie ma. No i słońce jest ważne. Jest sprzymierzeńcem ale też potrafi nieźle napsuć krwi Nie żebym się mocno tłumaczyła ale zdjęcia robię najczęściej w pośpiechu, nie analizuję kompozycji, ustawień i osi widokowych jak wiele artystek tutaj. Nie mam takich zdolności uchwycenia i wydobycia piękna. A są tu dziewczyny, które robią niesamowite zdjęcia. Przyznam że mam trochę kompleksów na tym tle
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies