Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

April 07:10, 07 kwi 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10167
Judith napisał(a)
Pięknie podzielone to raz, ale dwa - jaki już stopień rozwoju!


Judith, te bodziszki właśnie najszybsze. No i korzeniasty zimozielony, i żałobny gatunek Reszta dopiero ciut, ciut testuje pogodę
Dzieliłam też sadźca chocolate i floksy Blind Lion, bo ciągle o nich zapominałam a miałam pojedyncze egzemplarze. Teraz mam każdego po trzy
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:16, 07 kwi 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10167
Wiolka5_7 napisał(a)
Ile darmowych sadzonek pozyskałaś
Uwielbiam to!
Ja po Świętach biorę się za podział Rozanne,bo ładnie ruszyły

Ulala jakie piękne paznokietki w sam raz do sadzenia róż


Wiolu, też lubię jak coś mogę podzielić. Przy moim sporym ogrodzie to nie do przecenienia. W trym roku planowałam nic nie kupować, tylko dzielić, ale wczoraj śnieg padał... i mnie się nastrój udzielił więc znów coś tam zamówiłam. Słabnę przy takiej aurze
Rozanne po świętach też mam na celowniku
Paznokcie nigdy mi w pracy w ogrodzie nie przeszkadzały
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:19, 07 kwi 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10167
Kordina napisał(a)

O tak, potwierdzam a pazurki masz super, do ogrodu po świętach i grzebania w ziemi w sam raz, a mówi to grzebiuszka ziemna z krótko przyciętymi


Bożena, ja pazury mam zawsze długie lub bardzo długie Nigdy mi nie przeszkadzały a nawet przeciwnie. Super do wydłubywania chwastów
Na dziś mam umówiony transport ziemi więc zaraz pazurki ochrzczę, niech tylko przestanie padać... Wychodzę wcześniej z pracy i do roboty
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:25, 07 kwi 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10167
TAR napisał(a)
Aprilku ja to chetnie bym przygarnela jakies bylinki bodziszki, barwinek, hosty, trawy i co tylko masz w nadmiarze. Bylina wdzieczna jest, szybko sie rozrasta a kiedys moze i ja sie podziele. Jak jutro zrobi sie cieplej zabieram sie za rabte "podjazdową" musze choc cos posadzic, kij tam z domem, zdaze sie rozpakowac a orka ogrodowa wzywa, chce troche na swiezym podłubac. Moze dzis wątek zaloze i nie bede juz bezdomna


To się po świętach zdzwonimy Trzeba szybko działać zanim ruszą jak szalone, to takie mniej ucierpią w paczce
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:26, 07 kwi 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10167
TAR napisał(a)
pazurki piekne ale jak Ty bedziesz teraz w ogrodku robic?


Pięknymi pazurkami będę tworzyć piękne rabaty
Miałam nadzieję już dziś twój wątek zobaczyć, a tu nic Nie to żebym cię od siebie wyganiała ale jestem już ciekawa
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:28, 07 kwi 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10167
Martka napisał(a)
Zwróciłam uwagę na to samo co Judith, ta Fay już jest bardzo do przodu. U mnie widoczny tylko kantabryjski, reszta siedzi głęboko schowana, ma rację w sumie


Tak, bodziszek włassowa i Fay Anna są jednymi z pierwszych no poza zimozielonymi. Ale to daje szansę zająć się wszystkimi, po kolei, w miarę ruszania U mnie wczoraj śnieg padał, teraz deszcz ale przynajmniej jest cieplej
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:33, 07 kwi 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10167
Dorii napisał(a)

Tarciu, barwinka ci ukopie i tak masz u mnie donice z irysami :⁠-⁠D
Fioletowego mam multum a i sadzonki od ciebie ładnie nabrały, niebieski i wielkokwiatowy.


Ja właśnie tego wielkokwiatowego po świętach będę pielić, więc zapakuję też Tarci zamiast wyrzucać A tego niebieskiego mam łany ale nikogo bym nim nie skrzywdziła bo on niemal nieusuwalny po kilku latach Przesadziłam do części dzikiej
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:41, 07 kwi 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10167
sylwia_slomczewska napisał(a)
Widzę, że działasz nie tylko z upiększaniem ogrodu, ale i o sobie pamiętasz Moje pazurki nie kwalifikują się do pokazywania Ale tak to jest jak się ściany drapie i nie tylko
Ja uwielbiam drzewa bluszczem obrośnięte


Sylwia, ogród nigdy nie wpływał na stan moich pazurów. Zakładam dwie pary rękawiczek lateksowych do delikatnych prac, a do grubszych jeszcze wampirki lub tego typu, grubsze. Pazur daje radę
Ale drapanie ścian to już raczej hardcore więc wcale ci się nie dziwię. Jak skończycie to sobie zrobisz pazur wyjściowy

Ja też uwielbiam drzewa obrośnięte bluszczem, zwłaszcza wysokie sosny, które czupryny maja dopiero powyżej 10m. Bluszcz zmiękcza takie widoki

Przy jednym tarasie mam taką obrośniętą sosnę



W ogrodzie też mam choć myślę że jeszcze za mało

____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:48, 07 kwi 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10167
Agatorek napisał(a)


Haha, o to samo miałam pytać

Ja od czasów ogrodowania, to mam tylko krótkie i niepomalowane, a wcześniej szalałam z kolorami i czasami ze wzorkami .
Ale …chyba jednak coś z nimi zrobię, chociaż na te dwa dni niech będą ładne


Ładnie Ci poszło z podziałem bodziszków !


No jak to jak będę robić? Ładnymi pazurkami będę robić ładniej
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:54, 07 kwi 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10167
Magara napisał(a)

Jola, jednego jestem pewna - tych kilka róż nie jest w stanie Cię pokonać, będzie dobrze


No oby, niby na kartce zaczęłam sobie spisywać pomysły gdzie dać pięknotki ale jak stanę przy rabacie, mogę się założyć o milion, zaraz zmienię zdanie i wylądują gdzie indziej
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies