Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

April 07:46, 06 kwi 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
JoannA napisał(a)

Pięknie)
Aż trudno uwierzyć że to fotki z tego roku.
Jednak w lesie jest dużo ciepłej, czy te trzcinnika zawsze takie wyrywane?
U mnie ułudka jeszcze nie kwitnie.


Brachytricha to bardzo wczesna trawa. Ale najszybkiej startują młodsze sadzonki z siewek. Stare jeszcze zwlekają.
Ułudka dopiero zaczyna.
Las faktycznie robi swoje
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:50, 06 kwi 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
TAR napisał(a)


Hehehe w pierwszym ogrodzie popelnilam i bluszcz i dlawisz i do tego tojesc kupujacy i tak prawwie caly ogrod zrownali z ziemia (trawa i tuje) a bylo tam sporo perelek wiec nie jest mi ich żal


My juz na swoim po przeprowadzce. I gdyby nie to, ze jest taka lodownia a ja mam jeszcze troche pracy z rozpakowywaniem to szalalabym juz w ogrodzie.Ale i tak jest cudnie, przede wszystkim mnogosc ptakow zachwyca i poranne spiewy. A w naszym domku pojawil sie kolejny szczeniak Karolek. Wiec teraz mamy komplet. Jest wesolo

Ale zeby nie bylo, ze tak nic ogordowo to dojechaly do mnie 2 buki Asplenifolia szczepione, judaszowiec The Rising Sun i Pink Pompons, klon Postelense, klon Pulverulentum, klon Silver Celebration i Lagerstroemia Petite Pink. Poluje jeszcze na Merlota. Robie jakies ramy ogrodowe na poczatek. A jesli ktos mialby nadmiar roslinek "niskiego rzedu", moze byliny i chcialby sie podzielic zamiast wyrzucac to chetnie przygarne i oplace kuriera.


Aż mi ciarki przeszły po plecach jak przeczytałam o twoim ogrodzie. Przestraszyłam się że to ten ostatni, cudny...
To teraz złapiesz oddech i zaraz do roboty.
Jak coś ci od siebie mogę przysłać to pisz śmiało, będziem kopać
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:52, 06 kwi 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
ElzbietaFranka napisał(a)



Powiem szczerze mam dosyć długo ok 7 lat tego trzcinnika 3 kępy, ale chyba go przesadze.

Nie za bardzo się kępy rozrastają tak jakby stały w miejscu. Jak posadziłam takie są mają ponad 7 lat.
Chyba mają za mało słońca.
Przesadze je w bardziej słoneczne miejsce może zaczną się rozrastać.
Spróbuję też zebrać jesienią nasionka i wysiać


Elu, one tak mają i nie o słońce tu chodzi bo moje stare właśnie na słońcu i kiepsko. Lepiej mają się te pokazywane sadzonki z siewek, są w cieniu. W jeden sezon wyglądają lepiej niż te na słońcu.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:54, 06 kwi 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
Anda napisał(a)


Realizacja nowego rozpoczęta. Na pewno będzie pięknie
Hortki dębolistne są przecudne. Bardzo pasują do ogrodów leśnych



Bardzo liczę na tą dębolistną, tym bardziej że to ukorzeniony pęd od koleżanki forumowej. Ciekawa jestem jak szybko będzie przyrastać. Też uważam że to świetna roślina do leśnego ogrodu ale jakoś się wcześniej nie złożyło jej nabyć
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:55, 06 kwi 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
TAR napisał(a)
Aprilku mysl z ta rabata, mysl. I powiem Ci, ze masz juz pieknie ogarniety ogrod a i widoczki zacne. Widzialam walke z winobluszczem, nie zazdroszcze.


Na razie to praca zawodowa mnie pochłonęła i po pierwszym zrywie mocno przysiadłam
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:57, 06 kwi 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
Magara napisał(a)
Jola, róże przyszły?
CMOK


No i co ja mam teraz z nimi zrobić? Bo jutra spokojnie posiedzą w wodzie. Potem jak mnie fantazja poniesie
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:01, 06 kwi 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
W weekend dzieliłam bodziszki. Pierwszy raz ale okazała się kaszka z mleczkiem. Przynajmniej jeśli chodzi o te odmiany.
Tutaj podział bodziszka włassowa Lakwijk Star




Przecinam nożem na pół bez wykopywania a potem podważam połówkę i delikatnie wyciągam
Tą wyciągniętą część udało mi się jeszcze przełamać na pół. Łatwo poszło


Nawet te małe kawałeczki co się obłamały wsadziłam delikatnie do doniczki w nadziei że się ukorzenią
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:10, 06 kwi 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
Podobnie miała się sprawa z bodziszkiem Fay Anna
Czysty zysk, czysta przyjemność pozyskiwania nowych sadzonek


____________________
April April podbija las Mazowsze
mrokasia 08:38, 06 kwi 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
No ładnie Ci to dzielenie bodziszków poszło . Te małe też się może ukorzenią. Ja muszę ten amarantowy od Ciebie podzielić.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Judith 09:28, 06 kwi 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Pięknie podzielone to raz, ale dwa - jaki już stopień rozwoju!
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies