Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

Kasya 13:41, 05 kwi 2023


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41813
Mowisz ze sunflare zanika ? Hmm
Właśnie kupiłam
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
JoannA 15:06, 05 kwi 2023


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
April napisał(a)
Albo jeszcze kilka fotek bo złośliwie zaczęło padać.









Pięknie)
Aż trudno uwierzyć że to fotki z tego roku.
Jednak w lesie jest dużo ciepłej, czy te trzcinnika zawsze takie wyrywane?
U mnie ułudka jeszcze nie kwitnie.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
TAR 15:56, 05 kwi 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7271
April napisał(a)


Dławisz piszesz... no też zaszalałaś Ale o czym byśmy rozmawiały gdybyśmy nie popełniały błędów, nudno by było
Teraz z dnia na dzień robi się zieleniej, nawet po południu jest inaczej niż rano było. Na szybko muszę podzielić parę roślin bo później będą już za duże. To piękny czas


Hehehe w pierwszym ogrodzie popelnilam i bluszcz i dlawisz i do tego tojesc kupujacy i tak prawwie caly ogrod zrownali z ziemia (trawa i tuje) a bylo tam sporo perelek wiec nie jest mi ich żal


My juz na swoim po przeprowadzce. I gdyby nie to, ze jest taka lodownia a ja mam jeszcze troche pracy z rozpakowywaniem to szalalabym juz w ogrodzie.Ale i tak jest cudnie, przede wszystkim mnogosc ptakow zachwyca i poranne spiewy. A w naszym domku pojawil sie kolejny szczeniak Karolek. Wiec teraz mamy komplet. Jest wesolo

Ale zeby nie bylo, ze tak nic ogordowo to dojechaly do mnie 2 buki Asplenifolia szczepione, judaszowiec The Rising Sun i Pink Pompons, klon Postelense, klon Pulverulentum, klon Silver Celebration i Lagerstroemia Petite Pink. Poluje jeszcze na Merlota. Robie jakies ramy ogrodowe na poczatek. A jesli ktos mialby nadmiar roslinek "niskiego rzedu", moze byliny i chcialby sie podzielic zamiast wyrzucac to chetnie przygarne i oplace kuriera.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
An_na 16:44, 05 kwi 2023


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1455
Tarciu, mój ogród jeszcze młodziutki ale mogę się podzielić rozchodnikiem (nie znam nazwy odmiany ale wysoki i kwitnie na fioletowo)
Żurawka shanghai
Żurawka Nordhern Exposure Lime
Liliowiec Stella de Oro
Zapraszam na priv
____________________
Ania**Ania na Żuławach
ElzbietaFranka 17:26, 05 kwi 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Tarcia, a ty się pospiesz z tym wątkiem. Już mieszkasz? To się uwinelas.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 17:36, 05 kwi 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
April napisał(a)


Aniu a masz brachytrichę? i nie ruszyła? Dziwne. Chociaż u mnie te młodsze siewki szybciej ruszają. Mam też starsze kępy, które są daleko w tyle. To chyba trawa która lubi być odmładzana



Powiem szczerze mam dosyć długo ok 7 lat tego trzcinnika 3 kępy, ale chyba go przesadze.

Nie za bardzo się kępy rozrastają tak jakby stały w miejscu. Jak posadziłam takie są mają ponad 7 lat.
Chyba mają za mało słońca.
Przesadze je w bardziej słoneczne miejsce może zaczną się rozrastać.
Spróbuję też zebrać jesienią nasionka i wysiać
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Anda 17:44, 05 kwi 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
April napisał(a)


Właśnie wróciłam od fryzjera, to był dobry dzień, dobrze wykorzystany
Posadziłam dwie hortensje Anabelki, dwa trzcinniki, cztery żurawki i hortkę dębolistną od Anabuko.
Nie wiem czy będzie tajemniczo, bo jednak chciałabym trochę kwiatowy ten zakątek.
Na pewno bardzo dużo pracy będzie mnie kosztował.
Winobluszcz z pewnością ma pewne zalety i jeśli dajesz radę kontrolować to fajnie. U mnie wymknął się spod kontroli


Realizacja nowego rozpoczęta. Na pewno będzie pięknie
Hortki dębolistne są przecudne. Bardzo pasują do ogrodów leśnych

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 17:46, 05 kwi 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
TAR napisał(a)


Hehehe w pierwszym ogrodzie popelnilam i bluszcz i dlawisz i do tego tojesc kupujacy i tak prawwie caly ogrod zrownali z ziemia (trawa i tuje) a bylo tam sporo perelek wiec nie jest mi ich żal


My juz na swoim po przeprowadzce. I gdyby nie to, ze jest taka lodownia a ja mam jeszcze troche pracy z rozpakowywaniem to szalalabym juz w ogrodzie.Ale i tak jest cudnie, przede wszystkim mnogosc ptakow zachwyca i poranne spiewy. A w naszym domku pojawil sie kolejny szczeniak Karolek. Wiec teraz mamy komplet. Jest wesolo

Ale zeby nie bylo, ze tak nic ogordowo to dojechaly do mnie 2 buki Asplenifolia szczepione, judaszowiec The Rising Sun i Pink Pompons, klon Postelense, klon Pulverulentum, klon Silver Celebration i Lagerstroemia Petite Pink. Poluje jeszcze na Merlota. Robie jakies ramy ogrodowe na poczatek. A jesli ktos mialby nadmiar roslinek "niskiego rzedu", moze byliny i chcialby sie podzielic zamiast wyrzucac to chetnie przygarne i oplace kuriera.


Tarciu, ale się uwinęliście. Mam nadzieję, że niedługo znajdziesz czas i pokażesz Wasz nowy zakątek.
Szkoda, że poprzedni ogród zrównany z ziemią. Był taki piękny. Nie rozumiem jak można zniszczyć tak cudowny ogród...
Gratuluję nowego członka rodziny
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
TAR 20:24, 05 kwi 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7271
Anda napisał(a)


Tarciu, ale się uwinęliście. Mam nadzieję, że niedługo znajdziesz czas i pokażesz Wasz nowy zakątek.
Szkoda, że poprzedni ogród zrównany z ziemią. Był taki piękny. Nie rozumiem jak można zniszczyć tak cudowny ogród...
Gratuluję nowego członka rodziny

Kochana, pisze o pierwszym ogrodzie, drugi nadal jest jaki byl z niewielkimi zmianami typu likwidacja 2 rabat i likwidacja oczka i kaskady z obawy o malego dzieciaczka.
a ten to dzika karta na razie, nie mam funduszy ani sily na ten moment
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 20:26, 05 kwi 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7271
ElzbietaFranka napisał(a)
Tarcia, a ty się pospiesz z tym wątkiem. Już mieszkasz? To się uwinelas.

Pozdrawiam


Mieszkam, od 2 tygodni ale padnieci jestesmy na maxa, szybka budowa, przeprowadzka, rozpakowywanie, 2 szczeniaki i schorowany senior. daje sobie 2 tygodnie i zabieram sie za ogrod ale tak jak Aprilka nie mam weny wiec podgladam po trochu
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies