Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

Martka 19:41, 11 kwi 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
April napisał(a)




April, na to zdjęcie można się przyglądać godzinami. Ścieżka pięknie wiedzie wzrok do misy. A w tle czają się ławeczki. Cuda wyczarowałaś.
TAR 20:28, 11 kwi 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7633
zdjecie jak zdjecie ale podziwiac na zywo, czuc, widziec, slyszec i wąchnąc tego deszczowego zapachu to inna bajka
u nas dzis po kilku cieplych dniach pokropil wiosenny deszcz, o mamuniu ale pachnialo, taka wiosna prawdziwa
____________________
Ogrod nad bajorkiem
April 13:20, 12 kwi 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10310
Patrycja_KG_Lu napisał(a)

Co to za ciemna trawa? Jednoroczna?

Edit: pytanie nieaktualne. Widziałam, że już napisałaś w kolejnych postach o odmianie i corocznym sadzeniu.


Patrycja polecam tę trawę, warto na nią wydać co roku kasę. Efekt jest wspaniały. Podlewam co tydzień florowitem i rośnie jak na drożdżach
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 13:21, 12 kwi 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10310
Makao napisał(a)

Nerwicę na czyste ręce to ja mam jak jestem w domu. Co chwila je myję. Ale jak idę na dwór to przechodzi


E, to ja w domu wiem co mam a w ogrodzie... zwierzęta, padlinka drobna i większa... brrrr
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 13:23, 12 kwi 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10310
antracyt napisał(a)
Ale przyjemna dawka zieloności Mnie zadziwiło ostatnie zdjęcie, jakoś nie kojarzę tego widoku.


Masz na myśli ten rządek hakonek? No co w nich ciekawego? Rzadko focę. Posadziłam tam w hakonkach przy donicy granitowej różę Laguna. Może jak się rozkręci to będzie sens kierować obiektyw w tą stronę
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 13:24, 12 kwi 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10310
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Taki las jak Twój, to nie jest częsty przypadek. On jest WYJĄTKOWY.


Haniu, tego typu wariatów, by sadzić coś w lesie, nie ma wielu, więc... taka dziwna ta wyjątkowość
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 13:27, 12 kwi 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10310
Nowa12 napisał(a)
Ale ładnie masz. Można się rozmarzyć jeszcze jak za oknem taka antypogoda .
Nie da się zaprzeczyć że leśne klimaty dają niesamowity klimat .


Aga, pogoda już nadrabia, nie jest źle. Szkoda tylko że ja spędzam większość czasu w biurze. Choć planuję dziś wrócić i posadzić różę Alden Biesen. Wreszcie wymyśliłam jej miejscówkę.
Najpierw jednak przesadziłam z tego miejsca bez, dosadziłam Gishlande de Feligonde do towarzystwa... i dopiero mi się wyklarowało
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 13:29, 12 kwi 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10310
Kordina napisał(a)
Czarowny ogród w lesie, zachwycam się nim od początku zaistnienia w mojej świadomości Ogrodowiska Jak tam nowa ziemia? Pewno jeszcze walczysz?


Bożenko, walczyłam całkiem sporo, ale potem wzięłam się za przygotowywanie świąt i tak minęło. W poniedziałek nie mogłam sobie odpuścić przyjemności grzebania w ziemi. Goście odwołali wizytę z powodu choroby a ja w sekundę byłam przy szpadlu
Wykopałam całkiem spory krzew bzu Aurea




Poszedł na koniec działki, na dziksze tereny


Powstało fajne miejsce, widok na przestrzał. Posadziłam tam różę Gishlaine de Feligonde, a obok będzie Alden Biesen. Będą zachęcać do pójścia na koniec działki. Oczywiście jak się dobrze sprawią Aldenka będzie dziś uziemiać
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 13:40, 12 kwi 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10310
Agatorek napisał(a)


Ehhhh, ogród jest po prostu cudowny .
Nie będę cytować każdego zdjęcia , ale całość naprawdę robi wrażenie ❤️

Piszesz, że u Ciebie głównie las…ale las to tylko tło



Aga dzięki. Cieszę się ogrodem choć ciągle mu daleko do cudowności Ale powoli, powoli... Choć może w moim wieku powinnam już się śpieszyć żeby zdążyć zaznać jego uroku

Las jest błogosławieństwem ale i przekleństwem. Rozmowa na długie, letnie wieczory
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 13:44, 12 kwi 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10310
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ja się dochrapałam obrośniętych pni orzechów włoskich, kulkowanego i tego co go ostatnio ciachaliśmy Ale do Twoich sosen im daleko
Jak sobie radzisz żeby po rabacie się nie rozchodziły? Często tniesz?


Sylwia, zauważyłam, że im mniej się tnie hederę, tym ona wolniej przyrasta. Wzwyż pilnujemy jej w ten sposób że po osiągnięciu krytycznej wysokości eM, bo wyższy, zrywa pędy, żeby zwisały a nie się pięły. Zwalnia to jej zapędy. A dołem ciągle podpinam to co się płoży. W ostateczności przycinam. Ale pamiętaj, że ja mam piach, ona tak nie szaleje jak u ciebie w pyszniutkiej glinie
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies