Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród ciągłych zmian.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ciągłych zmian.

sylwia_slomc... 12:11, 18 lis 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
Po długim czasie, dzięki Kordinie i Jej wpisowi na swoim wątku o Twoim ogrodzie dotarłam i ja
Jesteś kobietą orkiestrą co żadnej pracy się nie boi, docenia materiały z odzysku i zwykły kawałek planety zamieniłaś w niezwykle ciekawe, inspirujące z niesamowitymi zestawieniami roślin, fantastyczną architekturą ogrodową, otwarte dla zwierząt miejsce. Pełen szacunek za ten wyczyn zwłaszcza, ze miejsca wcale nie dużo, a ogród niesamowicie rozbudowany i przestrzenny, zaskakujący na każdym kroku i niezwykle ciekawy. Łączy nas kilka rzeczy:
materiały z odzysku
niezliczona ilość roślin
zakupoholizm roślinno ogrodowy
brak czasu na odpoczynek w ogrodzie
i miłość do sadzenia

ja też z tej czynności mam właśnie największą frajdę
Będę oczywiście stałym bywalcem Twojego ogrodu i już się mnie nie pozbędziesz
Tule się tu dziej i w takim tempie, kwintesencja tego co lubię.
Szacunek za to, że prowadząc nieustanne tetrisy ogrodowe szukasz wysadzanym roślinom nowego miejsca, a nie pozbywasz się lekką rękąMasz niesamowite wyczucie w łączeniu i doborze roślin, choć połączenia są zupełnie nieoczywiste to efekt wspaniały
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Szymka 20:50, 23 lis 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Agatorek napisał(a)
Niezły ten Twój pamiętniczek ogrodowy
Ja sobie robiłam tabelkę w excelu , ale przestałam. Zaczęła mnie przerażać .

Możesz zdradzić gdzie kupowałaś Hakonechloa macrę bezodmianową? Ładne sadzonki przyszły?


Hakone kupowałam w sklepie stacjonarnym pod lublinem, piękne sadzonki.Rzadko kupuję przez internet , muszę już czegoś naprawdę bardzo chcieć .
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Szymka 20:52, 23 lis 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
anpi napisał(a)
No i na pokuszenie do Ciebie zadzwoniłam... W sobotę Nałęczów zaliczony!!!
Spółkę wyjazdową zrobiłyśmy z koleżanką i tylko żałujemy, że nie dało się więcej zmieścić do samochodu, bo kupiłybyśmy jeszcze trawy i miałyśmy ochotę na ambrowce U siebie postaram się w najbliższym czasie wrzucić jakieś zdjęcia i relację z zakupów i ze zmian u mnie
Ciekawa jestem, gdzie ty to wszystko posadziłaś???


Czekam cały czas na relację z zakupów Zmiany w ogrodzie już widziałam
Swoją drogą szalona jesteś, że zdecydowałaś się na ten wyjazd praktycznie przed samym końcem sezonu
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Szymka 21:05, 23 lis 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
sylwia_slomczewska napisał(a)
Po długim czasie, dzięki Kordinie i Jej wpisowi na swoim wątku o Twoim ogrodzie dotarłam i ja
Jesteś kobietą orkiestrą co żadnej pracy się nie boi, docenia materiały z odzysku i zwykły kawałek planety zamieniłaś w niezwykle ciekawe, inspirujące z niesamowitymi zestawieniami roślin, fantastyczną architekturą ogrodową, otwarte dla zwierząt miejsce. Pełen szacunek za ten wyczyn zwłaszcza, ze miejsca wcale nie dużo, a ogród niesamowicie rozbudowany i przestrzenny, zaskakujący na każdym kroku i niezwykle ciekawy. Łączy nas kilka rzeczy:
materiały z odzysku
niezliczona ilość roślin
zakupoholizm roślinno ogrodowy
brak czasu na odpoczynek w ogrodzie
i miłość do sadzenia

ja też z tej czynności mam właśnie największą frajdę
Będę oczywiście stałym bywalcem Twojego ogrodu i już się mnie nie pozbędziesz
Tule się tu dziej i w takim tempie, kwintesencja tego co lubię.
Szacunek za to, że prowadząc nieustanne tetrisy ogrodowe szukasz wysadzanym roślinom nowego miejsca, a nie pozbywasz się lekką rękąMasz niesamowite wyczucie w łączeniu i doborze roślin, choć połączenia są zupełnie nieoczywiste to efekt wspaniały


Sylwio, cóż ...bardzo Ci dziękuję za to podsumowanie. Mój ogród , to wynik ciągłego przesadzania i kombinowania, niestety nie posiadam umiejętności komponowania idealnych rabat. Ale nie mam z tego powodu kompleksów. Przeglądam zdjęcia z mijającego sezonu i planuję kolejne przesadzania
Byle do wiosny
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Szymka 21:17, 23 lis 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Przeglądam zdjęcia i stwierdzam,że niewiele mam do pokazania z tego sezonu. Większość rabat przez cały sezon była rozkopana i zmieniana, Z nowości w tym sezonie, to oczywiście szklarnia. Jak ja mogłam wcześniej bez niej funkcjonować! Życie ogrodnika zmienia się nieodwracalnie z chwilą postawienia szklarni
Poza tym warzywnik, skromne 2 rabatki ale i tak się cieszę,że wygospodarowałam na nie miejsce.

Trzecia nowość u mnie to dalie. Wspaniałe rośliny. Nie wszystkie mi się udały ale i tak jestem zadowolona.







____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Szymka 21:18, 23 lis 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881






____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Szymka 21:19, 23 lis 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881






____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Szymka 21:20, 23 lis 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881




____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Szymka 11:37, 25 lis 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Szklarnię pokazywałam już wiosną. Niewielka ale bardzo cieszy . Doczekałam się puszczy pomidorowej.







____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Szymka 11:44, 25 lis 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881






____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies