Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród.

Bogdzia 19:51, 19 paź 2011


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
shrekol napisał(a)
Oj ja chyba się wproszę w okresie kwitnienia RH bo od zdjęć oczu oderwać nie mogę a chyba najbliżej mamy do siebie Przepiękny ogród Ogrodniczki "amatora" oby wszyscy amatorzy tworzyli takie ogrody


Tak rzeczywiście najbliżej. Zapraszam więc jeśli masz ochotę. Kwitną w różnych terminach ale najwięcej jest chyba na Dzień Matki i zaraz po nim.Do maja daleko to na razie nie podaję namiarów.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 08:29, 20 paź 2011


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Anula-przepraszam nie zauważyłam twojego wpisu.Zapraszam najlepiej w Dzień Matki lub zaraz po.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 09:34, 20 paź 2011


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Wiosną na jeziorko przylatują dzikie kaczki. Czasem próbują założyc gniazdo.Jednak rezygnują prawdopodobnie bojąc się dzikich kotów, które przychodzą do ogrodu. Gdybym im zrobiła ,,wyspę" chocby ze styropianu pewnie by zostały,ale już raz miałam 2 kaczki które kupiłam mojej wnusi na rynku.Były wspaniałe.Bardzo je lubiliśmy ale jak wyglądały moje lilie wodne? Obraz nędzy i rozpaczy.Tak więc kończy się na kilkudniowej wizycie i kaczki lecą dalej.







____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 10:01, 20 paź 2011


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526






____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
marzena 10:07, 20 paź 2011


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
piękna ta para krzyżówek
czekam na dalsze fotki fauny u Ciebie ...
____________________
marzena O....!
bozena72 10:11, 20 paź 2011


Dołączył: 15 paź 2011
Posty: 170
Ale piękny widok tych kaczek no u mnie w tej mojej sztucznej sadzawce mogłaby chociaż żabka jakaś zamieszkać ) a tu nic ...
Na ogrodzie mieszka jaszczurka, ślimaki(o zgrozo!) kolorowy pająk ) itp. ale taka kaczuszka to sukces )
____________________
bozena72 10:14, 20 paź 2011


Dołączył: 15 paź 2011
Posty: 170
Bogdzia napisał(a)
Bożenko- Jabłonka kwitnie niestety tylko wiosną. Potem ma zielono-czerwone liście. Moja nie ma owoców,,ale u ogrodników wybór jest duży i są z pięknymi owocami też.Jabłonki ozdobne(nazywane też rajskimi) rosną mniejsze niż zwykłe, ale tak jak zwykłe można je ciąc i ja to robię. Wycinam gałązki które są za wysoko czy za nisko czy coś mi zasłaniają, Odnośnie azalii: W tym roku azalie wcześnie zaczęły rozwijac pączki, wcześniej niż zwykle,potem był duży mróz i te rozkładające się pąki zmarzły. Pisałam już wcześnie, że z tego powodu nie robiłam w tym roku zdjęc bo widok był opłakany.Kwitły tylko te pąki które nie zdążyły wcześniej popękac. Myślę ,że u Ciebie było to samo co u mnie.Ale nie był to rok stracony dla azalii. Jeśli nie kwitną to bardzo intensywnie rosną. Jestem pewna że Twojej azalii mocno się urosło. W przyszłym roku będzie pięknym kwitnącym krzakiem. Pozdrawiam imienniczko Powodzenia.


Bożenko dziekuje za odpowiedź jabłonka zapewne będzie niedługo u mnie ) a azalii zrobię zdjęcie jak będę na ogrodzie i ocenimy czy wogóle rośnie )
____________________
Bogdzia 10:20, 20 paź 2011


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Bożenko, jeśli jeziorko nie jest zbyt małe to prędzej czy później przylecą.Obserwuj wiosną wcześnie rano ok godz 6. Myślę ,że one przylatują najpierw na zwiady wcześnie rano, a dopiero jak się upewnią że jest bezpiecznie pozostają dłużej.Niekoniecznie tego samego roku. Przynajmniej tak było u mnie .
Marzenko pomału wstawiam,ale mam dużo zdjęc z wielu lat i wyszukiwanie zajmuje trochę czasu. Pozdrawiam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
GabiK 10:53, 20 paź 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Bożeno, witaj. Dołączam się do zachwytów nad ogrodem, a zwłaszcza rh. Jest przepięknie.

Podziwiam, że dajesz radę podlewać ręcznie, wyłamywać kwiaty i pielić.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Bogdzia 10:57, 20 paź 2011


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Marzenko dla ciebie następne okazy fauny. Tym razem jest to rodzinka dzwońców. Młode dopiero co wyleciały z gniazda i domagają się jedzenia od rodziców.







____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies