Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródkowe perypetie:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródkowe perypetie:)

abiko 12:13, 08 gru 2011


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
Tak, tak ja też o tym kawałku myślę Spróbuję to jakoś rozrysować, tylko żurawki to tam nie przeżyją chyba, bo słońce operuje dość mocno tutaj.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Wieloszka 12:22, 08 gru 2011


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Ale są odmiany żurawki na słoneczne stanowiska. Poczytaj w specjalnym wątku o nich.
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
abiko 13:30, 09 gru 2011


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413


coś takiego?
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
abiko 14:09, 09 gru 2011


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
i mam jeszcze jeden plan..zamiast cisa, miskant Variegatus, przed nim miłorząb jakiś karłowy, podsadzony zółtymi cyprysikami i może żurawkami pomarańczowymi..jak myślicie? Sama już nie wiem, z miskantem chyba może być fajnie
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Matka 14:40, 09 gru 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Mi się podoba druga wersja
____________________
U Matki
Pszczelarnia 16:11, 09 gru 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mi też się widzi bez cisa.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Sebek 18:03, 10 gru 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
abiko napisał(a)
Odstresowywałam się i zrobiłam plan nasadzeń do ogrodu. Proszę zobaczcie czy to wogóle ma jakiś sens?
Warzywniak jak planowałam z obwódka z bukszpanu. Śliwa Wiśniowa, mam nadzieję, że nie będzie za duża do mojego małego ogrodu. Nie chcę zaciemniać, bo iak za jasno to tam nie jest przez modrzewie na sąsiedniej działce. I wielki znak zapytania co za różami a przed Smaragdami? Myśłałam może o jakimś cyprysiku groszkowym posadzonym razem z jakimiś niebieskimi bylinami , albo szałwią omszoną?? Jak myślicie, bardzo proszę..bo jak tak dalej pójdzie to mi zimy nie starczy na ten projekt


coś zielonego na obwódkę to bukszpan oczywiście

A za różami może coś podobego jak w ogrodzie z lustrem - czyli trawy i jakaś brzoza - lub luźne drzewko
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Wieloszka 20:01, 10 gru 2011


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Wg mnie z miskantem będzie super, tylko niestety dopiero od lipca To co planujesz posadzić przed miskantem na szczęście będzie zdobiło dużo wcześniej Ja wciąż głosuję na wcześniejszą wersję - z zawijaskiem bukszpanowym, z tym, że zamiast cisa miskant. A może zamiast pojedynczego miskanta 3szt. trochę niższych traw (np.rozplenic), które stworzą pośrednie piętro, takie tło dla miłorzębu? Wydaje mi się, że górna część miskanta(wyrastają na 1,5m) skryje się za kulką liści miłorzębu (bo piszesz, że nie chcesz, aby miłorząb był wysoko szczepiony). Co o tym myślisz?
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
noemi 21:25, 10 gru 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Jestem za radami , które pisze Wieloszka ... (masz cenne spostrzeżenia Aga ) W moim kąciku z leżaczkiem same trawy... będzie łyso faktycznie do lipca... może się coś dosadzi na wiosnę pozdrówka!
____________________
ogród magdalenka
abiko 23:14, 11 gru 2011


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
Sebek napisał(a)

Odstresowywałam się i zrobiłam plan nasadzeń do ogrodu. Proszę zobaczcie czy to wogóle ma jakiś sens?
Warzywniak jak planowałam z obwódka z bukszpanu. Śliwa Wiśniowa, mam nadzieję, że nie będzie za duża do mojego małego ogrodu. Nie chcę zaciemniać, bo iak za jasno to tam nie jest przez modrzewie na sąsiedniej działce. I wielki znak zapytania co za różami a przed Smaragdami? Myśłałam może o jakimś cyprysiku groszkowym posadzonym razem z jakimiś niebieskimi bylinami , albo szałwią omszoną?? Jak myślicie, bardzo proszę..bo jak tak dalej pójdzie to mi zimy nie starczy na ten projekt


coś zielonego na obwódkę to bukszpan oczywiście

A za różami może coś podobego jak w ogrodzie z lustrem - czyli trawy i jakaś brzoza - lub luźne drzewko


Sebuś za mało miejsca na drzewo, trawy szybciej.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies