Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródkowe perypetie:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródkowe perypetie:)

Katkak 21:26, 02 paź 2017


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Rabata na miejscu piaskownicy wygląda jakby była tam od zawsze, super . Kwiecia masz jeszcze opór, nie marudź . Ogród skąpany w słońcu wygląda prześlicznie. Co do berberysa pamiętaj, że u mnie na Ciebie czeka . Ma jeszcze mączniaka skubany, ale jest już znacznie lepiej. A co z tą skarpą w końcu? Będzie kaskada?
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
abiko 11:08, 03 paź 2017


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
No faktycznie, jakoś mi tam pasuje ten rododendron, ale nie wiem jak przezimuje, bo trochę późno go przesadzałam.
Zobaczymy.
Właśnie Kasia to kwiecie mnie mocno irytuje, bo to raczej przekwitnięte kosmosy, ale tak późno jestem w domu, że nie mam kiedy ich wywalić.
I jeszcze kawa złapała mi wełnowce, no masakra.. od storczyka jakiegoś, pozbyć się tego nie mogę

Kaskada to odległa przyszłość. Widziałaś jaką mam skarpę czy huśtawce straszną, na wiosnę muszę coś z nią zrobić.
Pojęcia nie mam co na niej posadzić jak tam sama glina
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
sylwia_slomc... 09:31, 04 paź 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
abiko napisał(a)
Konrad a co ty takiego warzywniakowi zrobiłeś? Może i ja skorzystam, bo u mnie tak różnie.

Permakultura Aguś
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
abiko 12:32, 04 paź 2017


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
sylwia_slomczewska napisał(a)

Permakultura Aguś


To wiem , ale teoria takich upraw i życia to duuużo wiedzy. Ja też tak się staram, ale jednak nie mam takich spektakularnych sukcesów Czyli coś jeszcze robię nie tak
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Pszczelarnia 15:16, 04 paź 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
I w piaskownicy znalazło się miejsce na różaneczniki. A u mnie już nie ma miejsca. Odejmuję.

Jest kolor, jest - tylko słońca nam trzeba.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
16:44, 04 paź 2017
nie wiem czy późno na przesadzanie Rh ...ponoc teraz najlepszy czas ...spory jest ...powinien sobie poradzić

masz duzo bylin róznorakich ..i to jest problem ...bo teraz robia duzy burdelik ...wyciełam czesc swoich i widze róznice na rabatach
sylwia_slomc... 20:21, 04 paź 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Justyna bez różnorodnych bylin ciężko romantyczny ogród zrobić , a Aga taka właśnie duszyczka romantyczno- konkretna. W realu nie ma tam burdeliku.... no może poza skarpą czasowo
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Bogdzia 20:38, 04 paź 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
A nie posadziłas tego rh za blisko obok tego drugiego? Obydwa sa dosc duze , szybko moga miec ciasno, chyba ze to tylko na zdjeciu tak wyglada. Nie martw sie przesadzaniem , myślę że da rade tylko podlewac trzeba ale jutro ma byc spory deszcz.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
07:57, 05 paź 2017
sylwia_slomczewska napisał(a)
Justyna bez różnorodnych bylin ciężko romantyczny ogród zrobić , a Aga taka właśnie duszyczka romantyczno- konkretna. W realu nie ma tam burdeliku.... no może poza skarpą czasowo


abiko napisał(a)
Oczywiście gaura.. poprawione

Sylwia mi się wydaje, że u mnie bałagan kosmosy robią jednak. Za dużo tego, bajzel jest i już. Najgorzej wygląda skarpa i pod tarasem. Czyli wejście. może zimą coś wymyślę. Widziałam nie jest źle.. naprawdę


Sylwia ja sie odniosłam do tego postu i jeszcze innych gdzie Aga pisze o bałaganie ktory ja męczy trochę.

byliny maja swoje 5min ...ale przychodzi taki czas ze robią bałagan i wtedy trzeba je ciąć i sprzatać ....w małym ogrodzie ten bałagan może przytłoczyć bardziej niz na duzej powierzchni ale za to łatwo i szybko mozna to posprzatac ..... bo nie ma duzo ...ale żeby nie było pustki trzeba miec jakis szkielet choćby drzew krzewów czy zimozielonych roslin czy nawet traw ...zeby oko mogło sie na czymś oprzeć ....bo jak sie zrobi pusta rabata ....to tez jest nie do zniesienia przez dłuższy czas.

Aga jak kazdy z nas musi znaleźć złoty środek na swoja przestrzeń )) ...i na małej powierzchni wcale nie jest łatwiej osiągnąć ideał nasadzeń

abiko 08:32, 05 paź 2017


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
Pszczelarnia napisał(a)
I w piaskownicy znalazło się miejsce na różaneczniki. A u mnie już nie ma miejsca. Odejmuję.

Jest kolor, jest - tylko słońca nam trzeba.


Oj Ewuś, dlatego mus się przeprowadzić do ciepłych krajów. Słońce mi jest koniecznie potrzebne.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies