Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mały domek z ogródkiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały domek z ogródkiem

Annna12 22:27, 19 kwi 2021


Dołączył: 05 wrz 2019
Posty: 276
Marta_80 napisał(a)
Cześć Annna12, cisy to hicksii i hilli.

Ale mi się zakup udał ! Jutro podjadę do drugiej Biedry i zobaczę , czy tam jeszcze są, bo w swojej wykupiłam wszystkie, jakie były


Dla porównania (i przkonania Cię że dobrze czynisz)) ja kupowałam cisa Hicksii z GOŁĄ bryłą korzeniową za 6,99 na olx... a tu masz już ukorzenionego więc ekstra. Takei sadzonki w donicy to lekko po 15 zł chodzą... Ja ma Hicksii i super się zagęszczają ale też widzę że w tym roku startować będą mocniej w góre. Hilli ponoć jest bardziej kolumnowy niż Hicksii. ja zakochałam się w cisach przez ogrodowisko.. wcześniej nie brałam ich pod uwagę zupełnie
____________________
Ogród z koroną w tle...
Marta_80 20:49, 21 kwi 2021

Dołączył: 08 maj 2020
Posty: 73
No i stało się - wykopałam dzisiaj wszystkie świerki i derenie. Zrobiło się pusto , brzydko i smutno....

I jeszcze ten namiot.... Wkłady do zniczy... A obok dwie skrzynie na warzywa , jak dwa grobki... Straszne to...Ale motywujące , bo tak zostać nie może ....
____________________
MartaMały domek z ogródkiem
LIDKA 09:13, 22 kwi 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7039
Marta_80 napisał(a)
No i stało się - wykopałam dzisiaj wszystkie świerki i derenie. Zrobiło się pusto , brzydko i smutno....

I jeszcze ten namiot.... Wkłady do zniczy... A obok dwie skrzynie na warzywa , jak dwa grobki... Straszne to...Ale motywujące , bo tak zostać nie może ....


Nie jest pusto tylko czysto, teraz możesz zrobić co zaplanowałaś a te świerki to dobra decyzja.
napracowałaś się, a korzenie pewno wielkie były.
A namiot jest jaki jest i to fajnie ze masz gdzie pochować graty.

____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Martka 09:57, 22 kwi 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Marto, jak rewolucyjnie! Nie patrz na namiot, chciałabym mieć takie sąsiedztwo brzóz leć wzrokiem do nich!
Marta_80 11:49, 24 kwi 2021

Dołączył: 08 maj 2020
Posty: 73
Dzięki dziewczyny !!
Już się posmuciłam, nie ma co płakać nad wykopanymi świerkami
W tym tygodniu posprzątałam jeszcze po ,,wykopkach” i zabrałam się za reanimację trawnika.
Trafiłam na okno pogodowe i zwertykulowałam trawnik, który wcześniej posypałam żelazem w celu pozbycia się mchu. No cóż, po wertykulacji i wygrabieniu mchu trawy prawie nie zostało, ale będzie dosiewka na dniach !!!! Więc i trawnik będzie lepszy !!!
Dziewczyny, nawet nie wiecie, jak bardzo się cieszę, że trafiłam na Ogrodowisko !!!! Teraz przynajmniej wiem, co mam robić i mam w tym wszystkim wsparcie!!!! No i wiem, że idę w dobrym kierunku !
A tak wiśnie zaglądają mi do okna :
____________________
MartaMały domek z ogródkiem
LIDKA 11:53, 24 kwi 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7039
kierunek obrałaś najlepszy z możliwych.
miłego dnia
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Marta_80 21:06, 24 kwi 2021

Dołączył: 08 maj 2020
Posty: 73
Dzisiaj powstała moja pierwsza rabata. Posadziłam kupione w biedronce cisy tak, aby w przyszłości przysłoniły ogródek warzywny. Narazie moje skrzynie warzywne zasłoniłam drewnianym płotkiem ( będzie oczywiście odmalowany) i przed nimi wsadziłam cisy.

Trawa wygląda koszmarnie, ale mam nadzieję, że moja reanimacja jej pomoże .
Wzdłuż ogrodzenia posadzę tuje szmaragd, zaczynam w przyszłym tygodniu.
____________________
MartaMały domek z ogródkiem
LIDKA 21:33, 24 kwi 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7039
Ładnie.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Martka 08:31, 28 kwi 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Marta, dzieje się, działasz, brawo! Cisy nie lubią być zakopywane poniżej poziomu, na którym rosły w donicy, pokaż zbliżenie i nie obawiaj się ciachać ich, zagęszczą się ładnie.
Marta_80 15:55, 28 kwi 2021

Dołączył: 08 maj 2020
Posty: 73
Czy tak jest ok?
To mówisz Marta, ze je przyciąć?
____________________
MartaMały domek z ogródkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies