Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mały domek z ogródkiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały domek z ogródkiem

anuska2507 14:57, 10 kwi 2021


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Teraz masz prawie czystą tablicę do zapisania
Lidka ma ciekawe pomysły.
Może brzozy też posadzić tak na mijankę z dereniami:
https://pl.pinterest.com/pin/525302744020630908/
https://pl.pinterest.com/pin/350717889711513466/

Ja się jeszcze zastanawiam, czy Twój warzywnik nie jest zbyt zacieniony? Od południa masz las i żywopłot, od zachodu drzewko owocowe.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
LIDKA 15:25, 10 kwi 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7048
Marta_80 napisał(a)
Hej dziewczyny.

Po przeczytaniu Waszych postów, pooglądaniu zdjęć Waszych ogrodów - podjęłam decyzję. Jeśli mój ogród ma być taki, jaki chcę to zmiany muszą być radykalne. Dlatego postanowiłam pozbyć się przypadkowych roślin a przede wszystkim świerkóW.
Co myślicie ?Po zmianach zostanie tak:




Alle super. Teraz możesz wszystko. Już czuje że będziesz miała pięknie.
Czy te czwartą śliwę możesz dołączyć do pozostałych 3?

Masz bardzo kształtną działkę.

Jeszcze mi się przypomniało że jest taki wątek Ogród słonecznej Safikey. To stary wątek ale ona ładnie żywopłotem z pęcherznic oddzieliła warzywniak od ogrodu ozdobnego. Możesz zerknąć. Nawet nie czytać tylko przelecieć zdjęcia.

Jak mąż zachce jeszcze iglaki to obejrzyj jodły koreańskie.
Nie rosną szybko. Maja ładny zgrabny pokrój i można je ciąć w stożki. I głęboko się korzenia. Wiola ma ładny stożek z takiej koreanki. To mój wzór choinki przed domem.

Marta będę Ci bardzo kibicować. Buziaki
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
LIDKA 15:30, 10 kwi 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7048
anuska2507 napisał(a)
Teraz masz prawie czystą tablicę do zapisania
Lidka ma ciekawe pomysły.
Może brzozy też posadzić tak na mijankę z dereniami:
https://pl.pinterest.com/pin/525302744020630908/
https://pl.pinterest.com/pin/350717889711513466/

Ja się jeszcze zastanawiam, czy Twój warzywnik nie jest zbyt zacieniony? Od południa masz las i żywopłot, od zachodu drzewko owocowe.


Super te inspiracje.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Marta_80 21:10, 10 kwi 2021

Dołączył: 08 maj 2020
Posty: 73
Muszę przyznać, że najtrudniej podjąć decyzję o zmianach a potem to już z górki...
Jak już ogołocę działkę ze świrków to wrzucę nowe foty
Dzisiaj niestety nic nie wykopałam, bo cały dzień spędziłam na czyszczeniu kostki z mchu, trawy i piachu ! Koszmar !!
Na działce stanął też stylowy namiot, który zastąpi chwilowo naszą starą szopę. Szopa w przyszły tygodniu zmienia właściciela a nowy domek narzędziowy będzie za jakieś dwa miesiące.... Niech żyje prowizorka !!!
____________________
MartaMały domek z ogródkiem
LIDKA 21:16, 10 kwi 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7048
Marta_80 napisał(a)
Muszę przyznać, że najtrudniej podjąć decyzję o zmianach a potem to już z górki...
Jak już ogołocę działkę ze świrków to wrzucę nowe foty
Dzisiaj niestety nic nie wykopałam, bo cały dzień spędziłam na czyszczeniu kostki z mchu, trawy i piachu ! Koszmar !!
Na działce stanął też stylowy namiot, który zastąpi chwilowo naszą starą szopę. Szopa w przyszły tygodniu zmienia właściciela a nowy domek narzędziowy będzie za jakieś dwa miesiące.... Niech żyje prowizorka !!!



Jak ja mam bajzel to przy życiu trzyma mnie myśl że potem
BĘDZIE PIĘKNIE.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Martka 21:26, 10 kwi 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Marta, porządek to podstawa widzę, że zmierzasz w tym kierunku i super Ja bym powiedziała tak: jeśli przesadzisz/wysadzisz inwentarz i posadzisz w tym roku żywopłot, to już będzie bardzo dużo. Plus rośliny przy tarasie. A z czasem zaplanujesz sobie przy tych żywopłotach rabaty i pomyślisz na spokojnie, jakie rośliny i gdzie. Na ten proces trzeba naprawdę dużo czasu, poczytać, podumać, pooglądać bez opamiętania, poplanować i pozmieniać ze sto razy albo tylko ze dwa, w zależności jak konsekwentnie postępujemy



LIDKA 21:32, 10 kwi 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7048
Myślę jak Martka. Nowa szopka, żywoplot i oczyszczenie ze zbednych roslin to już duuużo. A jeszcze bedziesz miala donice przy tarasie.

Już na początku lata będzie ładnie.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Joann 14:04, 13 kwi 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
LIDKA napisał(a)



Jak ja mam bajzel to przy życiu trzyma mnie myśl że potem
BĘDZIE PIĘKNIE.


Tez tak mam Lidko i myślę, że nie tylko my tak mamy Marto, ja też bym chyba dołączyła tę śliwę do pozostałych. Jeśli chcesz na środku jakieś drzewo to może takie z większą koroną: katalpę, klona Globsum, np. Pozdrawiam
____________________
Joanna Ogród długi
LIDKA 18:53, 19 kwi 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7048
Cześć. Działasz coś?
Pozdrawiam
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Marta_80 20:03, 19 kwi 2021

Dołączył: 08 maj 2020
Posty: 73
Hej Lidziu,

Miałam trochę przestoju, bo pogoda bardzo kiepska. Dopiero dzisiaj zrobiło się trochę cieplej i nie padało.
Cały czas myślę nad koncepcją ogrodu, zapisuję różne ,,złote myśli” w zeszycie ogrodowym, czytam Wasze wątki, podglądam ogrody... Ale w ziemi nie grzebałam od ponad tygodnia.... A aż mnie nosi...
Prace wokół tarasu opóźnią się o ok tydzień... Stara szopa też nie chce się wynieść (nowy właściciel ma ją odebrać, jak tylko nie będzie tak grząsko, bo przyczepa zryje i tak już marną trawę).
____________________
MartaMały domek z ogródkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies