Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mały domek z ogródkiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały domek z ogródkiem

LIDKA 11:20, 08 kwi 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7039
To zacznij od tych donic. już cos ładnego będzie bo jak powsadzasz rośliny to do lata się rozrosną.

A międzyczasie poprosimy o plan działki

buziaki

Ciekawa jestem Twoich donic. bardzo


____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Wiaan 11:36, 08 kwi 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5170
Czy będziesz je miała z dnem czy bez i jak planujesz je wykończyć? Podpytuję, bo chcemy sami zrobić u siebie, a mam podobny układ tarasu jak u Ciebie
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Martka 18:40, 08 kwi 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Marta, witam się u Ciebie, jestem na podobnym etapie, choć wiele lat już mieszkam. Nie masz co żałować, że tak późno zaczynasz, unikniesz przez to zapewne wielu błędów Dobry wydaje mi się pomysł posadzenia roślin wokół tarasu, taki "szybki efekt", co do donic, to rozumiem, że to będą takie podwyższone rabaty, a nie donice z dnem zamurowanym? Jaką wysokość ma taras w stosunku do trawnika? Może udałoby się takie piętra/kaskady z tych "donic" stworzyć? Jest pole do popisu Cisy rosną tak wolno, że nie uda Ci się szybko zrobić z nich przesłony, a duże wiadomo, jakie mają szalone ceny. Przyglądałaś się może miskantom? Masz piękną okolicę, szukaj roślin zgodnych z wymaganiami i nie rzucaj się od razu na wszystko, przemyśl i działaj. Jakie drzewa planujesz jeszcze dosadzić? Ja bym od nich zaczęła planowanie Powodzenia
Marta_80 22:01, 08 kwi 2021

Dołączył: 08 maj 2020
Posty: 73
Cześć Martka, fajnie, że jesteś Bardzo się cieszę, że razem będziemy tworzyć nasze ogrody, w kupie siła

Masz rację z tymi chciejstwami, chciałoby się już, teraz , zaraz i najlepiej wszystko na raz.
I tak jest właśnie z tymi cisami - one po prostu bardzo mi się podobają i chciałabym mieć je już.

Te ,,donice” to właśnie taka podwyższona rabata, będzie na równi z tarasem. Wysokość tarasu to ok 40 cm. Nie mogę inaczej, bo krawężnik ,,podtrzymujący” taras jest za krótki i po likwidacji skarpy będzie widać gołą ziemię. Musiałabym wymienić wszystkie krawężniki naokoło tarasu, aby obniżyć rabatę. Oczywiście to mój kolejny błąd popełniony w przeszłości. Wtedy skarpa obsadzona trawą wydawała mi się fantastycznym pomysłem i większy krawężnik nie był potrzebny. Nie wiedziałam tylko, że skarpa wyschnie na wiór i zamiast trawy będą łyse placki....

____________________
MartaMały domek z ogródkiem
Marta_80 22:06, 08 kwi 2021

Dołączył: 08 maj 2020
Posty: 73
Wiaan napisał(a)
Czy będziesz je miała z dnem czy bez i jak planujesz je wykończyć? Podpytuję, bo chcemy sami zrobić u siebie, a mam podobny układ tarasu jak u Ciebie


Będą bez dna. Planuję wykończyć je rzędem kostki. Jutro wrzucę zdjęcie, jak ma to wyglądać .
____________________
MartaMały domek z ogródkiem
ElzbietaFranka 22:25, 08 kwi 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
Witam Marto

Podpatruj ogrody i sama komponuj swój ogród abyś się w nim dobrze cczuła.
Jest mnóstwo roślin jednorocznych z siewu,bylin, krzawowroz, hortensji i przede wszystkim traw które zawsze efektownie wyglądają nawet wiosna jak są ścięte tzw jezyki.
sądź po kilka roślin a nie pojedynczo. rośliny w kępach, szpalerach jednego rodzaju ładnie wygladaja.

Powodzenia

Pozdrawiam

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Martka 22:51, 08 kwi 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Marta_80 napisał(a)
I tak jest właśnie z tymi cisami - one po prostu bardzo mi się podobają i chciałabym mieć je już.


Imienniczko moja ja też uwielbiam cisy i w każdej szkółce do nich najpierw biegnę na podziwy czy dobrze rozumiem, że chciałabyś cisy posadzić w powstających donicach, od strony wschodniej, tak? W formie żywopłotu je poprowadzić? Tylko że tam masz okna i z czasem cisy chyba wchodziłyby w ich linię? Czy to tylko tak na zdjęciu wygląda i w rzeczywistości nie ma się czego obawiać?

Ja bym nie obsadzała tarasu cisami prowadzonymi na żywopłot, raczej stawiałabym na drobne, niższe rośliny w tych donicach, a jeśli cisy - to tu i ówdzie, formowane, ale główne skrzypce oddałabym niezbyt wysokim trawom. Jakieś pnącze od strony wschodniej też byłoby dobrym pomysłem. Trzymam kciuki za plany


Milka 08:04, 09 kwi 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Witam się i ja.
Najpierw wg mnie musisz ustalić, co ci się podoba, jaki typ ogrodu. Warto obejrzeć wizytówki na forum i mniej więcej określić, co lubisz. Ogród jest dla ciebie, ty masz się w nim dobrze czuć.
Rodki to wymagające rośliny, raczej ci odradzam, zwłaszcza że patelnia, bo one lubią półcień i wilgoć.
Co do tarasu, najlepiej spojrzeć na niego pod kątem komunikacyjnym, czy będą lepsze donice, czy murki, czy obsadzić skarpę i w razie zmian, mniej pracy. Jest tak dużo roślin, że wybór trudny.
Szkielet ogrodu ważny jest, chroni, cieniuje i daje radość w ponurym okresie jesienno-zimowym, musisz to sobie wszystko przemyśleć.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Marta_80 12:18, 09 kwi 2021

Dołączył: 08 maj 2020
Posty: 73
Dziewczyny, w takim towarzystwie cudownym to ja nie zginę !!! Dzięki za rady

Ela, Milka cześć dziewczyny Ogrody oglądam namiętnie oczywiście, wszystko mi się podoba i chciałabym już u siebie mieć tak pięknie. W tym roku chcę uporządkować to, co już mam posadzone, utworzyć szkielet ogrodu i obsadzić taras. Reszta musi poczekać, bo domek narzędziowy szarpnie nas finansowo.

Mam dzisiaj urlop, więc postaram się narysować plan ogrodu

____________________
MartaMały domek z ogródkiem
Anna_I 15:35, 09 kwi 2021


Dołączył: 06 sty 2021
Posty: 256
Witaj Martuś Przed domkiem masz już bardzo fajny przedogródek. Bardzo jestem ciekawa Twojego planu,więc czekam z niecierpliwoscią.
____________________
Wśród brzóz i pól...kiedyś będzie i ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies