Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mały domek z ogródkiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały domek z ogródkiem

Marta_80 16:04, 28 kwi 2021

Dołączył: 08 maj 2020
Posty: 73
Podpowiedzcie mi proszę dziewczyny, czy dobrze myślę, bo już popełniłam sporo błędów i kolejnych już nie chce:
Bardzo podobają mi się graby fastigiata - chciałam wsadzić 3 na tej rabacie z cisami. Po prawej stronie będzie domek, przed nim rosną brzozy. Zerknijcie na zdjęcie, czy tak będzie dobrze?
____________________
MartaMały domek z ogródkiem
Annna12 16:14, 28 kwi 2021


Dołączył: 05 wrz 2019
Posty: 276
Co do cisów to przycinaj śmiało. Ja też cięłam.. poprostu ucinałam końcówki żeby się rozkrzewiały. Teraz jest super moment bo wszystko startuje więc tnij śmiało...

Graby według mnie super Ja mam około 2 metry odsępu jeśli mają fajnie się prezentować no i od ogrodzenia są odsunięte odpowiednio w zależności jak chcesz je prowadzić
____________________
Ogród z koroną w tle...
Marta_80 16:23, 28 kwi 2021

Dołączył: 08 maj 2020
Posty: 73
Byłam dzisiaj w szkółce i oczywiscie mam dylemat, bo były graby szczepione na pniu i takie nisko zaszczepione, rozgałęzione od dołu. Oba fastigiata....nawet nie wiedziałam, że tak jest...
____________________
MartaMały domek z ogródkiem
Annna12 17:02, 28 kwi 2021


Dołączył: 05 wrz 2019
Posty: 276
Marta_80 napisał(a)
Byłam dzisiaj w szkółce i oczywiscie mam dylemat, bo były graby szczepione na pniu i takie nisko zaszczepione, rozgałęzione od dołu. Oba fastigiata....nawet nie wiedziałam, że tak jest...


na pniu fajnie wyglądają bo możesz coś u dołu posadzić... jest taki fajny profil na Instagramie... jeśli używasz to mogę Ci podesłać na priv namiar i tam sobie zobaczysz jak są pięknie prowadzone 3 graby
____________________
Ogród z koroną w tle...
Martka 17:36, 28 kwi 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Marta, jak bardzo różnily się cenowo? Każdy da się wyprowadzić na ludzi, o jakiej formie myślisz, czy takie odwrócone „szczotki od wc” czy gałązki po całości? Ile masz tem metrów na szerokość na tej rabacie? Anna12 już Ci napisała i ja popieram, tnij teraz końcówki od góry, wyjdzie na dobre gęstości. Anna12, możesz mi podesłać ten insta namiar?
Marta_80 18:01, 28 kwi 2021

Dołączył: 08 maj 2020
Posty: 73
Różnica w cenie 20 zł. Te szczepione na pniu miały ok 180 cm pnia i kilka gałązek od góry, te niskie były rozgałęzione u dołu, bez przewodniego pędu raczej, ale dokładnie nie pamietam, miały ok 120 cm (cena 45 zl ). Chciałam je sadzić co 2 m. Szerokość rabaty to 6 m. Zawsze mogę ją poszerzyć.
____________________
MartaMały domek z ogródkiem
Martka 19:40, 28 kwi 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Te bez przewodniego pędu to być może nie jest fastigiata, ja też takie widziałam w szkółce z podpisem fastigiata, ale po rozmowie z właścicielem okazało się, że tak wygląda zwykły grab, od dołu "rozkrzaczony", a etykietki pomylone. Popytaj jeszcze osoby które mają w ogrodach graby, bo ja jestem dość zielona w tym temacie. Gałązki od dołu to nie problem, można podkrzesać, ale musi wyłazić z ziemi jeden wyraźny pęd zerknij u mnie, też mam gałązki na dole. Zerknij u Madzenki w wątku, autorka chyba już nie zagląda, ale ma dużo zdjęć, przed ogrodzeniem rosną graby.

Te szczepione na pniu 180 cm o których mówisz, być może dadzą taki efekt, że nie będą się zagęszczały poniżej miejsca szczepienia. Czyli u dołu pusto. Jeśli na taki efekt się nastawiasz, to cena wydaje się ok.

No i pomyśl, czy ten grab z lewej strony chciałabyś mieć tak na ogrodzeniu, czy nie odsunąć chociaż metr od niego.  
Martka 09:56, 29 kwi 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Wrzucam zdjęcie, jak wyglądają te fastigiaty u mnie. Dobrego dnia!
MiluniaB 12:02, 30 kwi 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Witaj Ładny domek i zapowiada się ładny ogródek
Donice przy tarasie mam podobne

Wątek zaznaczam - będę zaglądała
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
LIDKA 13:00, 30 kwi 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7048
Johanka ma graby sadzone chyba co 1.7 m. Idź na jej wątek bo jej rabata Grabowa najpiękniejsza na Ogrodowisku.

Ja bym kupila te tańsze drzewka i by sobie rosły. Dolne gałązki mozna obciąć.
Tylko muszą być proste egzemplarze.

Chyba że chcesz mieć szybko efekt. To wieksze trzeba kupić.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies