Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mały domek z ogródkiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały domek z ogródkiem

Marta_80 20:19, 19 kwi 2021

Dołączył: 08 maj 2020
Posty: 73
A żeby nie było tak nudno to mam oto taką rabatkę pod oknem :


Strona to wschód, cień od 13.00. Rośnie sobie rododendron, azalie japońskie i jeszcze chyba jakaś odmiana azalie, ale został z niej sam patyk.
Chciałabym jakoś ożywić tą rabatę, dodać trawę i obwódkę. Oczywiście będę wdzięczna za Wasze podpowiedzi
____________________
MartaMały domek z ogródkiem
Martka 20:26, 19 kwi 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Marto, koncepcja to podstawa powodzenia więc super pracę robisz! Ja taką fazę miałam przez całą jesień i zimę i nadal nie wszystko mam klarowne. Dwie książki Danusi przeczytałam od deski do deski, notatek namnożyłam. Ale wiesz, przychodzi taki moment, kiedy z listy "to chcę" zaczynasz wykreślać rośliny, to jest znak, że idzie w dobrym kierunku
Martka 20:29, 19 kwi 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
I nie byłabym sobą, gdybym Ci nie poradziła na tę rabatę przed domem Hakonechloa Tam aż się prosi, na taką żwirowa rabatę. Popatrz, które najbardziej Ci odpowiadają. U Johanki widziałam taką odmianę, która nie rośnie wielka, a ma żywy, zielony kolor, Beni kaze. Zerknij na nią. Jesiennie przebarwia się ładnie.
Marta_80 20:29, 19 kwi 2021

Dołączył: 08 maj 2020
Posty: 73
A , i kupiłam w Biedrze małe ciski, cena 8,49 za szt. Czy to mało czy dużo? Pytam, bo wydaje mi się, że to dobra cena, gdyż ponieważ ciut większe w mojej szkółce kosztują 23 zł. Ale nie mam za bardzo porównania, bo i szkółki wokół takie trochę ubogie w gatunki są ....
O , takie ciski :
____________________
MartaMały domek z ogródkiem
LIDKA 20:53, 19 kwi 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7050
Też nic nie robię. W sumie mam to przesadzanie planowe i czekam na glebogryzarke. Ma być w środę lub czwartek.
Przy przesadzaniu podetne lawendy i budleje.
Nie mogę się doczekać. I przęsła plotu ponocć już w lakierni. To będą lata dzien.
Dziś było u mnie ładnie.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Joann 20:55, 19 kwi 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Ładne te cisy i wydaje mi się, że tanio kupiłaś. U mnie cisów brak w szkółkach, pozostają tylko zakupy online.
____________________
Joanna Ogród długi
Annna12 21:05, 19 kwi 2021


Dołączył: 05 wrz 2019
Posty: 276
Marta_80 napisał(a)
A , i kupiłam w Biedrze małe ciski, cena 8,49 za szt. Czy to mało czy dużo? Pytam, bo wydaje mi się, że to dobra cena, gdyż ponieważ ciut większe w mojej szkółce kosztują 23 zł. Ale nie mam za bardzo porównania, bo i szkółki wokół takie trochę ubogie w gatunki są ....
O , takie ciski :


Witam się z Tobą w Twoim ogrodzie Uwielbiam małe domku Wpadłam do Ciebie i przeglądam no i doszłam do cisów.. bardzo tanio je kupiłaś! Wcale nie takie malutkie a do tego już w donicach!! Super!!a wiesz jaki to rodzaj?
____________________
Ogród z koroną w tle...
Martka 21:18, 19 kwi 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Ciski bardzo ładne i w rewelacyjnej cenie! Za takie w szkółkach chcą 18-20 zł. Kup więcej
LIDKA 21:22, 19 kwi 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7050
Cisy ładne. Cena dobra. W mojej biedrze nie było.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Marta_80 21:48, 19 kwi 2021

Dołączył: 08 maj 2020
Posty: 73
Cześć Annna12, cisy to hicksii i hilli.

Ale mi się zakup udał ! Jutro podjadę do drugiej Biedry i zobaczę , czy tam jeszcze są, bo w swojej wykupiłam wszystkie, jakie były
____________________
MartaMały domek z ogródkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies