Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wśród brzóz i pól...kiedyś będzie i ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Wśród brzóz i pól...kiedyś będzie i ogród

Anna_I 13:16, 08 kwi 2021


Dołączył: 06 sty 2021
Posty: 256
Agatorek napisał(a)
Ło matko . 350? I kto będzie kopał dołki? .

Pisałaś, że chcesz zasłonić butlę z gazem sosnami. Może lepsze byłyby krzewy zimozielone? Nie pamietam w tej chwili nazwy, ale sobie przypomnę i Ci wpiszę.

Edit: już wiem- laurowiśnia otto lyken.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby postawienie butli gdzieś w rogu działki, albo za garażem , ale na to już jest za późno.



Ja z chęcią będę kopać Sąsiad już się zaoferował, żeby pożyczyć mi wiertnicę. Chyba szkoda mu się mnie zrobiło
Butla jest w rogu działki, może na zdjęciach tak nie widać bo jeszcze bez ogrodzenia było - może dziś uda mi się cyknąć jak to teraz wygląda i będzie lepsze rozeznanie w terenie

Patrzyłam na laurowiśnie, tylko ona chyba tak do 1m rośnie? A muszę mieć roślinkę 1,5m-2m...
____________________
Wśród brzóz i pól...kiedyś będzie i ogród
sarenka 13:49, 08 kwi 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Anna_I napisał(a)
Dziękuję Wam wszystkim za miłe powitanie
Dziś mieliśmy mały ruch na działce - wkopaliśmy zbiornik na deszczówkę, będzie z czego podlewać roślinki...
Za jakieś 2 tygodnie planuję zakup tuj - z moich obliczeń wyszło mi około 350 sztuk.

A co ile chcesz je sadzić? Ja mam tuje z jednej strony działki i kawałek od strony graniczącej z sąsiadem
____________________
Magda W samym sloncu
eda 14:03, 08 kwi 2021


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Anna_I napisał(a)



Czuję tą pracę już w kościach ale bardzo lubię bawić się w ziemi, jakoś się przy tym relaksuje i wyciszam Kocham roślinki, a jak jeszcze pięknie rosną to i mi serduszko rośnie


Haaa super to już jesteś przechrzczona Gratulację ❣️
Tak to jest najlepszą nagrodą dla nas nic więcej nie trzeba a nam tylko zdrowia i pogody i tego ci życzę kochana buziaczki
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Anna_I 14:05, 08 kwi 2021


Dołączył: 06 sty 2021
Posty: 256
Wrzucam plan działki dla lepszej orientacji - naniosłam już trochę nasadzeń, jakie planuję. Między domem i garażem będzie żywopłot (intensywnie myślę z czego), który oddzieli nam strefę ogrodową od tej brukowanej. Czarne koła to klony 'Globosum', a niskie kulki tuje Danica, wewnątrz dużej łezki (na którą załapał się 1 klon i wężyk z tuj Danica), myślałam o posadzeniu na przeciwko wężyka z lawendy , poza tym traw np. rozplenic Red Head - gdyż podobno lubią słońce i dość sucho -a na tej łezce będzie cały dzień słońce, niski świerk np.Glauca Globosa Nana (myślę czy nie szczepiony na pniu) , obok niego kosodrzewina Mops lub jałowiec płożący.
Łezka będzie mieć jakieś 8m długości, a szerokości od 2,5m do 4m.



____________________
Wśród brzóz i pól...kiedyś będzie i ogród
Anna_I 14:07, 08 kwi 2021


Dołączył: 06 sty 2021
Posty: 256
sarenka napisał(a)

A co ile chcesz je sadzić? Ja mam tuje z jednej strony działki i kawałek od strony graniczącej z sąsiadem


Szmaragdy myślałam sadzić co 60cm, a Brabanty co 70cm.
____________________
Wśród brzóz i pól...kiedyś będzie i ogród
Anna_I 14:15, 08 kwi 2021


Dołączył: 06 sty 2021
Posty: 256
eda napisał(a)


Haaa super to już jesteś przechrzczona Gratulację ❣️
Tak to jest najlepszą nagrodą dla nas nic więcej nie trzeba a nam tylko zdrowia i pogody i tego ci życzę kochana buziaczki



Jestem, jestem Wczoraj udało nam się załatwić obornik, dla wzbogacenia ziemi...więc w tą kapryśną pogodę zawzięłam się i go porozrzucałam
Tobie również życzę dużo zdrówka i słoneczka
____________________
Wśród brzóz i pól...kiedyś będzie i ogród
Kasya 14:21, 08 kwi 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41840
Anna_I napisał(a)


Myślałam od frontu i od strony południowej posadzić Szmaragdy, a od sąsiada i rowu odgrodzić się Brabantami. Ciemniejsze Brabanty stworzą też fajne tło dla rabat z przodu

Mi się okropnie nie podobaja takie odstające od siebie kolumny szmaragdów chociaż ich plusem jest kolor i ze nie konieczne jest cięcie
W końcu od frontu posadziłam naprzemiennie szmaragd brabant i uwazam ze to dobre rozwiązanie
Nie jest tak okropnie jednolicie, widać zieleń szmaragdów a jednocześnie brabanty wypełniły luki i szybciej powstała ściana a nie odstające słupki
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
A_gawa 15:59, 08 kwi 2021


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Mam brabanty. Osobiście, subiektywnie nie polecam - chyba, że chcesz je formować w ekran - ciąć dwa razy do roku.

Co jest dla mnie minusem - niewyraźny kolor, brzydki pokrój bez cięcia, dużo pracy trzeba wkładać w ich obsługę. Gdybym sadziła i dzisiaj thuje, to posadziłabym Szmaragdy, ponieważ mają głęboki zielony kolor, są samoobsługowe, wyglądają szlachetnie, rosną kolumnowo, a i tak kiedyś zasłonią co trzeba.

Jednak na dzień obecny zasłonięcie wybrałabym tylko od strony sąsiadów, a zapożyczonego krajobrazu thujami nie zasłaniała (ewentualnie kilka krzewów kwitnących, jakieś drzewa czy żywopłot liściasty).
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
eda 16:22, 08 kwi 2021


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Anna_I napisał(a)



Jestem, jestem Wczoraj udało nam się załatwić obornik, dla wzbogacenia ziemi...więc w tą kapryśną pogodę zawzięłam się i go porozrzucałam
Tobie również życzę dużo zdrówka i słoneczka


witaminki
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Kasya 16:59, 08 kwi 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41840
Ech no co kto lubi
Bo może być tak


Albo tak:



Ja osobiście lubie tylko zieloną sciane jako tło

Szmaragdy sadzone co 60 długo długo będą luźnymi słupkami
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies