Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wśród brzóz i pól...kiedyś będzie i ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Wśród brzóz i pól...kiedyś będzie i ogród

Agatorek 20:57, 23 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13273
Aniu, pisałaś wcześniej, że planujecie gdzieś położyć białe kamienie. Przemyślcie to jeszcze .
My położyliśmy białe otoczaki na rondzie rok temu i już nie są białe. Po części to wina naszych szkodników , ale i tak by się brudziły. Będziemy je wymieniać.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Anna_I 21:40, 23 kwi 2021


Dołączył: 06 sty 2021
Posty: 256
Dziękuję Aga W takim razie będę musiała dodatkowo poczytać , który kamień się tak mocno nie brudzi. Myśleliśmy nad grysem Biała Marianna, która nie jest, aż tak mocno białaale teraz to zastanawiam się jeszcze nad grysem granitowym...Nie chcę, aby kamienie wyglądały na brudne
____________________
Wśród brzóz i pól...kiedyś będzie i ogród
Agatorek 00:06, 24 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13273
To białe na pewno odpadają. Wyglądają ładnie tylko przez krótki czas po położeniu.
Czytałam jeszcze, że można je impregnować, ale nie wiem jaki jest tego efekt i jak długo się utrzymuje.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Marlenaa 07:02, 24 kwi 2021


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
Cisy w kształcie L przy tarasie będą dobrze wyglądały. Tylko poprowadź je na taką wysokość aby nie zasłaniały widoku na ogród
Białe kamyczki absolutnie nie. Najlepsza opcja z kamyczków, to grys granitowy. Najbardziej naturalnie wygląda.
____________________
krowy, staw i my
Milka 07:31, 24 kwi 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Anna_I napisał(a)
Dziękuję Aga W takim razie będę musiała dodatkowo poczytać , który kamień się tak mocno nie brudzi. Myśleliśmy nad grysem Biała Marianna, która nie jest, aż tak mocno białaale teraz to zastanawiam się jeszcze nad grysem granitowym...Nie chcę, aby kamienie wyglądały na brudne

Biały sobie odpuść, będziesz się wkurzać, Aga dobrze radzi
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 07:33, 24 kwi 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Anna_I napisał(a)


W takim razie zostaję przy cisie Myślałam wsadzić jedną magnolię (mniej więcej tam gdzie wbita jest łopata), gdyż tam mam stronę południowo-zachodnią.
Od przodu , tak jak robione jest zdjęcie - to zachodnio-północna strona i boję się, że tu magnolie mi pomarzną i nie będzie im to miejsce odpowiadać

Jak posadzisz odmiany później kwitnące, nic im nie będzie. Wybierz Satsfaction lub Sunsation.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 07:34, 24 kwi 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Anna_I napisał(a)


Żywopłot myślałam posadzić w literkę "L",czyli przód tarasu do schodów i po prawej stronie zakończyć.Od lewej strony myślałam zrobić "kącik" z hostami ,bergeniami i przy schodach zakończyć trzmieliną na pniu, ale cały czas intensywnie myślę o tarasie
Wstawiam przeróbkę zdjęcia-żółtym kolorem oznaczyłam trzmieliny,zielonym żywopłot cisowy. Hortensji nie wstawiałam,aby było w miarę widoczne,przód rabaty obsadzę jeszcze Hakonechloa 'All Gold'

Hakonki All Gold od strony południowo-zachodniej przypali na bank, nie będą ładne.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Anna_I 17:33, 24 kwi 2021


Dołączył: 06 sty 2021
Posty: 256
Marlenaa napisał(a)
Cisy w kształcie L przy tarasie będą dobrze wyglądały. Tylko poprowadź je na taką wysokość aby nie zasłaniały widoku na ogród
Białe kamyczki absolutnie nie. Najlepsza opcja z kamyczków, to grys granitowy. Najbardziej naturalnie wygląda.



Trzymam za słowo Oczywiście, że nie będę zasłaniać ogrodu, nie będę cięcia cisom żałować.... ale może wstyd się przyznać, nigdy ich nie miałam, więc nie cięłamAle myślę , że z pomocą Ogrodowiska i tak wspaniałych osób da radę



Marlenko, Aga , Irenko - białego kamienia nie będzie Pójdę bardziej w granit...co najdziwniejsze, mąż nie protestował
____________________
Wśród brzóz i pól...kiedyś będzie i ogród
Anna_I 17:39, 24 kwi 2021


Dołączył: 06 sty 2021
Posty: 256
Milka napisał(a)

Jak posadzisz odmiany później kwitnące, nic im nie będzie. Wybierz Satsfaction lub Sunsation.



O nich tak dokładnie nie czytałam, bo nastawiałam się na Nigrę, Susan, Genie i gwiaździstą.
Już nadrabiam lekturę w końcu jak tu nie wierzyć "Znawczyni Magnolii"
____________________
Wśród brzóz i pól...kiedyś będzie i ogród
Anna_I 17:41, 24 kwi 2021


Dołączył: 06 sty 2021
Posty: 256
Milka napisał(a)

Hakonki All Gold od strony południowo-zachodniej przypali na bank, nie będą ładne.


Irenko, tam gdzie trzmieliny i Hakonki by rosły to strona zachodnio- północna od południowo zachodniej na razie w planie są same cisy, myślę czym je podsadzić...może cyprysiki filifera nana?
____________________
Wśród brzóz i pól...kiedyś będzie i ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies