Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wśród brzóz i pól...kiedyś będzie i ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Wśród brzóz i pól...kiedyś będzie i ogród

MiluniaB 13:22, 20 kwi 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Witaj Byłam już u Ciebie, ale widocznie wpisu nie zostawiłam, bo nie mogę poszukać W każdym razie wątek mam zaznaczony. Mam takie zestawienie trzmielin na pniu, traw i hortensji. Jeżeli jesteś zainteresowana zajrzyj do mnie - zapraszam. Taras wydaje mi się, że też mamy podobny. Czy dookoła będą donice?
Jeżeli chodzi o rabatę frontową to ja stawiam na prostotę i elegancję. Kulki, stożki, trawki, rododendrony, ewentualnie obwódka
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Anna_I 14:50, 20 kwi 2021


Dołączył: 06 sty 2021
Posty: 256
Marlenaa napisał(a)
U mnie wierzchnia warstwa rzeczywiście dość szybko wysycha. Ale mąż zrobił mi prowizoryczne nawodnienie. Czyli wbił drąg w skrzynię stojącą na środku, a na nim zamontował spryskiwacz podłączony do węża. Odkręcam kran i się podlewa Takie banalne rozwiązanie, a działa.
Fajnie, że krety omijają waszą działkę. U nas w sezonie uciekają na łąkę obok, a zimą grasują. Ale do skrzyń i tak próbują się wedrzeć. Chyba kuszą je dżdżownice, których jest tam dużo


To super, masz wygodę Ja w zeszłym roku konewki nosiłam, aby te skrzynie z warzywami nawodnić
Próbowałaś jakichś odstraszaczy na krety?
____________________
Wśród brzóz i pól...kiedyś będzie i ogród
Anna_I 15:08, 20 kwi 2021


Dołączył: 06 sty 2021
Posty: 256
MiluniaB napisał(a)
Witaj Byłam już u Ciebie, ale widocznie wpisu nie zostawiłam, bo nie mogę poszukać W każdym razie wątek mam zaznaczony. Mam takie zestawienie trzmielin na pniu, traw i hortensji. Jeżeli jesteś zainteresowana zajrzyj do mnie - zapraszam. Taras wydaje mi się, że też mamy podobny. Czy dookoła będą donice?
Jeżeli chodzi o rabatę frontową to ja stawiam na prostotę i elegancję. Kulki, stożki, trawki, rododendrony, ewentualnie obwódka



Miluniu witaj Twój wątek ja mam już zaznaczony od dawna, a zaglądałam do Ciebie jak jeszcze nie miałam konta na Ogrodowisku I właśnie połączenie trzmielin z trawami i hortensjami mnie urzekło, bardzo mi się to trio spodobało.

Taras mamy podobny, tylko chyba w odbiciu lustrzanym - wstawię niedługo fotki jak bruk się skończy na nim kłaść. O donicach w tym roku na razie nie mam pewnie co myśleć i marzyć, chciałabym najpierw zająć się nasadzeniami przy tarasie - po prawej posadzić żywopłot z cisów, podsadzony cyprysikami Aurea Nana; a od przodu właśnie trzmieliny (pewnie 3 - 4szt.) między nimi hortensje (zastanawiam się czy Vanilki czy może Limelight),a na całej długości Hakonechloa. Chwilowo mam taką wizję, ale chętnie słucham rad, więc jak miałabyś pomysły lub zastrzeżenia to czekam z niecierpliwością
____________________
Wśród brzóz i pól...kiedyś będzie i ogród
Marlenaa 22:09, 20 kwi 2021


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
Aniu, nie używałam żadnych odstraszaczy na krety. Chyba, aż tak mi nie przeszkadzają
____________________
krowy, staw i my
Anna_I 11:58, 23 kwi 2021


Dołączył: 06 sty 2021
Posty: 256
Jest i upragniony tarasPrzepraszam za słabe zdjęcie. Czy uważacie, że dobrym pomysłem będzie obsadzenie tarasu cisem?Chciałabym zrobić taki żywopłot na 1.5m wysokości...tylko według opinii innych nie powinno się sadzić trujących roślin w pobliżu tarasu Podpowie mi ktoś w tym temacie? Przed cisem sadziłabym m.in. trzmielinę na pniu i hortensje,trawy...
____________________
Wśród brzóz i pól...kiedyś będzie i ogród
Milka 12:27, 23 kwi 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ania, większość roślin jest trujących, w cisie akurat kulki, a że będzie cięty, nie będzie kulek. Sadź, cały pomysł bardzo fajny
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 12:46, 23 kwi 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
A jeszcze bym koło tarasu dała 2 magnolie, będą cię cieszyć wiosną i potem fajnie cieniować
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Marlenaa 13:05, 23 kwi 2021


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
Aniu, Miłka ma rację, przecież cisa nie będziesz dodawać do sałatek Tarasik elegancki Chcesz posadzić żywoplot dookoła całego tarasu czy tylko w jakiejś części?
____________________
krowy, staw i my
Anna_I 15:54, 23 kwi 2021


Dołączył: 06 sty 2021
Posty: 256
Milka napisał(a)
A jeszcze bym koło tarasu dała 2 magnolie, będą cię cieszyć wiosną i potem fajnie cieniować


W takim razie zostaję przy cisie Myślałam wsadzić jedną magnolię (mniej więcej tam gdzie wbita jest łopata), gdyż tam mam stronę południowo-zachodnią.
Od przodu , tak jak robione jest zdjęcie - to zachodnio-północna strona i boję się, że tu magnolie mi pomarzną i nie będzie im to miejsce odpowiadać
____________________
Wśród brzóz i pól...kiedyś będzie i ogród
Anna_I 16:13, 23 kwi 2021


Dołączył: 06 sty 2021
Posty: 256
Marlenaa napisał(a)
Aniu, Miłka ma rację, przecież cisa nie będziesz dodawać do sałatek Tarasik elegancki Chcesz posadzić żywoplot dookoła całego tarasu czy tylko w jakiejś części?


Żywopłot myślałam posadzić w literkę "L",czyli przód tarasu do schodów i po prawej stronie zakończyć.Od lewej strony myślałam zrobić "kącik" z hostami ,bergeniami i przy schodach zakończyć trzmieliną na pniu, ale cały czas intensywnie myślę o tarasie
Wstawiam przeróbkę zdjęcia-żółtym kolorem oznaczyłam trzmieliny,zielonym żywopłot cisowy. Hortensji nie wstawiałam,aby było w miarę widoczne,przód rabaty obsadzę jeszcze Hakonechloa 'All Gold'
____________________
Wśród brzóz i pól...kiedyś będzie i ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies