Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wśród brzóz i pól...kiedyś będzie i ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Wśród brzóz i pól...kiedyś będzie i ogród

Anna_I 09:57, 13 kwi 2021


Dołączył: 06 sty 2021
Posty: 256
ajka napisał(a)
Piękna działka. Ja mam 2000 i mnie przerasta Będę zaglądać


Dziękuję Aniu po wizycie u Ciebie, nie widzę abyś miała z nią problem - jest superJa też tak chcę
____________________
Wśród brzóz i pól...kiedyś będzie i ogród
Anna_I 09:59, 13 kwi 2021


Dołączył: 06 sty 2021
Posty: 256
Agatorek napisał(a)
Widać, źe prace szybko idą naprzód. Super


Aga prace dzisiaj stoją Pada od samego rana i chyba do końca tygodnia tak będzie ;( Chyba sama zaraz zacznę kostkę układać
____________________
Wśród brzóz i pól...kiedyś będzie i ogród
beta 14:02, 13 kwi 2021


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
zapisuję do obserwowanych...lubię jak coś powstaje od nowa...będę kibicować
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Anna_I 17:18, 13 kwi 2021


Dołączył: 06 sty 2021
Posty: 256
Witaj BeatkoOczywiście zaglądaj, doradzaj i trzymaj kciuki
____________________
Wśród brzóz i pól...kiedyś będzie i ogród
Agatorek 09:06, 14 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Anna_I napisał(a)


Aga prace dzisiaj stoją Pada od samego rana i chyba do końca tygodnia tak będzie ;( Chyba sama zaraz zacznę kostkę układać


U nas też lekko mży, ale chyba później wyjdę na chwilę
mam wybór, albo rośliny albo papiery i komputer .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Anna_I 19:13, 14 kwi 2021


Dołączył: 06 sty 2021
Posty: 256
Zrobiłam dziś wstępny projekt mojej nieszczęsnej łezki przed domem... i wychodzi na to , że źle poobliczałam i łezka będzie mieć nie 8m, a 12m długości!
Rozrysowałam to wstępnie i nie jestem zadowolona z efektu
Moich bazgrołków nie wrzucę, bo będzie niezły ubaw. Zrobiłam więc projekt na PC - aby zobrazować o co chodzi. Jeśli macie pomysły, uwagi , sugestie to proszę piszcie.



Oznaczenie:
1- jałowce płożące (Golden Carpet, Wiltonii, Turquoise Spreader);
2 -kosodrzewina lub po 3szt juk karolińskich (w literkę V);
3 - klony Globosum ( te 2 bliżej domu myślałam czy ich nie zmienić np. na świerk serbski Nana?)
Łezka będzie cały dzień w słońcu - dlatego zastanawiam się też czy klony dadzą radę i liści im nie będzie przypalać.
Te małe kulki to tuje Danica - i tu też miałam zagwozdkę - czy stronę lewą łezki może lepiej obsadzić lawendą?
Czy rabatę 1 i 2 również obsadzić Danicami czy może lepiej obwódka z bukszpanu? Chciałabym , aby wszystko się ze sobą zgrało i było w miarę zimozielone, na rabatach myślałam posadzić tuje na pniu lub formowane na bonsai, nie za wysokie gdyż po jednej i drugiej stronie są okna.
____________________
Wśród brzóz i pól...kiedyś będzie i ogród
Marlenaa 22:32, 14 kwi 2021


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
Moje myśli po lekturze projektu
- ja bym wybrała kosodrzewinę zamiast juk
- klon globosum w pełnym słońcu na pewno da radę, nic go nie rusza, drzewo bezproblemowe; u mnie też rośnie w pełnym słońcu
- co do thuj danica, fajne bo bez problemowe, ale mnie się na tyle opatrzyły u innych, że u siebie nie mam żadnej Myślę, że lewą stronę możesz obsadzić czymś innym. Zastanawiasz się nad lawendą, a myślałaś o kocimiętce? Mam trochę lawendy i zaczyna mnie drażnić. Wiosną po takich zimach jak miniona długo same badyle sterczą. Kocimiętki mam bardzo dużo i wszędzie ją wciskam. Bez problemowa, nie straszne jej pełne słońce, potrafi nawet trzy razy zakwitnąć w sezonie. Oczywiście jak będziesz ścinała po każdym kwitnieniu I w tej chwili już tworzy fajne poduszeczki zieleni. Jak chcesz jutro cyknę im zdjęcie i lawendom dla porównania. Tylko kocimiętkę, zresztą jak i lawendę trzeba dzielić mniej więcej co trzy sezony, aby odmłodzić. Inaczej kocimiętka zanika i brzydnie
- bukszpany są świetne tylko pamiętaj o ćmie bukszpanowej, do mnie jeszcze nie doszła ale to kwestia czasu. Najwyżej wszystkie bukszpany będę wymieniać na cisy.

Takie to moje sugestie, pewnie inni też dorzucą swoje i znowu będziesz miała o czym myśleć
____________________
krowy, staw i my
Anna_I 15:58, 15 kwi 2021


Dołączył: 06 sty 2021
Posty: 256
Bardzo dziękuję Marlenko
Czyli już wiem, że klony mogę śmiało posadzić, tuje Danica to akurat pomysł mojego męża , ja bardzo lubię cyprysiki groszkowe Filifera Aurea Nana (może gdzieś koło klonów je schowam)

Co do lawendy, to znajoma ją strasznie zachwala. Brałam kiedyś kocimiętkę pod uwagę,ale na stronie frontowej wolałabym jej nie sadzić, a np. widziałabym ją przy tarasie. Jeśli chcesz i to nie problem , to pewnie - cykaj zdjęciabędę podziwiać.

Odnośnie rabat myślisz, że obwódki z bukszapnów będą w miarę pasowały do thuj Danica z łezki? Czy lepiej iść już jednym gatunkiem i tam również posadzić Danicę?

Jak widziałabyś coś inaczej to pisz śmiało
____________________
Wśród brzóz i pól...kiedyś będzie i ogród
Marlenaa 22:56, 15 kwi 2021


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
Co do rabaty 1 i 2, to zależy czy chcesz mieć bardzo poukładane i jednolicie. Ja pewnie zrobiłabym obwódkę z cisa, na obu
____________________
krowy, staw i my
Anna_I 17:39, 16 kwi 2021


Dołączył: 06 sty 2021
Posty: 256
Też myślałam, o obwódce, bukszpanu się boję ze względu na ćmę, więc też został by pewnie cis. Czekam , aż ułożą kostkę i wizualnie do tego podejdę
____________________
Wśród brzóz i pól...kiedyś będzie i ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies