Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wśród brzóz i pól...kiedyś będzie i ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Wśród brzóz i pól...kiedyś będzie i ogród

sarenka 17:08, 08 kwi 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
No właśnie muszę te moje przyciąć, może jutro to zrobię to się zagęszcza ładnie w tym roku może
____________________
Magda W samym sloncu
eda 17:37, 08 kwi 2021


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
sarenka napisał(a)
No właśnie muszę te moje przyciąć, może jutro to zrobię to się zagęszcza ładnie w tym roku może


Megi lecę do Ciebie bo widzę ciemiernika dobrze widzę ? piękny okaz....
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Agatorek 19:57, 08 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13273
Aniu, super masz plan. Teraz już widzę butlę z gazem, w dobrym miejscu jest .
Podoba mi się też ta łezka
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Marlenaa 07:57, 09 kwi 2021


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
Witaj Aniu Również dołączam do obserwujących Twój wątek. Super, że pokazałaś plan działki, teraz wszystko jasne Widoki masz piękne. Nie wiem jak tam z sąsiadami czy w przyszłości będą ze wszystkich stron? Jeśli nie, thuj bym nie sadziła po bokach gdzie nie masz sąsiadów. Najwyżej żywopłot z cisa do wysokości 1,5m lub tyle żeby ogrodzenie zasłonić, co by nie przysłaniać pięknych widoków Ale oczywiście to tylko moje zdanie, a zrobisz jak będzie Tobie pasowało Dziewczyny już o tym pisały, że każdy jakąś wizje rzuci, a decyzja należy do Ciebie. Pozdrawiam i życzę przyjemniej zabawy w ogród
____________________
krowy, staw i my
Anna_I 11:54, 09 kwi 2021


Dołączył: 06 sty 2021
Posty: 256
Kasya napisał(a)

Mi się okropnie nie podobaja takie odstające od siebie kolumny szmaragdów chociaż ich plusem jest kolor i ze nie konieczne jest cięcie
W końcu od frontu posadziłam naprzemiennie szmaragd brabant i uwazam ze to dobre rozwiązanie
Nie jest tak okropnie jednolicie, widać zieleń szmaragdów a jednocześnie brabanty wypełniły luki i szybciej powstała ściana a nie odstające słupki


Ja również nie lubię jak tuje mocno od siebie odstają, a jeszcze jak są nierówne to już w ogóle Będę się starała je tak wyprowadzić, aby ładnie się ze sobą stykały i sekatora im nie pożałuje
____________________
Wśród brzóz i pól...kiedyś będzie i ogród
Anna_I 12:07, 09 kwi 2021


Dołączył: 06 sty 2021
Posty: 256
A_gawa napisał(a)
Mam brabanty. Osobiście, subiektywnie nie polecam - chyba, że chcesz je formować w ekran - ciąć dwa razy do roku.

Co jest dla mnie minusem - niewyraźny kolor, brzydki pokrój bez cięcia, dużo pracy trzeba wkładać w ich obsługę. Gdybym sadziła i dzisiaj thuje, to posadziłabym Szmaragdy, ponieważ mają głęboki zielony kolor, są samoobsługowe, wyglądają szlachetnie, rosną kolumnowo, a i tak kiedyś zasłonią co trzeba.

Jednak na dzień obecny zasłonięcie wybrałabym tylko od strony sąsiadów, a zapożyczonego krajobrazu thujami nie zasłaniała (ewentualnie kilka krzewów kwitnących, jakieś drzewa czy żywopłot liściasty).


Brabanty będę formowała w ekran i to też tak do wys. 1.6-1.7, miałam już w poprzednim ogrodzie te tuje i wyglądały naprawdę ładnie. Cięłam je nożycami elektrycznymi do żywopłotu, więc szło szybko
____________________
Wśród brzóz i pól...kiedyś będzie i ogród
Anna_I 12:21, 09 kwi 2021


Dołączył: 06 sty 2021
Posty: 256
Agatorek napisał(a)
Aniu, super masz plan. Teraz już widzę butlę z gazem, w dobrym miejscu jest .
Podoba mi się też ta łezka



Aga, dziękuję Jeśli masz pomysły na tą łezkę pisz śmiało - ja przyznam że trochę się jej boję. Chciałabym, aby ładnie wyglądała cały rok, dlatego idę bardziej w kierunku roślin zimozielonych.
____________________
Wśród brzóz i pól...kiedyś będzie i ogród
Anna_I 12:41, 09 kwi 2021


Dołączył: 06 sty 2021
Posty: 256
Marlenaa napisał(a)
Witaj Aniu Również dołączam do obserwujących Twój wątek. Super, że pokazałaś plan działki, teraz wszystko jasne Widoki masz piękne. Nie wiem jak tam z sąsiadami czy w przyszłości będą ze wszystkich stron? Jeśli nie, thuj bym nie sadziła po bokach gdzie nie masz sąsiadów. Najwyżej żywopłot z cisa do wysokości 1,5m lub tyle żeby ogrodzenie zasłonić, co by nie przysłaniać pięknych widoków Ale oczywiście to tylko moje zdanie, a zrobisz jak będzie Tobie pasowało Dziewczyny już o tym pisały, że każdy jakąś wizje rzuci, a decyzja należy do Ciebie. Pozdrawiam i życzę przyjemniej zabawy w ogród



Witam Cię cieplutko Marlenko Na widoki nie mogę narzekać, szczególnie jak w brzozach buszują sarenki. Sąsiadów mam na razie od strony tarasu i od drogi wewnętrznej, która jeszcze nie jest utwardzona dlatego chcę zrobić żywopłot, aby dodatkowo osłaniał nas też przed kurzem. Od strony, gdzie kiedyś będzie brama wjazdowa, są pola (ale nie wiadomo jak długo ten stan się utrzyma), więc teren jest otwarty, a ja chciałabym trochę wyciszyć i tą stronę - jak wiatr z całym kurzem i piachem zacznie szaleć - to o czystych oknach mogę pomarzyć, a na parapetach jest pustynia
Żywopłotu wysokiego nie będę robić, bo jak pisałaś , szkoda mi zasłaniać całkowicie widoki
____________________
Wśród brzóz i pól...kiedyś będzie i ogród
A_gawa 12:47, 09 kwi 2021


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Anna_I napisał(a)


Brabanty będę formowała w ekran i to też tak do wys. 1.6-1.7, miałam już w poprzednim ogrodzie te tuje i wyglądały naprawdę ładnie. Cięłam je nożycami elektrycznymi do żywopłotu, więc szło szybko


Super! Dziewczyny przepiękne zdjęcia wrzuciły żywopłotu. Wspaniały.

Ja mam 200 mb formowanego żywopłotu z brabantów i naprawdę czasem już nie mam siły ciąć...
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Agatorek 21:37, 09 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13273
Anna_I napisał(a)



Aga, dziękuję Jeśli masz pomysły na tą łezkę pisz śmiało - ja przyznam że trochę się jej boję. Chciałabym, aby ładnie wyglądała cały rok, dlatego idę bardziej w kierunku roślin zimozielonych.


Oprócz zimozielonych dałabym tez coś kwitnącego. Coś na pniu, żeby za duże nie urosło albo coś z niższych gatunków.
Taka np. wiśnia Nigra albo umbraculifera na pniu albo jakiś judaszowiec (mają piękne liście) albo oczar?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies