Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Własny Vengerberg

Pokaż wątki Pokaż posty

Własny Vengerberg

Yenna 11:03, 11 maj 2021


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 549
Haniu, ja nie wylałam tego betonu, zrobili to panowie pod moją nieobecność, żeby tymczasowo utwardzić sobie wjazd na działkę. Ich obecny wjazd, bo docelowy będzie w zupełnie innym miejscu.

Jutro ma być burza, więc w czwartek planuję obsiać górę humusu gorczycą.

W międzyczasie walczę z jeżyną. Jest są jeszcze dwa główne krzaczki i mnóstwo odnóg. Zastanawiam się nad opryskanie przedpłocia dlatego. Octem może? Wtedy wszystko powinno paść, pozbierałabym i posiała facelię.


Aniu, u nas dwa w jednym. I glina i wysoki poziom wód.

Agnieszko, no właśnie się obawiam tego wykopywania później kawałków betonu. Chciałabym to uprzątnąć przed nawiezieniem ziemi.

Widać, gdzie "pobrudzili". Wjazd docelowy będzie w okolicach samochodu. Strzałka wyznacza północ.


Obok szopki stoi drugi (poza balkonowym) kompostownik.
____________________
Marta z Vengerbergu
KasiA 13:07, 11 maj 2021


Dołączył: 05 maj 2021
Posty: 18
Hej Marta,

będę śledzić Twoje poczynania
Też myślę o żywotpłcie z grabu.

A co do bluszczu sąsiada to bym się obawiała tego, że wejdzie na Twój żywopłot.
Chyba, że czegoś nie doczytałam we wcześniejszych wpisach.

____________________
KasiA ogród na polnej glinie
Kamcia 18:01, 11 maj 2021


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Hej, hej.
Widzę, że rozpoczynasz projekt Ogrod...

...i bardzo profesjonalnie do tego podchodzisz.

Będę zaglądać.

Pozdrawiam z Bremen.
____________________
Kamila Ogrod stewardessy
LIDKA 08:40, 12 maj 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6994
Hey. Witam sie i ja.
Pilnuj budowlańców.
Ja rozbijalam taki beton 5 kg młotem po budowie bo był w miejscu rabaty w przedogródku. Robota dla herosa. Już wam współczuję.
Maz cala budowę na bieżącO wywozil odpady i smieci A i tak potem było tego sporo.

Wyznacz budowlańcom miejca gdzie mają się poruszać.
najlepiej gdyby to był podjazd docelowy. Ziemia tam zniszczy się A skoro ma być pod kostka to ok.

Powodzenia w budowie.

Po pierwszych bloczkach będą już palety - Możesz myśleć o zrobieniu kompostownika. Miałabys czarne złoto na pierwsze rabaty.

I fajnie ze już planujesz. Masz czas a to szansa na uniknięcie moich i wielu innych błędów.


Aaaa i doradzam pomyśleć jak odsłonić się od dróg w przyszłości.
Bo ludzie to jednak ciekawscy są.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Ania111 08:50, 12 maj 2021


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
witam serdecznie

Oj widzę ,że będzie się działo ...
fajnie , początki są trudne
ale później najlepiej się je wspomina

Życzę powodzenia i oczywiści będę zaglądać i kibicować

p.s. fajny pomysł z excel-ową tabelką
____________________
Ania Spelnione marzenie
Yenna 12:08, 13 maj 2021


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 549
Kasiu, no dlatego ten bluszcz jest dla mnie problemem. Sama nie wiem co z nim zrobić. Pewnie ostateczna decyzja zapadnie na jesieni.

Kamilo, witaj zapraszam do zaglądania.

Lidko, witaj problem (ah same problemy u mnie, jak to na początku), z wjazdem na działkę jest z powodu drogi. Ta wewnętrzna, od której my mamy wjeżdżać, jest z kostki. Puszczenie na nią kilkunasto tonowy samochód rozwaliło by całą drogę. Dlatego wjeżdżają od głównej, w miejscu gdzie docelowo ma być ogród.
Kompostownik już jeden stoi na działce, drugi stoi na balkonie
Co do osłonięcia się od dróg, to owszem planujemy. Przynajmniej od tej głównej (no dobra, główniejszej - bo to nadal osiedlowa uliczka), ale nie mam pomysłu jak. Ruch nie jest tam super duży, więc myślę o ażurowym "żywopłocie", tzn. górne piętro z brzoz doorenbos i do tego "jakieś" krzaki chroniące od spodu.


Aniu, witaj dziękuję za życzenia. Oj tak, mój umysł kocha tabelki, wszystko wtedy dokładnie widać.

Jutro planuję podjechać na działkę i powalczyć dalej. Dziś niestety to raczej nie wyjdzie, bo odczuwam w ręce efekt szczepienia
____________________
Marta z Vengerbergu
Yenna 14:04, 15 maj 2021


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 549
Gorczyca zasiana, mam nadzieję, że spadnie wkrótce deszcz, bo jeszcze nie mam wody na działce.

Buszuję po ogrodowisku. Szukam inspiracji, więc wpadła do mnie nowa książka
Bez pięknie zaczyna kwitnąć na balkonie.
____________________
Marta z Vengerbergu
Agatorek 14:28, 15 maj 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Masz ten „przywilej”, że możesz się inspirować przed, a nie w trakcie lub po
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
sylwia_slomc... 22:16, 21 maj 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81865
Super, że przygotowujesz Się gruntownie do przyszłego ogrodowania, dzięki temu nie popełnisz wielu błędów
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Yenna 00:06, 25 maj 2021


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 549
Powoli wschodzi posiana gorczyca. Patrząc na to ile deszczu pada to i tak jest dobrze.


Trzy dni walczyliśmy z jeżynami na przedpłociu. Stan na zdjęciu z początków dzisiejszych prac.


Udało się wszystkie rzucające się w oczy fragmenty wykopać. Mąż skosił hmm rośliny ( bo trawą tego nazwać nie można było). Zapchałam przy okazji kompostownik - nie spodziewała się, że aż tyle będzie.


Resztę po skoszeniu wyłożyłam na pół przechowalnika, który powstanie w niedalekiej przyszłości
____________________
Marta z Vengerbergu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies