Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielone drzwi w Kruklandii

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielone drzwi w Kruklandii

Juzia 18:30, 30 lip 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38239
Johanka77 napisał(a)
Juzia a nie myślałaś o tym, żeby na razie tylko tak tyle o ile tę zieleń, a jak już się dorobicie na tych letnikach, to wpuścić ciężki sprzęt i oczyścić tę glebę?
Taki śmietnik pobudowlany to raczej mocno zaburza bio i ekosystem gleby.



No.... tylko ja się nie chcę dorabiać na letnikach
To miejsce powstaje, bo
1. ja nie usiedzę na dupie
2. lubię remonty
3. lubię grzebać w ziemi.
Wsadzam tam swoje serce, pot i łzy

Jakbym chciała się dorabiać na letnikach, to już w tym sezonie bym zaczęła. Tu naokoło w szczerym polu stawiają holendry. Pusta działka, kilka suchych tujek, wypalone słońcem perzowisko, holender i plac zabaw z casto I są ludzie chętni! Ale ja tak nie umiem. Sama bym nie chciała 'wypoczywać' w takich warunkach, to nie będę komuś tego wciskać.

Ciężki sprzęt to już by mi zrył połowę podwórka
Jak się rośliny nie zadomowią, to pewnie będę musiała wymienić grunt na tej jednej rabacie... ale na tę chwilę nie mam na to czasu, siły, funduszy ani nawet chęci.


____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 19:17, 30 lip 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38239
Roocika napisał(a)
Juziu, my sami sobie gdzieniegdzie narobiliśmy gruzowisko, bo nie usunęliśmy gruzu z tymczasowej drogi do budowy.
Do dziś jestem zła o to.
Trzymam kciuki za roślinki


Ja dobrze wiedziałam jaka tu gleba (no oprócz tego gruzowiska, bo to była trochę niespodzianka ) dlatego dobrałam rośliny, które powinny sobie poradzić.


____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Johanka77 19:32, 30 lip 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Rozumiem.
Trzymam zatem kciuki za bicepsy
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Juzia 19:43, 30 lip 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38239
Johanka77 napisał(a)
Rozumiem.
Trzymam zatem kciuki za bicepsy


Oj bicki to mi jakoś rosnąć nie chcą
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
sylwia_slomc... 20:00, 30 lip 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Cofnęłam 8 stron więcej nie mam kiedy, poczytałam o robieniu dołków w piachu młotem i aż nie doczytałam o kamieniach to się głowiłam po co do piachu młot. Już wiem, na pocieszenie powiem, ze u nas sadząc w podwórku trzeba najpierw wykopać zakopane tam szkło, puszki, blachy dachówki, folie i różne inne dziadostwo i to nie tak, ze kopiesz dołek i gdzieś tam się natkniesz. Dawniej na wsiach śmieci nikt nie odbierał nie wywoził wszystko było zakopywane w ziemi i tym sposobem ogród w podwórku to dosłownie ogród na śmietniku bo babcia tak zakopywała przez 50 lat do momentu aż zaczęto śmieci odbierać. Czyli reasumując kopiąc dołek pod jedną roślinkę wykopuję wiadro śmieci....dobrze, ze na dużym ogrodzie było pole orne i nic tam nie zakopała. Może bomby wojennej nie wygrzebię przy sadzeniu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Juzia 20:42, 30 lip 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38239
sylwia_slomczewska napisał(a)
Cofnęłam 8 stron więcej nie mam kiedy, poczytałam o robieniu dołków w piachu młotem i aż nie doczytałam o kamieniach to się głowiłam po co do piachu młot. Już wiem, na pocieszenie powiem, ze u nas sadząc w podwórku trzeba najpierw wykopać zakopane tam szkło, puszki, blachy dachówki, folie i różne inne dziadostwo i to nie tak, ze kopiesz dołek i gdzieś tam się natkniesz. Dawniej na wsiach śmieci nikt nie odbierał nie wywoził wszystko było zakopywane w ziemi i tym sposobem ogród w podwórku to dosłownie ogród na śmietniku bo babcia tak zakopywała przez 50 lat do momentu aż zaczęto śmieci odbierać. Czyli reasumując kopiąc dołek pod jedną roślinkę wykopuję wiadro śmieci....dobrze, ze na dużym ogrodzie było pole orne i nic tam nie zakopała. Może bomby wojennej nie wygrzebię przy sadzeniu


No to wiesz mniej więcej co tu mam na tej jednej rabacie
Tylko my tu taczkami wywozimy, a nie wiaderkiem

Z bombami też się czasem zastanawiam
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 21:24, 03 sie 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38239
Aktualnie tylko takie 'kwiatki' u mnie na tapecie





Siedzę i zawijam.
Jak ten świstak. Tylko ja nie w sreberka, a w sznurki
Jeszcze z pięć kółek mi zostało.
Później romby
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Johanka77 21:53, 03 sie 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Jakie suuuper!!!
Zamawiam takie trzy czarne duże z dolnego zdjęcia! Nad jezioro będzie mi pasować
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Judith 21:56, 03 sie 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9599
Fajowe! Deski tez l
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Juzia 23:03, 03 sie 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38239
Johanka77 napisał(a)
Jakie suuuper!!!
Zamawiam takie trzy czarne duże z dolnego zdjęcia! Nad jezioro będzie mi pasować


To akurat zgniła zieleń

Jakbym miała czas to bym ci zrobiła...
No chyba, że się nie spieszy
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies