Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wilczy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Wilczy ogród

Urszulla 13:17, 25 lip 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Magleska napisał(a)


Asia idę do Ciebie ich szukać ....mi chyba najbardziej podobają się albo z pomarańczem ,albo z limonką

na ogniskowej mam w takiej konfiguracji



To jest model na łamy czasopism ogrodniczych, śliczne połączenie )
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 13:23, 25 lip 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Magleska napisał(a)


Asia Macham też


A to drugie które mi zapadło w pamięć śmiałek i fioletowe floksy
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 13:33, 25 lip 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Magleska napisał(a)



Ps
dałas mi fajny pomysł do budleji dodam tam też czyśca -mam kupione 3 białe i będzie fajnie -taka zimna rabata -to ta przy placyku zaraz od wejścia ( też tetrisy były )

Buziaki


A ja też myślę czym podsadzić moją budleję. U mnie ciągle mnie niepokoi mix zimne-ciepłe a wszędzie tak mam czy to jest faza choroby????
To była długa kawa......z gotowaniem obiadu



____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Johanka77 13:44, 25 lip 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Magleska napisał(a)



A.....i skończyłam basenową-ciemno już było jak ostatnie rośliny sadziłam





Buziaki


Podoba mi się basenowa!
W ogóle jakie Ty tam dorodne trawska masz!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
hankaandrus_44 14:02, 25 lip 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Szalejesz z trawami, a ja ich się boję. Myślę, że to jest uraz po poprzednich moich wcieleniach ogrodowych: trawa to chwast, a trawnik to strata cennego areału.

Trudno to zmienić na stare lata. Ale już jakiś wyłom w myśleniu jest. Mam i kawałek trawnika i kilka trawek.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Martka 18:34, 25 lip 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Magleska napisał(a)






Czadzik! Zachwycam się. Basenowa z żółtymi akcentami - bardzo fajnie w pobliżu wody. Madziu, Ty jesteś kobietą-wulkanem energii, uruchamiasz ją na kolejnych rabatach w tempie błyskawicznym. Jak nadążyć, no jak... Wrzuciłam Ci Danusiną "diabelską". Dobrej niedzieli!
sylwia_slomc... 19:52, 25 lip 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
Podziwiam Jak Ty takie wielkie trawy dałaś rade przesadzić Niemożliwa Jesteś w dążeniu do perfekcji
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:51, 25 lip 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
Madzia takie śliczne z wyjazdu do Danusi na pamiątkę zostawiam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
wiklasia 21:09, 25 lip 2021


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Podzielam zdumienie Sylwii - na jak Ty zdołałaś takie kolosy wykopać i poprzesadzać i nie nabawić się przy okazji żadnego uszczerbku na zdrowiu?
Mnie już wszystko boli, w kręgosłupie trzeszczy, ręce omdlewają na sam widok tych ML.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Magleska 21:54, 25 lip 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18481
Roocika napisał(a)
Magda,
A na bagnistej (wstawisz jej zdjęcie?) jakie rośliny byś chciała?, Bardziej byliny czy bardziej krzewy? Wstawiam u siebie znowu link do listy roślin na takie tereny.
Z bylin to np. krwawnica i wiązówka błotna, sadziec konopiasty ale jest sporo innych.
Z krzewów wierzba np. purpurea nana albo dereń biały.
Podziwiam Cię za to dążenie do swojej wizji
Buziaki, miłej niedzieli.


Asia
Bagnista -to jest limonkowo-brązowa po prawej stronie tarasu ....( 2 limonkową mam na nowej części ,więc może się mylić ....ona tak od połowy jest mokra ( skupisko drenów i deszczówki chyba ) ....
rośliny chcę w kolorach biały ,limonka ,pomarańcz ....

narazie wykopałam z niej kolejnych 5 cisów-wymieniłam na szmaragdy .... ponownie dosadziłam miskanty ( kiedyś tam rosły i bardzo szybko przyrastały na ciele ... kiedyś .wywaliłam ,bo potwory były -z jednej kępy mam teraz 7 dorodnych kęp przy basenie ....)

To ta rabata ...derenie tam też już rosną ....na sadzca to już raczej miejsca brak ....są liliowce i irysy .....wysadziłam klona co zaczął umierać i w jego miejsce dałam dęba błotnego ....na tej rabacie najwięcej tetrisów robię ....
widok od dołu

i z góry


idę do Ciebie popatrzeć na listę

Ps.widziałam Twoją szkółkę szał
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies