Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wilczy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Wilczy ogród

Dragonka 11:11, 25 lip 2021


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Magleska napisał(a)


Basiu
dziś byłam z nią na szczepieniu i w nagrodę nowa piłeczka -piszczy mi nią non stop przed uszami -robiąc rabatę musiałam co chwilę robić przerwy ,żeby jej porzucać

No bo ona wie, że są rzeczy ważne i ważniejsze w końcu była dzielna, nie odgryzła ręki wetowi No i piłka nowa jest to i Pani musi też mieć czas na zabawę, nie tylko robota i robota Widzisz jaka ona mądra?
Ale bym się poganiała z nią sama hehe. Nie no, muszę zacząć 'pracować' nad eMem..ten srojdek sąsiadów ma zęby mniejsze od chomika..sama rozumiesz,trzeba uważać bardzo przy zabawie 'dawaj zabawkę'
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Urszulla 11:14, 25 lip 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Magleska napisał(a)


Ula
też mam nadzieję ,że Ci ten preparat podziała

e tam ...od razu szalona
po prostu szare ML nie pasowały mi do ogniskowej -musiałam przesadzić ....i nawet córa mówiła ,żebym coś przy basenie zrobiła ,bo ludzie się gapią spacerując

,a ice dance wiesz ,że mam pełno ....to taka minimalistyczna jak na mnie rabata -ML,ID ,czyściec i macierzanka ....derenia jednego tam przesadziłam ,bo miejscówka na bagnistej mu nie siadła -zaczął żółknąc i chorować ....może tu mu będzie lepiej

a na ogniskowej też pełno tetrisów zrobiłam -porozsadzałam śmiałki w miejsce ML ....dosadziłam kwiatków ....jest kolorowy szał ciał
Przyjedz na kawę ,to zobaczysz

Jutro jestem do 14 napewno w domu
nie mam lepszych fotek -tylko takie robocze







pewnie będziesz przesadzać za chwilę mix kolorystyczny jeszcze potem wielkość roślin może przeszkadzać. Już widzę ogrom pracy na przyszłość
Dla Ciebie to pestka



____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Magleska 11:33, 25 lip 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18481
sylwia_slomczewska napisał(a)
Brązowe trawy wrzuć na ognistą rabatę
Też będę robić rabatę z czyśćcem, ale u mnie będzie tam czyściec z bodziszkiem, zawilcami i budleją ta co przy strumieniu miała być łączona dziś została połączona, wygląda lepiej choć jeszcze nic nie posadzone


Sylwia na ogniskowej też są -może narazie małe ,to słabo widać ....


na przeciwko przy jarząbach też są jej akcenty


ale chcę zrobić taką minimalistyczną ....i już wiem gdzie z samych brązowych ....z jakimś tylko małym akcentem

A.....i skończyłam basenową-ciemno już było jak ostatnie rośliny sadziłam





Ps
dałas mi fajny pomysł do budleji dodam tam też czyśca -mam kupione 3 białe i będzie fajnie -taka zimna rabata -to ta przy placyku zaraz od wejścia ( też tetrisy były )

Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 11:34, 25 lip 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18481
wiklasia napisał(a)
Ja brązowe trawy mam połączone z bordo rozchodnikami. Chciałaby dorzucic tam trochę pomaranczu


Asia idę do Ciebie ich szukać ....mi chyba najbardziej podobają się albo z pomarańczem ,albo z limonką

na ogniskowej mam w takiej konfiguracji

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 11:35, 25 lip 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18481
Urszulla napisał(a)
Mi się te brązowe trawki widzą najlepiej z pomarańczem u mnie też jakoś rośliny muszą grać....jak nie to myślę o przesadzaniu. A to nie mała praca....


Ula mi chyba też ....jeszcze z limonką też .....
tetrisy wpisane w życiorys

Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 11:35, 25 lip 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18481
Johanka77 napisał(a)
Dzień dobry!
Poczytałam i macham niedzielnie!


Asia Macham też
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 11:37, 25 lip 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18481
Dragonka napisał(a)

No bo ona wie, że są rzeczy ważne i ważniejsze w końcu była dzielna, nie odgryzła ręki wetowi No i piłka nowa jest to i Pani musi też mieć czas na zabawę, nie tylko robota i robota Widzisz jaka ona mądra?
Ale bym się poganiała z nią sama hehe. Nie no, muszę zacząć 'pracować' nad eMem..ten srojdek sąsiadów ma zęby mniejsze od chomika..sama rozumiesz,trzeba uważać bardzo przy zabawie 'dawaj zabawkę'


Basia oj tak .....dobrze wie co chce ....jak chce ,żeby się z nią bawić ,to zaczepia na całego


Wpadnij do mnie ,to pójdziesz z nią na spacerek

Miłej Niedzieli


____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 11:40, 25 lip 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18481
Urszulla napisał(a)



pewnie będziesz przesadzać za chwilę mix kolorystyczny jeszcze potem wielkość roślin może przeszkadzać. Już widzę ogrom pracy na przyszłość
Dla Ciebie to pestka





Ula
pewnie tak będzie .....ale co zrobić ....póki mi coś nie spasuje ,to zmieniam
Lubię to

widzisz jaki biedny teń dereń -ciekawe ,czy odżyje ..

...na tej bagnistej limonkowej nic nie chce rosnąć ....
dałam tam spowrotem trawy -tylko tym razem te Variegatusy -może będą wypijać nadmiary wodne ....oby ....
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Roocika 11:53, 25 lip 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Magda,
A na bagnistej (wstawisz jej zdjęcie?) jakie rośliny byś chciała?, Bardziej byliny czy bardziej krzewy? Wstawiam u siebie znowu link do listy roślin na takie tereny.
Z bylin to np. krwawnica i wiązówka błotna, sadziec konopiasty ale jest sporo innych.
Z krzewów wierzba np. purpurea nana albo dereń biały.
Podziwiam Cię za to dążenie do swojej wizji
Buziaki, miłej niedzieli.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Urszulla 12:05, 25 lip 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Magleska napisał(a)


Ula
pewnie tak będzie .....ale co zrobić ....póki mi coś nie spasuje ,to zmieniam
Lubię to

widzisz jaki biedny teń dereń -ciekawe ,czy odżyje ..

...na tej bagnistej limonkowej nic nie chce rosnąć ....
dałam tam spowrotem trawy -tylko tym razem te Variegatusy -może będą wypijać nadmiary wodne ....oby ....


W nadmiarach wody sprawdzają się: wysokie trawy, werbena hastata i paragońska, liliowce,róże. Variegatus ma zimny kolor jakoś do limonkowej chyba nie bardzo zachwycający ten Twój czyściec bo taki stojący i zwarty. Przypomnij mi żebym sobie wzięła sadzonkę. Mój się pokłada, schnie i wygląda beznadziejnie. Czas go wymienić.
Nie wiem natomiast czemu uparłaś się na Ice Dance.....brrrrr znasz moje zdanie. Właśnie siedzę u Ciebie na kawie wirtualnie z tabletem u mnie już pada.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies