Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Joaśki ogród z wyobraźni - początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Joaśki ogród z wyobraźni - początki

leon60 19:14, 10 lip 2015


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Joaska napisał(a)
Rude trawy super wyglądaja w żwirku ....

codziennie zachwyca mnie ten zestaw
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
admete 07:12, 13 lip 2015


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Joaska napisał(a)
Jak całe ogrodowisko tak i ja zackochałam się w jeżówkach ...
mam chyba 3 rodzaje , ale kwitną tylko na razie takie z piękną poczochraną czupryną na glowie



To ta z naszych wspólnych zakupów?
Ja swoich nie widzę , chyba zdechły


ps proszę Panią, próbowałam się wczoraj dodzwonić !!!
cały czas była Pani poza zasięgiem
dziś proszę się poprawić!!!!

____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
Joaska 09:24, 13 lip 2015


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
malkul napisał(a)


hihih skąd ja to znam

a potem będzie czas ze będziesz busz ograniczała
wiesz robota w koło macieja

Gosiu ja się tego buszu doczekać nie mogę!!!!
A że robota non stop to na razie mi pasuje bo lubię to :
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Joaska 09:27, 13 lip 2015


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
BEATA_S napisał(a)


Pewnie, że można później, należy poobserwować.
Ja też odwlekam ten temat od kilku lat, ale u mnie się nie da. Wytrzymałość moja się skończyła...O ile z frontu jako-tako, to od tarasu (mnie więcej tak jak u Ciebie) do końca działki i na całej szerokości mam trawnik- siano... dosłownie).
U mnie tereny piaszczyste, z frontu dużo ziemi było nawiezionej (bo był spory spadek terenu) i dlatego na tej ziemi trawa wytrzymuje, ale cały tył to porażka. Mimo podlewania.
Wystarczy kilka dni upałów i nie widzę zielonej trawy do jesieni
Dwa lata temu wyleciało nam 10 tuji brabant (były już powyżej ogrodzenia), w tym roku widzę, że wierzba się posypała (jej akurat mi nie szkoda ), ale też grujecznik przypalony...
Mam dość..., a jakie hortki klapnięte jak wracam z pracy... Szkoda mi tych roślin. Ale się pożaliłam, sorki

U Ciebie Asiu inna ziemia, może się obejdzie bez nawodnienia

Edit: Zapomniałam się pożalić, że ostatnio zmierzyłam czas podlewania.. Oboje z eM tracimy na podlewanie po 1,5 godziny wieczorem i to i tak nie wystarczy, aby było zielono....


Beatko u mnie tereny raczej gliniaste więc aż takiego dramatu nie ma, dlatego licze na to że jak się dobrze zakorzenia roślinki to nie będzie źle i nawadnianie nie będzie potrzebne , ewentualnie doraźne podlewanie w wyjątkowe upały.
Jednak teraz trawa potrzebuje lania wodą, ziemia wysych szybko bo trawka malutka i trzeba nawadniać, no ale za kilka miesięcy powinno juz być zielono
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Joaska 09:33, 13 lip 2015


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Marga napisał(a)

Dziękuję Ci dobra kobieto za zdjęcie. Buuu... ja się załamię patrząc na Twoj wyplewiony trawnik. U mnie urosło prawie samo chwastowisko i to przez 4 tyg! Miejscami aż do połowy łydki U mnie chwastnica idzie w tysiące. Jutro mam pierwsze koszenie.
Zdjęcia kwiatuszków super!
Pozdrawiam

O dziwo u mnie chwastów bardzo niewiele , a to co sobie pozwoli wyrosnąć od razu usuwam. Oczywiście nie ma idealnie na tym najstarszym trawniku (całe 2mx4m) wypatrzyłam już 2 małe miejsca z koniczyną ... skąd ona tam się wzięła????? nie mam pojęcia pewnie była w nasionach (to miejsce było siane trawą z marketu ... niestety nie umiałam poczekac na dostawe docelowej trawki )
natomiast chwasty w rabatach chętnie sobie rosna i tam walczę ze skrzypem i pięciornikiem gęsim.
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Joaska 09:34, 13 lip 2015


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
leon60 napisał(a)

codziennie zachwyca mnie ten zestaw

Czekam aż te rudzielce bardziej się zagęszczą wtedy będzie lepszy kontrast.
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Joaska 09:42, 13 lip 2015


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
admete napisał(a)


To ta z naszych wspólnych zakupów?
Ja swoich nie widzę , chyba zdechły


ps proszę Panią, próbowałam się wczoraj dodzwonić !!!
cały czas była Pani poza zasięgiem
dziś proszę się poprawić!!!!


Aga wieczorem zauważyłam że mam lelefon bez zasięgu , musiałam go zresetować.
Ale melduję że już działa

Niestety nie to jeżówka kupiona na targach - szt. 2 podzielone na 4 szt.

Te ze wspólnych zakupów ... rosną 4 szt. reszta zginęła, ale jeszcze nie kwitną, mam nadzieję że coś z nich będzie i uda sie jakoś podzielić.

Jak mi się uda to zadzwonię z rana.
Buźki
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Joaska 09:46, 13 lip 2015


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Małe zmiany na froncie, za poradą Małej mi dałam carexa everillo przed RH.
Zaczęłam rozsypywac korę, na rabaty. Udało mi się dostac super drobną i przekompostowaną ...

na szlaufa nie patrzymy nie było czasu żeby go zgarnąć
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Joaska 09:48, 13 lip 2015


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
z kora od razu robi sie porządniej ....
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Joaska 09:50, 13 lip 2015


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
uwielbiam kocimiętkę i nie mogę sie doczekać gęstego przywrotnika w tym kwadracie wtedy dopiero będzie ok.

aaa no i ramka z bukszpanu się musi wziąć za siebie bo maleńka jest, musze chyba ciachnąć dórą
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies