Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Trawiasto liściasty bez thui

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawiasto liściasty bez thui

Rojodziejowa 13:22, 02 sie 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8099
Świetne zakupy!!! Rewelacyjne!!
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Fleszu 13:30, 02 sie 2021


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
Zmieniliśmy szkółkę w tym roku i mają zdecydowanie lepsze rośliny mimo że tańsze.
____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
Rojodziejowa 13:45, 02 sie 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8099
Fleszu napisał(a)
Zmieniliśmy szkółkę w tym roku i mają zdecydowanie lepsze rośliny mimo że tańsze.

a możesz zdradzić która to szkółka?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
daredevil 14:49, 02 sie 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Ale macie ładnie Szacunek za pracę własną Zakupy szkółkowe rewelacja! Dasz znać na priv co to za szkółka? W okolicy mieszkam
dzięki i pozdrawiam!
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
Fleszu 18:30, 02 sie 2021


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
Heja, wysłałem privy.
Daredevil, czy to Ty byłaś kiedyś Popcornem? czytałem kiedyś Twoje perypetie z rozpoczęciem budowy, ciekawa choć dramatyczna historia to była

____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
Ogrodowy_Kal... 20:26, 02 sie 2021


Dołączył: 03 lip 2015
Posty: 574
Praca wykonana we własnym zakresie = kasa w kieszeni. Albo raczej na inne rośliny do ogrodu
Czy świerki serbskie są duże? My mamy 4 blisko siebie bo też mają zrobić tło i nie nachodzą na siebie. Ciąć nie tnę ale raczej źle im to nie zrobi.
Drzewa okazałe kupiliście, to w nie zainwestowaliście zaoszczędzoną kasę zapewne
____________________
Darek Wizytówka***Ogrodowy Kalejdoskop
Fleszu 23:19, 02 sie 2021


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
Zaoszczędzona kasa pójdzie na meble do altany. Drzewa były w planach już wcześniej

Właśnie w temacie drzew - pierwotny plan był, że w okolicy altany posadzimy kilka drzew żeby powstał tam mały lasek. Ale są tam fatalne warunki dla drzew, 30-40cm żyznej ziemi a poniżej glina, glina, glina. Nawet hortensje które lubią wodę raczyły zdechnąć po lipcowych intensywnych deszczach. Z 7 sztuk ocalały 2. Dlatego tam dam paprocie, jak one padną to nic już tam nie urośnie
Dodatkowo mam wrażenie, że tam gleba jest skażona. Ta glina ma niebieskawe zabarwienie i śmierdzi jakąś szambo-chemią. Nawet żywopłot grabowy w tym miejscu rośnie wyraźnie słabiej. Po kupnie działki 7 lat temu przyłapaliśmy sąsiadkę na wypuszczaniu ścieków na swoją działkę a potem wszystko spływało do nas. Ponieśliśmy teren o około 30cm ale pod spodem wciąż może być ta skażona glina która była przez lata podlewana ściekami.
Mało które drzewo będzie dobrze rosło w takich warunkach. Katalp nie ma sensu nawet tam sadzić, jedynie brzoza ma szansę sobie poradzić, ewentualnie Pissardi - też chyba lubi wodę?
____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
daredevil 07:10, 03 sie 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Dzięki za priv. Tak to ja

Współczuję sąsiadki... brzozy sobie poradzą, śliwy też powinny. Zakupy zacne

Powodzenia
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
Ogrodowy_Kal... 10:57, 13 sie 2021


Dołączył: 03 lip 2015
Posty: 574
Fleszu napisał(a)
Zaoszczędzona kasa pójdzie na meble do altany. Drzewa były w planach już wcześniej

Właśnie w temacie drzew - pierwotny plan był, że w okolicy altany posadzimy kilka drzew żeby powstał tam mały lasek. Ale są tam fatalne warunki dla drzew, 30-40cm żyznej ziemi a poniżej glina, glina, glina. Nawet hortensje które lubią wodę raczyły zdechnąć po lipcowych intensywnych deszczach. Z 7 sztuk ocalały 2. Dlatego tam dam paprocie, jak one padną to nic już tam nie urośnie
Dodatkowo mam wrażenie, że tam gleba jest skażona. Ta glina ma niebieskawe zabarwienie i śmierdzi jakąś szambo-chemią. Nawet żywopłot grabowy w tym miejscu rośnie wyraźnie słabiej. Po kupnie działki 7 lat temu przyłapaliśmy sąsiadkę na wypuszczaniu ścieków na swoją działkę a potem wszystko spływało do nas. Ponieśliśmy teren o około 30cm ale pod spodem wciąż może być ta skażona glina która była przez lata podlewana ściekami.
Mało które drzewo będzie dobrze rosło w takich warunkach. Katalp nie ma sensu nawet tam sadzić, jedynie brzoza ma szansę sobie poradzić, ewentualnie Pissardi - też chyba lubi wodę?

I z brzozami masz o tyle dobrze, że są tanie, a rosną jak głupie (w razie czego strata tak bardzo nie boli). Może być nawet mała sadzonka, jak się ukorzeni to rośnie w oczach. A kilka to już bajka gdy szumią na wietrze.
____________________
Darek Wizytówka***Ogrodowy Kalejdoskop
Fleszu 14:24, 22 wrz 2021


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
Dawno nie pisałem, pora na małe podsumowanie skończonego się lata.

ALTANA
Budowę zacząłem w pod koniec lipca, udało się całość zrobić w 2 tygodnie zupełnie jednoosobowo tymi ręcami We wrześniu dorobiłem żwirek i dosadziłem kilka roślin.
Konstrukcja w całości drewniana + dach z poliwęglanu komorowego mlecznego.
Poniżej etapy pośrednie i efekt końcowy.




____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies