Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Trawiasto liściasty bez thui

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawiasto liściasty bez thui

Fleszu 10:56, 30 mar 2022


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
Widzę, że nie wrzucałem zdjęć z jesieni, więc uzupełniam

Listopad 2021
____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
Fleszu 11:06, 30 mar 2022


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418


Jesienny "bałagan" - lubię takie klimaty


Trzcinniki które pięknie wyglądają na rabacie zostają przeniesione bo za za ciasno tam mają między Hortensją a grabami. Graby w tym miejscu wyraźnie słabiej rosną. Część poszła koło tarasu, a część pójdzie na tyły rabaty trawiastej.

____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
daredevil 11:12, 30 mar 2022

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Jesień super Pokaż zdjęcia wiosenne pozdrawiam!
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
Fleszu 11:16, 30 mar 2022


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
Trochę ujęć z rabaty trawiastej.

Listopad 2021





Jodła koreańska widoczna po lewej stronie umarła. Jesienią już zaczęła brązowieć a przez zimę całkiem uschła. Nie wiem co ją zeżarło, czy grzyb, robale czy miała za mokro w korzeniach - pod tą rabatą jest glina.



Podobnie padła jedna z kosodrzewin rosły 3 blisko siebie, 2 posadzone nieco wyżej mają się dobrze a ta najniżej zbrązowiała cała i zmarła. Podejrzewam, że zbyt mokro w korzeniach miała.

____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
Fleszu 11:30, 30 mar 2022


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
Marzec 2022






Teraz ta rabata wygląda najmniej atrakcyjnie, marzec to najgorszy dla niej okres bo wycięte już zeszłoroczne liście traw a nic nowego jeszcze nie ruszyło. Kiedyś jak iglaki się rozrosną będzie to wyglądać lepiej. A tymczasem lada moment Pissardi zaświecą na różowo, później zakwitną azalie, potem kilka grup tulipanów i dopiero po nich trawy. Będzie się działo

Na tyłach tej rabaty pod ogrodzeniem jako tło będą wysokie miskanty (3x Aligatory, Variegatus, Phunkten) oraz trzcinniki Overdam przesadzone z południowej rabaty gdzie mają za ciasno. Na siatce pnącze - chmiel zwyczajny Aurea - jestem świadomy inwazyjności tego pnącza, więc to będzie chyba jego drugi i ostatni sezon w którym będę chciał go upilnować
Pierwotnie na tyłach tej rabaty miala być zielona ściana z świerków i jodeł, ale boję się, że przez ciężki gliniasty grunt drzewa iglaste nie będą tam dobrze rosły.

Brakuje mi w tej rabacie jakiejś niewysokiej obwódki. Co będzie się nadawać biorąc po uwagę, że okresowo przy większych opadach stoi tam woda? Żurawki dadzą radę?
____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
Fleszu 11:41, 30 mar 2022


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
Kolejne ujęcia z listopada 2021

Klony palmowe - obok buków nasze ulubione drzewka.

Atropopurpureum (lub jakaś zbliżona odmiana) a w tle Garnet


Autumn Moon


Orange Dream


Little Princess

____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
DariaB 11:46, 30 mar 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
Cześć fajny ogród powstaje, podziwiam za żyłkę do majsterkowania i chęć do prac ogrodowych Pomocnicy super!
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Fleszu 11:54, 30 mar 2022


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
Zrobiłem też miejsce na palenisko. Dość często praktykujemy ogniskowanie więc taka miejscówka się sprawdzi. W sumie sezon już zaczęty - kilka dni temu palenisko przeszło chrzest poprzez symboliczne spalenie choinki świątecznej




Apropos symboliki - dokonaliśmy też uroczystego wysłania zimy na daleką północ, Pani Marzanna popłynęła posłusznie w właściwym kierunku



Obiecała, że wróci dopiero po jesieni


____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
Fleszu 12:05, 30 mar 2022


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
Z ciekawostek, jesienią chyba we wrześniu posiałem w warzywniku szpinak. Rósł całą zimę i dalej rośnie. Tak wyglądał w listopadzie (to jaśniejsze to sałata). W tle pory, które też ładnie przezimowały i jemy je do dziś


Niedawno posiałem rzodkiewki - już kiełkują - oraz sałaty, pietruszkę naciową i rukolę. Rukolę polecam, rośnie w szybkim tempie, dobra do sałatek i kanapek. W garażu w pojemniczkach posiane pomidorki koktajlowe docelowo do doniczek na taras, nowe sadzonki szpinaku, kolejne rzodkiewki, cukinia i coś tam jeszcze

____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
Fleszu 12:17, 30 mar 2022


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
W zimie jak to w zimie niewiele jest zieleni i nie ma co cieszyć oczu. Znalazło się u nas trochę przez przypadek rozwiązanie zastępcze dające nawet zimą radość z uprawy roślin. Syn zobaczył u kuzyna akwarium i zażyczył sobie takie samo w liście do św Mikołaja. Zacząłem zgłębiać temat i... sam połknąłem haczyk

W efekcie mamy w domu 125 litrowy baniak z rybkami a raczej przede wszystkim z roślinkami. Taki podwodny ogród


W grudniu na początku wyglądał tak. W podwodnym ogrodzie czas biegnie dużo szybciej. Nie trzeba czekać kilka sezonów żeby wypełnił się roślinami


____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies