Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podkrakowska wieś, foliak, kury i my :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Podkrakowska wieś, foliak, kury i my :)

daredevil 18:15, 28 lis 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Agatko mam nadzieję że zrobią całość i dopiero wtedy sobie pójdą. Zimy może nie być i wtedy takiego typu prace można robić. Trzymam kciuki!

Pozdrawiam serdecznie
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
Sonka 23:07, 28 lis 2021


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2250
daredevil napisał(a)
Tak, chcę znaleźć kogoś kto ma słupki metalowe a nie drewniane. Chciałabym żeby takie ogrodzenie postało parę lat. Dziękuję Krysia

Koło mnie takie ogrodzenia z drewnianymi słupkami stoja ponad 10 lat, bo młode nasadzenia nadal pozostają zagrodzone, tyle,ze muszę sprawdzić z jakiego drewna są zrobione, wydaje mi się,że niektóre są dębowe.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
daredevil 08:11, 29 lis 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Miałam sosnę to już w drugim roku było na nich więcej grzyba niż drewna... zresztą tutaj to samo, użyliśmy stempli budowlanych żeby podnieść wysokość siatki woków zagrody dla kur, jeszcze trochę postoją, ale... tam wolałabym żeby było to porządniejsze ogrodzenie.
pozdrawiam serdecznie, miłego dnia!
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
basia3 09:23, 29 lis 2021


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 1329
Cześć Karola. Po połowie roku cię odnalazłam i śledzę z uwagą. Uwielbiam twój ogród. oglądam zdjęcia z lata i tęsknie już za ciepełkiem, zielonością i roślinkami.
____________________
JEST DOBRZE :D
daredevil 09:48, 29 lis 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Cześć Basia fajnie Cię widzieć

też odliczam czas do wiosny, ale póki co... trzeba się cieszyć z tego co mamy Prawie bezboleśnie już koinec listopada, pogoda była łaskawa, mogło być o wiele zimniej i paskudniej. Grudzień zaraz, byle do świąt - co chwilę będzie krótki tydzień (i Wigilia i Sylwester w piątek), w styczniu ferie i Gruzja (jupi), w lutym można siać paprykę i chilli. A w marcu będzie coraz cieplej Damy radę!
Kupiłam folię, będę miała mały tunelik na paprykę może, bo igloo za małe na wszystkie moje chciejstwa haha

pozdrawiam serdecznie!
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
basia3 10:12, 29 lis 2021


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 1329
Gruzja, moje marzenie. może w przyszłym roku spełnię. Miałam tam jechać w 2020 ale COVID przeszkodził i wylądowałam w Niechorzu , niezły rozstrzał w tym roku wybraliśmy Unię Europejską, żeby bezpieczniej wrócić i mieć jakąś opiekę lekarską, jakby coś.....
Liczę na obfita relacje fotograficzną z wypadu.

Dni odliczam podobnie, byle do świąt, potem już styczeń, dni coraz dłuższe, luty wiadomo przeleci a w marcu już można wyjść i pierwsze prace przeprowadzać.
____________________
JEST DOBRZE :D
daredevil 10:19, 29 lis 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
hehe

W Gruzji już byłam, czułam się bezpiecznie, nie zamierzam chorować a na pewno nie tak żeby tam chodzić po lekarzach/szpitalach ale jak byłoby trzeba to ubezpieczenie jest oczywiście. No i to tylko tydzień, bilety tanie, z dnia na dzień można wrócić... chyba?

My też Kujawy w tym roku w lecie, ale tęsknię za zwiedzaniem i obcym krajem, jednak, inną kulturą, zadziwieniem choćby tym co innego znajdę w sklepie niby strach bo covid i codziennie coś nowego, ale szczerze mówiąc to już mi się temat nieco osłuchał i znudził... nawet gdybym złapała wirusa to chyba nie umrę, po to te szczepienia były? Teraz czekam aż młoda zaliczy szkolne konkursy (czy międzyszkolny teraz), próbne egzaminy ósmoklasisty, i na parę dni może namierzę jakiś last minute gdzieś?

Byle do marca
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
basia3 10:22, 29 lis 2021


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 1329
daredevil napisał(a)
hehe

W Gruzji już byłam, czułam się bezpiecznie, nie zamierzam chorować a na pewno nie tak żeby tam chodzić po lekarzach/szpitalach ale jak byłoby trzeba to ubezpieczenie jest oczywiście. No i to tylko tydzień, bilety tanie, z dnia na dzień można wrócić... chyba?

My też Kujawy w tym roku w lecie, ale tęsknię za zwiedzaniem i obcym krajem, jednak, inną kulturą, zadziwieniem choćby tym co innego znajdę w sklepie niby strach bo covid i codziennie coś nowego, ale szczerze mówiąc to już mi się temat nieco osłuchał i znudził... nawet gdybym złapała wirusa to chyba nie umrę, po to te szczepienia były? Teraz czekam aż młoda zaliczy szkolne konkursy (czy międzyszkolny teraz), próbne egzaminy ósmoklasisty, i na parę dni może namierzę jakiś last minute gdzieś?

Byle do marca
,


Ja też nie boje się choroby ale obostrzeń wydawanych z dnia na dzień. I tak nam się wydawało, że z Grecji łatwiej wrócić niż z Gruzji czy z Afryki.

Byle do marca
____________________
JEST DOBRZE :D
daredevil 10:36, 29 lis 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Pewnie tak Ale zimą w Gruzji jest co robić, a w Grecji nie bilety kupione, rezerwacje mogę odwołać, zobaczymy
W sumie jedynie odwołania lotów się boje, powrotnych, ale żeby to się stało to jakaś jatka musiałaby się stać? Bo jak na powrocie zechcą nas wsadzić na kwarantannę to w sumie wszystko mi jedno, i tak siedze w domu cały czas
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
daredevil 15:09, 30 lis 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
3 metry od linii niskiego napięcia. Jupi. Więc zmieści mi się domek jaki tam planuję
Fajnie dostać dobre wieści. Byle tak dalej! Czekam na koleżankę która mi rysuje przesunięcie nitki z wodą i lecimy z tematem

Spadło trochę śniegu, już się stopił... mamy nadprodukcję jajek, ostatnio na pogrzeb (covid!!!) wzięłam jajka i rozdałam rodzinie, teraz nie mam nawet jednego pudełka po jajkach haha igloo czeka na lokatorów, jak kurom będzie zimno to je przeniesiemy niedługo. Byle do wiosny!!!
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies