Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podkrakowska wieś, foliak, kury i my :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Podkrakowska wieś, foliak, kury i my :)

daredevil 16:20, 05 gru 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Bo tak to właśnie jest. Spytam się, gość rzuci jakąś cenę. Mnie ten kawałek nie urządza, buduję gdzie buduję. Za jakiś czas jak będzie potrzebował pieniędzy sam się spyta. Nadal nie dzwoniłam, jakiś się nie mogę zebrać. Ile by to nie kosztowało nie chcę teraz wydawać bo potrzebuję zbierać żeby coś tam postawić, w pierwszej kolejności.

Gratuluję zakupu Twojego kawałka
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
kasiek 16:50, 05 gru 2021


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Nooo jak tu ambitnie, budowa, plany, szalejesz
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 16:50, 05 gru 2021


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459


A ta fotka mistrzostwo!
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
daredevil 17:53, 05 gru 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Dzięki Kasia, pozdrawiam serdecznie

Poniedziałek jutro, ale mam wolne, przegląd auta i takie tam. Najchętniej wszystkie poniedziałki miałabym wolne hahaha

____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
daredevil 10:12, 06 gru 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Kwitnące ciemierniki od Zymona w Leroy, ale tylko białe orientalne i kominkowe. Niemniej cudne. 38.5 zł za sztukę

Ja mam to alokazja

____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
Gardenarium 10:31, 06 gru 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Moje kurki też pierwszy raz śnieg widzą. Zamontowałam im "zabawki" dla kur, m.in. hustawkę Doświetlamy kurnik dzięki czemu nośność jak latem, a nawet lepsza

Uwielbiam jak kobiety budują, ja też z tych budowlańcowych
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
daredevil 12:24, 06 gru 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Hehe

Kurnik na końcu działki, 80 metrów od domu, nie ma prądu żeby świecić kurom.. ale przenosimy je dziś do igloo, bo tam sucho i zawsze parę stopni cieplej. Cały tydzień ma padać na przemian śnieg i deszcz i minusowe temperatury...

Projekt przebudowy wodociągu gotowy, czekam na uwagi od architekta. Spotykam się z nim na dniach żeby podpisać pełnomocnictwa i jak będą pieczątki pod mapą to chyba w końcu lecimy z pozwoleniem... Strasznie trwa to wszystko i się wlecze.

Zastanawiam się czy w ogóle robić tę przekładkę, pozwolenie będzie ale jak nie jest pod fundamentami to po co? Za ileś tam lat by ogródek rozkopywali gdyby była potrzeba, ale pewnie nie pozwoliliby budować bo ta nitka jest zbyt blisko domu?

Pozdrawiam serdecznie
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
Katte 16:41, 07 gru 2021


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
Hej, macham
Rzuciło mi się że pytałaś o słup który stoi na działce.

U mnie stoi taki PGE, i niestety dowiadywaliśmy się u prawnika biegłego w tych tematach.

Nie ma opcji, nie byliśmy właścicielami w momencie stawiania takiego i że tak powiem prawo nie działa wstecz.

No i odzyskanie odszkodowania jest bardzo trudne o ile wogóle możliwe.
Podnoszą że przez zasiedzenie, słup stoi i nie możesz nic zrobić.
Najpierw trzeba dobrze poszperać w dokumentach, księgach wieczystych czy poprzedni wlasciciel czasem nie podpisywał zgody?!

To ciężki temat,duzo piszą o tym ale czasami więcej nerwów i zachodu i kasy wydanej niż to warte.

____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
daredevil 16:49, 07 gru 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Dzięki Kasia, nie chce mi się, jak szanse są małe to odpuszczam. Możliwe że trudno jest o coś takiego zawalczyć bo jakby mieli ludziom płacić za wszystkie słupy na czyichś działkach albo je przestawiać to nic innego by nie robili... a przestawiać gdzie, na działki gminne, i wtedy gmiom płacić?


Wtorek, do piątku rzut beretem

Kury przeniesione do igloo, przynajmniej sucho mają i ciut cieplej. 5 stopni w środku dziś a nie 0 jak na zewnątrz... poprzesadzałam kwiatki domowe, mają świeżą ziemią i większe doniczki, czy to się liczy jako grzebanie w ziemi?

pozdrawiam!
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
vita 17:00, 07 gru 2021


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4029
Trochę za wcześnie poprzesadzałaś, ale liczy się jak najbardziej za grzebanie U mnie śniegu napadało i nici z roboty, a tak dobrze mi szło.
Masz pewnie sporo tzw. kurzaka? Hm...i sprzedawać byś mogła
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies