Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podkrakowska wieś, foliak, kury i my :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Podkrakowska wieś, foliak, kury i my :)

Mgduska 21:15, 23 lis 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Na odległości od linii nie ma ustawy, tylko normy. A normy powinno się stosować, ale nie ma obowiązku, to są bardziej wskazania, niż obowiązki - stąd tak różne podejście operatorów. Tak naprawdę budujesz na swoje ryzyko, bo nawet przed wpływem wyższego napięcia można dom zabezpieczyć, tylko to są koszty, po drugie nikt raczej nie chce ryzykować, żeby takie sąsiedztwo odbiło się mieszkańcom na zdrowiu. T. może nie uzgodnić, bo tak, ale podstawy prawne ma mizerne.
Zdecydowanie obowiązujące są ustalenia MPZP i decyzji lokalizacyjnej - jeśli tam
Ci wpiszą konieczność zachowania odległości, to już mus.
Wracając do uzgodnienia przebiegu sieci na działce - na swojej budowlanej nie ma takiego obowiązku, ale na wniosek inwestora można to zrobić - w przyszłości zapobiega to sytuacji odkrycia niezidentyfikowanych obiektów wodociągowych W drodze już jest obowiązek.
____________________
Sałatka pokrzywowa
LIDKA 21:19, 23 lis 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7123
daredevil napisał(a)
Jak budowałam dom nikt się nie pojawił do odbioru. Boom jest taki że inspektor nadzoru odbiera tylko bloki mieszkalne, do budynków jednorodzinnych w okolicy Krakowa nikt się nie zjawia już ładnych parę lat, podobno.

Nie ma jednoznacznych przepisów co do odległości, są rzeczy istotne i mniej... Zobaczymy
Dziękuję za info



Karola,do mnie też nikt nie przyszedł na odbiór. Ale na to nie mozna liczyc i przepisów trzeba sie trzymać. Z tymi odbiorami różnie jest. Raz chodza a raz nie. A po co klopot.
Pozałatwiasz i będzie git!!!
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Gruszka_na_w... 23:34, 23 lis 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
daredevil napisał(a)
Jak budowałam dom nikt się nie pojawił do odbioru. Boom jest taki że inspektor nadzoru odbiera tylko bloki mieszkalne, do budynków jednorodzinnych w okolicy Krakowa nikt się nie zjawia już ładnych parę lat, podobno.

Nie ma jednoznacznych przepisów co do odległości, są rzeczy istotne i mniej... Zobaczymy
Dziękuję za info


U nas odbiorem zajmował się kierownik budowy. Zebrał od nas wszystkie pojedyncze dokumenty (odbiory kominiarskie, gazowe, energetyczne plus świadectwo energetyczne) i dostarczył do urzędu. Potem dostaliśmy od niego pismo ze zgoda na dopuszczenie do użytkowania. Dodatkowo geodeta robił dla wydziału geodezji inwentaryzację z naniesionymi zabudowaniami i instalacjami podziemnymi.
Na etapie tworzenia projektu budowlanego wymagane było zawarcie umowy z dostawca prądu. W tej umowie energetyka zawarła swoje uwagi (obostrzenia związane z przebiegiem linii przez działkę). Wiedzieliśmy, że tak będzie, bo taka informacja była w planach (mapach) zagospodarowania działki.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
daredevil 06:12, 24 lis 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
U nas jest tak samo. Odbiór do urzędu i pismo że git. I oczywiście wszystko zamierzam załatwić. Żeby było ok bo zamierzam dobrze spać haha

Jak Magda pisze, to są normy i stosują je albo nie plus są jakieś tolerancje... Zobaczymy na czym stanie.

Pozdrawiam Was serdecznie!!!
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
Jagodaa 16:38, 24 lis 2021


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Ja ostatnio sprawdzałam, czy działka, która chcę kupić nie leży w strefie ochronnej, bo niedaleko stoi słup, chyba, wysokiego napięcia. W urzędzie była taka mapa, gdzie te strefy były naniesione. Nie wiem, czy w przypadku niskiego też tak jest.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
daredevil 17:52, 24 lis 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Lada dzień Tauron powinien się wypowiedzieć.

Myślę że stref niskiego napięcia nie rysują, bo musieliby zamazać całą wieś

Poczekam, już tyle czekam że parę dni w jedną czy drugą...

Uzgodnilam dziś z gminą linię ogrodzenia i wjazd na działkę, facet przyśle mi papier pocztą.

Pozdrawiam serdecznie
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
daredevil 15:46, 26 lis 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Zamówiłam tulipany buahaha orphinadea flava te które Monty sadził wraz ze stipą pony tails. Posadzę w doniczkach a na wiosnę się będę martwić gdzie je wcisnąć...

Miłego weekendu!!!
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
sylwia_slomc... 22:47, 26 lis 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
Ty szybciej kolejny dom postawisz nim my remont zrobimy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
daredevil 07:20, 27 lis 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Sylwia, zobaczymy póki co to nawet papierologia się nie zaczęła, niby wiem co robić ale tu tego jest więcej... No ale...
A u Was, jak to mówią z szewc bez butów chodzi... Zrobiliście bardzo dużo w tym sezonie, zrobicie i remont

Póki co weekend, dzięki Bogu. Praca stała się baaaardzo wymagająca albo ja jestem mega zmęczona. Jeszcze dwa tygodnie wysiłku - młodą wożę na siódmą do szkoły bo ma dodatkowe zajęcia przygotowujące... Potem egzaminy próbne i myślę sobie żeby uciec ma parę dni. Może się uda, chyba że te nowe warianty znów namieszają...

Miłego dnia
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
Kasya 08:48, 27 lis 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41942
daredevil napisał(a)
Zamówiłam tulipany buahaha orphinadea flava te które Monty sadził wraz ze stipą pony tails. Posadzę w doniczkach a na wiosnę się będę martwić gdzie je wcisnąć...

Miłego weekendu!!!

Ja zamowilam cebulki dzień wcześniej, wczoraj dostałam i posadziłam
ale drobnicę tylko
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies