Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek wśród borówek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek wśród borówek

Ewka42 07:25, 26 paź 2011

Dołączył: 25 paź 2011
Posty: 214
Miło mi poznać Haniu i Basiu
niestety ule przy borówkach nie sprawdziłyby sie, poniewaz pszczoły nie potrafia zapylić borówki i nie miałyby tutaj co jeść. Borówkę ze względu na charakterystyczny kształt kwiatów zapylają tylko trzmiele, wiosna jest ich to zatrzęsienie (do czego sie zresztą się przyczyniamy)
____________________
Ogródek wśród borówek
hanka_andrus 08:06, 26 paź 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Czy masz trzmiele z własnego chowu?Napisz coś o tym.....U mnie moje borówki obsługują tylko dzikusy,ale i tak jest ich dużo......
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Ewka42 08:16, 26 paź 2011

Dołączył: 25 paź 2011
Posty: 214
kilkakrotnie kupiliśmy trzmiele (rodzina w ulu papierowo-plastikowym); w trakcie sezonu wylęgały sie młode i one chyba gdzieś tu zostaja i zimują, bo w tym roku juz nie kupiliśmy ula, a trzmieli zatrzęsienie. to sa małe trzmiele, wielkości pszczoły, nie te wielkie grubasy ziemne; chociaz te grubasy też sobie radzą z borówką. w maju jeden wielki bzyk wsród krzaków. mam gdzieś nawet zdjecie trzmiela wlatującego do ula, musze poszukać.
____________________
Ogródek wśród borówek
hanka_andrus 08:24, 26 paź 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
U mnie rządzą i takie ,i takie,bo to kompleks ogrodów działkowych,Od samej wiosny do jesieni,ale teraz już nie widziałam,chyba śpią już.......
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
hanka_andrus 08:25, 26 paź 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
A taki ul trzmieli.......ciekawa sprawa......poszukaj tej fotki.......proszę.......
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
popcorn 08:36, 26 paź 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ale super! Ile borówek! i domek łądnmy, schowany w zieleni
Sosnowy las to dużo piachu chyba, jak spbie radzicie z nawadnianiem borówki w tych warunkach, one jak mają sucho to tracą owoce?
Zbiera się je ręcznie czy są jakieś maszynki do np. otrząsania??

Pozdrawiam serdecznie i będę podglądać
Karolina
____________________
Mój nowy ogródek
Ewka42 08:43, 26 paź 2011

Dołączył: 25 paź 2011
Posty: 214
poszukam, ale dopiero wieczorem będę w domu. Poczytałam troche i widzę, że Hanko jesteś znawczynią tematu borówkowego. Zamieściłas gdzieś zdjęcia swoich borówek? Muszę je odszukać.

Witaj Karolino, pozdrawiam również. w samym lesie faktycznie jest piach, ale borówki juz maja troche lepszą glebę, no i sa ściółkowane. Podlewamy codziennie wodą ze stawu, nawet gdy pada deszcz, no chyba że ulewy sa straszne. Zbierane sa ręcznie, dojrzewają bardzo nierównomiernie i trzeba je starannie z krzewów wybierać - nie mogą być nawet lekko rózowe, bo w ogóle smaku właściwego wtedy jeszcze nie maja, muszą być zupełnie dojrzałe.
____________________
Ogródek wśród borówek
popcorn 08:52, 26 paź 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Chylę czoło, zebrać ręcznie pół hektara... tylko we dwójkę sobie z tym radzicie? Po włąściwej pracy? wow...

pozdrawiam!!
____________________
Mój nowy ogródek
hanka_andrus 08:53, 26 paź 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Jestem zachwycona borówką,ale........jakbym miała ją codziennie zbierać przez 3 miesiące,to chyba by mi przeszło......Ale pieniążki jakoś trzeba zarabiać.......
Moje są na własne potrzeby moje i rodzin moich dzieci.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
goniak 09:07, 26 paź 2011


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Witaj Ewo
Mieszkasz w fantastycznym miejscu
Plantacja borówek imponująca, ja mam 4 krzaczki ale myślę o dosadzeniu jeszcze kilku.
Czy uprawiasz jedną odmianę czy kilka ??
____________________
Małgosia mój zielony świat
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies